Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • To je dost smutný. Každý by se měl zamyslet nad svým chováním, jestli by nemohl přírodě trochu pomoci. Já se snažím co nejvíc omezit používání plastových věcí a když někde jsme a vidím tam plastový odpad, tak ho seberu a vyhodím do koše. Za pár dní poletíme na dovolenou k moři, už mám i zabalené cestovní kufry,  tak doufám, že na pláži žádný plastový odpad neuvidím.

 • bezregistrace
  jo maně si vzpomínám že v nějakém dokumentu se vyjadřoval nějakeý ten eko demagog že petflaška je vlastně ekologičtější než skleněná láhev ... no asi jo když nám díky tomu vzniká nová pevnina
 • Docela úděsná skutečnost - uprostřed oceánu ostrovy plovoucího odpadu, tak veliké, že jimi loď pluje několik dní...

  Vždyť to musí působit i technické problémy, ucpávání vstupních otvorů chladící nebo balastní vody u plavidel...
 • Toto neřešte, to není důležitý problém. Mnohem důležitější je vybrat obrázky, které budou na cigaretách. To je pro lidstvo zásadním problémem!

  Na to, co plave v oceánech hleďme pozitivně z hlediska potencionálního trosečníka na ostrově. Bude mít na nohy žabky, zachycenou vodu si uchová v plastových kbelících a PET lahvích a další, takzvaný, odpad mu pomůže vyrobit prostředky nutné pro přežití *1*
  • Z PET flašek si pomocí pásky z videokazet sváže vor a hurá zpátky do civilizace...a oheň z plastů nadělá super černý dým pro signalizaci...
 • Vše, co nám působí pohodlí v podstatě ničí planetu. Ale myslím, že aby se vyrobil např. plast musí se někdo sakra zapotit. A také si troufám říci, že za to nedostane tolik peněz, jako ten, kdo mu to poručil a navrhl. Takže na začátku je pohodlí u stolu, uprostřed dělňasové, pak spotřebitel a nakonec hotový vyprodukovaný odpad. Takže kdo za to může? Vývojáři těchto technologií, kteří se chodí za ty utržené milióny koupat v těch znečištěných mořích! Dělníci se k moři za své mzdy nikdy nedostanou ať už je v něm cokoli za humus. Myslí si - po nás potopa - ale boží mlýny semelou nakonec každého.
 • Jen dodám,že ty příspěvky co byly napsány jsou upřímné ale opět jen napíši,že za všechno může "SYSTÉM" a to je kapitalismus kde se jedná vždy o zisk za každou cenu !
  Netvrdím,že před převratem to bylo ideální ale znova je to v systému! Nějací "ekologové" nic nezmůžou je to pár naivních "bláznů" kteří si myslí,že zachrání svět. Jako jsem je nechtěl urážet ale jde o PENÍZE" !!! Země už je "malá" a lidi jestli nenastane tvrdá kontrola tak se lidi zahubí sami! Pochopitelně nenavrhuji řešení protože nevím ale chci věřit,že se najde jak to napsat snad genius třeba diktátor který naši zemi zachrání ! /Je mi ale opravdu smutno ale co k tomu dodat/. Jinak patřím k těm pár "bláznům" co se snaží zachránit třeba žáby,ještěrky a vůbec původní biotop ale ??????
 • A kde jsou ochránci přírody??? Ty co topí pevnými palivy, ty šikanují!!! A na výrobce, hlavně plastových lahví kašlou, tam by jim pšenka nekvetla. Na obyčejné lidi jsou hrdinové, co?!?!?!
  To samé je s kamiony, které projíždějí republikou, na ty si také netroufnou!!! Ale za znečištění můžou kotlíkaři na pevná paliva!!! *1* *1* *1* A co letadla, na ty jsou ochranáři také krátcí!!! Ale tuhá paliva likvidují planetu, že, páni ochránci!?!?!? *1* *1* *1* . Co ochránce, to hrdina na obyčejné lidi? že??? *16* *16* *16*
  • ... nepochybně neplýtvají časem na chrlení smailíků jako někteří zoufalci zde :)))
   • Debílku
   • A ty máš na konci toho blábolu co? Svoje foto?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit