Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • no ono je to hlavně v Británii ty komplikovanější průběhy, popř. fatální zásah do etnických skupin přistěhovaleckého obyvatelstva. čili bych tyhle neurologické průběhy spojoval zřejmě s obezitou, kterou trpí většina britské populace, z jiných zemí nejsou zatím známy. Proto bych veřejnost nestrašil, o Britech je známo, že mají devastující životní styl pro organismus - abusus alkoholu, minimum pohybu, jejich kuchyně je šílená - snídaně slanina, tousty - tzn. přemíra sacharidů, minimum vlákniny..Ale zajímavý výzkum, který si pročtu..

    • takhle to vyznívá od začátku a je to hloupost , dokonce čín.komunisté zpočátku tvrdili že se to nepřenáší mezi lidmi , ale je to nemoc krevního oběhu a nemůže si být jistý nikdo ,zarážející je ta nakažlivost .Tak i když máte dobrou imunitu nic to neznamená , ale je to plus ,a to se nebavíme že můžete být nebezpečný i pro okolí jako přenašeč ,včetně těch nejbližších .Prostě nepodcenovat .

      • tak kamarád internista si myslí, že mohu mít pravdu, když jdu tou linií životosprávy a dále něčeho komplexnějšího, co se jmenuje funkční věk a zahrnuje právě tu každodenní rutinu každého z nás ve stravě, kouření, pití alkoholu či užívání drog, dále četnosti pohybu. 

        Tohle Vám, jsme se shodli nyní v nemocnici, kde jsem za ním byl na noční službě na interně, žádná ta kazuistika pacienta nepopíše. žádná ta kazuistika se tohoto tématu nedotýká a ani nemůže, protože pakliže přijdete v akutní fázi do nemocnice, lékaři vycházejí z anamnézy, kterou již o Vás mají z minulosti (já nebyl u lékaře přitom asi 6 let a předtím asi 15 let) z nějaké Vaší případové studie, u mladších z preventivních prohlídek povinných v dorostovém věku, maximálně Vám vezmou intravenozní vzorek krve. Nicméně tohle vše nezahrnuje tu každodenní rutinu, na kterou jsme se my konkrétně zaměřovali ve výzkumu právě toho funkčního věku, a sice zkoumání fyziologických funkcí vašeho těla, tedy lidově řečeno, jak na tom jste věk v občance kontra realita..

        A tohle je podle mě i kolegy i odpovědí na ty jednotkové případy zmiňované ve výzkumu v Británii, proč se udály u obyvatel tmavé pleti (nám vyšli cikáni v nejlepším případě v o 12 let starším těle kontra věk v občance, což je i odpověď na to, proč příslušníci této menšiny umírají podstatně dříve než zbytek obyvatelstva), popř. Asiatů, jak zmiňuje výzkum. Oni už navíc řešili tu akutní fázi, proto tam máte zmínky o tom, že to byl z předchozí anamnezy v kartě zdravý pacient (který ale nemusel být roky jako já u lékaře, mezitím se mohlo udát v jeho těle cokoliv s ohledem na jeho změnu životního stylu, někdo sportuje do 19 let za studií s kamarády, kdy probíhají ty preventivní prohlídky a jsou o něm ještě relevantní údaje, pak se ožení a začne žít jinak, lékař jej uvidí v té akutní fázi covidu někdy ve 30-35 letech), pouze ale podle karty, jinak nesledovaný, nebyly mu měřeny fyziologické funkce, protože tohle ani není běžnou součástí preventivní prohlídky, zkrátka chci napsat, že dle karty zdravý pacient ještě nemusí být ty poslední roky fakticky zdravým pacientem přijde-li s akutním covidem.. V Británii zvláště, s ohledem na jejich životní styl a jeho změnu kontra doba studií, kdy ještě sportoval, a třeba po té době studií, kdy se ožení, popř. s délkou užívání alkoholu, drog. U jedinců 50+ tohle nemá vůbec cenu rozebírat, tam už bývají polymorbidní pacienti.



        • Ten výzkum funkčního věku jsme konali někdy před 10 lety a ani jsme
          netušili, jak moc bude zásadní v téhle pandemické době a touhle cestou
          by se měli vědci podle nás s kamarádem internistou vydat v odhalování
          příčin těch jednotkových případů do té doby tzv. zdravých (dle jejich
          zdr. karet, tedy možná ve skutečnosti nechodící k lékařům) pacientů,
          kteří najednou přijdou v akutní fázi covidu. Přitom na jejich zdraví se
          mohla už roky podepisovat změna životního stylu, omezení pohybu, déle
          trvající abusus návykových látek. Tohle v těch kazuistikách tohoto
          výzkumu zkrátka nečteme - kdy byli naposledy sledováni, podrobeni
          komplex. vyšetření před tou akutní fází covidu.

          Proto píši,
          že by se lidé neměli strašit, protože nic není v těchto případech jen
          tak a jako každé náhlé úmrtí, tak i tady tohle dojde nějakého vysvětlení
          postupem času - při úmrtí po pitvě, či u těch, kteří "získali" psychozu
          dlouhodobějším pozorováním. Zrovna u psychoz bývá přímá souvislost s
          nadužíváním návykových látek. Británie je nechvalně pověstná spotřebou
          alkoholu u obyvatel a konzumací drog, čili počkejme na vysvětlení,
          stejně jako přišlo u úmrtí mladých pacientů ve světě, kdy se přišlo na
          imunosupresi, nebo u nás toho jednoho plnoštíhlejšího otce rodiny,
          údajně sportovce, novináři jej popisovali jako zdravého člověka, dle
          lékařů, pitva odhalila rozvinutou rakovinu v jeho těle.. Proto jsem ve
          své reakci zmínil, že dokud jde o jednotkové a hlavně lokální případy,
          pak je to vysvětlení spíše v oblasti další práce na tom jednotlivém
          pacientovi a hledání příčin u něj, než v šíření poplašných zpráv o tom,
          že tady máme něco, co může takhle útočit obecně kdekoliv na světě..

          Lékaři
          by měli měřit fyziologické funkce těch, kteří přežili a prochází třeba
          tou psychozou, zařadit je do takového výzkumu, jaký jsme konali my, tam
          bude odpověď.. Můj příklad třeba - mně hádají o 10 let méně téměř
          všichni, nedávno jsem myslel, že jsem strhl sporttester, protože mi při
          běhu naměřil hodnotu tepu jako u 20letého, chtěl jsem ho vyměnit.. Prý
          je v pořádku. Každé tělo je jiné a v takovém stavu, jak se o něj
          staráme, přistupujeme k životosprávě - já nekouřím, piju už jen opravdu
          příležitostně, a to víno, tvrdý alkohol jsem vysadil úplně, u mě to byla
          slivovice a hýbal jsem se vždy celý život. krom toho beru selen+zinek,
          jím hodně vlákniny, nejím vůbec sladkosti, které právě obsahuje i ve
          velké míře alkohol, to si málo lidé uvědomují, hlavně ten tvrdý. Mám
          váhu jako na střední škole, což je další faktor - obezita. Tedy myslíme
          si, že u covidu je zásadní funkční věk jedince, ten to vše zastřešuje,
          tedy to, jakým žije životním stylem - jak se stravuje (obezita), je-li
          zde abusus návykových látek. Nehledě na předchozí anamnezu, protože k
          lékaři chodíme každý s jinou frekvencí a komplexní prohlídkou jsme
          podrobeni naposledy v dorostovém věku, pak už až v nějaké akutní fázi v
          nemocnici na přijmu... Omlouvám se za délku textu.

      • to máte úplně stejné s encefalitidou, těžší chřipkou, která se může vyvinout v zápal plic, o rakovině v rodové linii nemluvě. Každá nemoc může najít slabé místo v našem organismu. Ale hloupost je lidi strašit. Pročítám ten výzkum a postižení pacienti byli 50+, v drtivé většině tmavé pleti, což je myslím ta neprobádaná oblast, proč ten vir je rasista. Já si myslím, že to souvisí se životosprávou právě, pač ta je právě u přistěhovaleckých skupin v Británii chudší, stravá málo pestrá, stejně tak životní styl ještě horší než u běžných Britů - levný tabák, levný alkohol, minimum vitamínů. Musím si to uložit a kouknout se na to s kamarády lékaři, pač jsou tam odborné terminus technikus z jejich branže, potřeboval bych to mít ucelenější..

        • nejste rasista ale vezměte v úvahu nižší příjem , horší dostupnost lékařské péče a celková kultura ,jestli na něco kašlu či ne , to může taky za nárůst v Rusku a i v Americe.(bez ohledu na barvu kůže  , Izrael by mohl vyprávět , co se děje když na to ortodoxní kašlou s tím že si to bůh vyřídí sám)

        • navíc se jedná stále o jednotky případů a hlavně na jednom místě. nechci nic zlehčovat, ale je to trochu tvorba hysterie, protože taková tuberkuloza nebo spalničky bombardují Afriku už roky, přesto se o tom zdaleka tak nepíše jako o jednom případu dymějového moru někde v Mongolsku. To bychom se museli zbláznit všichni. Viry tady s námi jsou a budou a je to o životním stylu každého z nás. Více pro to udělat nikdo z nás nemůže. Pak už si jen říci, že na něco zemřít musím a věřit pokročilé vědě a medicíně. ;)

          • srovnání s  encefalitidou přesně sedí , akorát se to šíří aerosolem a čím má nosič více adrenalinu tím více toho produkuje , absorpce je očním nervem a poté se to svinstvo roznese po celém krevním oběhu ,u někoho nic , u jiného cokoliv .Stejné jako u těch klíštat akorát že tohle se roznáší jako hodně nakažlivá respirační choroba - vzduchem.

            Chtěl jsem se rozepsat ale to bychom tu seděli dlouho a vlastně jsou to jen spekulace ,pokud se podívám na výzkum od r.2002 SARS ,MERS a Cov2019 až do dneška ,nevěřím na přírodní původ , ano vzato v přírodě a modifikováno. Ty články jsou na internetu veřejně dostupné.Nechtěl bych číst ty které nejsou veřejné , zejména v ČLR.

            12.12.2015 "Simon Wain-Hobson, virolog z Pasteurova institutu v Paříži, poukazuje na to, že vědci vytvořili nový virus, který "roste pozoruhodně dobře" v lidských buňkách. "Pokud by virus unikl, nikdo by nemohl předpovědět trajektorii," říká.!""

            Tak C19 > 20mil a R<1 ,začíná se to malinko vracet ,

            nepodceňovat(to je totiž to nejhorší co může způsobit druhou vlnu a silnější)

  • Každé onemocnění je vždy celkovým postižením organismu.

    Někdy s horšími, jindy méně špatnými, důsledky pro jiné, 

    než pro "hlavní postižené" orgány...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit