Přejít na výpis diskuzí

Co se šíří rychleji než světlo, ale neporušuje Einsteinovu teorii

19.2.2016 12:10
Viktor Skalák   4 příspěvky

Když Albert Einstein poprvé předpověděl, že šíření světla ve vesmíru je všude stejné, mimo jiné světlu přiřknul konečnou rychlost: 299792458 metrů za sekundu — touto rychlostí obletíte zemi osmkrát za sekundu. To však není celý příběh. Vlastně, pouhý začátek.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • bubu: pokud si vzpomenete na ATLAS, nejdříve neutrina c+, po eliminaci chyb naměřené rychlosti symetricky (gausovka) kolem c ve vakuu. v tomto případě s jasnou vstupní energií a vysoce nad rychlostí světla v daném prostředí.
  • z povahy věci je Čerenkovovo záření brzdné. Recipročně nemůže být energie nutná na dosažení c případně vyšší c nekonečná, problémem je, že u hmotných částic v oblasti v větší c nemáte jak dodat energii pokrývající ztrátu Čerenkovovým zářením. To, že jde o specifický režim, ukazuje příklad neutrin, které hmotným prostředím pronikají +- rychlostí světla ve vakuu bez efektu Čerenkovova záření, tedy bez brždění a ještě při tomto dochází ke kladným změnám hmotnosti(!) - oscilace neutrin- bez vlivu na rychlost. Třeba z tohoto plyne chybnost nejméně jedné okrajové podmínky TR
    • Fyzika a zvláště ta teoretická se zmítá v nevědomosti. Prostor kosmu není prázdný, jde o elementární magneticky vázanou strukturu o synchronní frekvenci Vesmírného vědomí - viz kniha Tajemství VESMÍRU odhaleno. Důkazy tohoto tvrzení mohou potvrdit všichni lidé, kteří v samádhi nejvyššího duchovního poznání "uchopili" prostor, hmotu, kteří byli mentálně spojeni s frekvencí podstaty všeho. Odtud plyne několik podstatných důkazů, bourajících současné představy vědců o podstatě všeho a vesmíru.
    • ide o brzdné žiarenie ale častice s nulovou pokojovou hmotnosťou a teda jej energia nie je nekonečná ale je závislá od jfrekvencie žiarenia. nekonečná energia ne dosiahnutie c je ale potrebná pre všetky hmotné častice.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit