Přejít na výpis diskuzí

Čeští vědci našli nový minerál, prosadili neobvyklé jméno

31.8.2017 20:51
4 příspěvky

Čeští vědci našli na Kutnohorsku nový minerál, jeho základem je vzácný sulfid stříbra. Pro nerost si prosadili pojmenování staročeskéit, a to i přes nesouhlas některých členů mezinárodní komise pro názvosloví. Název nakonec komise schválila a od srpna tak budou jeho anglickou variantu staročeskéite...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • staročeskéit
    • Opravdu. Když už, tak proč na Staročekit či straočeskyt, pořád asi někdo chce nekomu lést do... Inu aby byl "světovej"
    • Staročeskéit - latinsky je sice možno nazvat "Bohemusvetusit", ale evokuje to z lékařské terminologie název ze stupnice klasifikace jistého orgánu,

      Staročech s kočičí hlavou (Bohemus vetus cum capite fellis domesticae), Staročech prostý (Bohemus vetus simplex), Hadice/Šlauch (Membrum tubiformis), Trpaslík (Membrum minimalis, až - Membum microscopicum), Chcípák (Membrum semimortuum až Membrum mortuum)
    • Ano, je to opravdu trapné. To zase vymyslela nějaká hlava pomazaná nebo spíš namazaná. Když už tam chtěli mít to "staročesko", i když nevím proč, mohli vyjít např. z latiny a nazvat to třeba antiqueboiohemiit.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit