Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Vybírám pro syna dron a docela jsem se do toho zamotal. Jak vybrat dobrý dron pro začátečníka? 

    • Kupoval jsem pro svého syna dron a vybral jsem model, který má kryté vrtule, aby si to hned při prvním letu nerozbil třeba o stěnu nebo něco. Dron dokáže i sám přistát a vydrží dlouho letět na nabití. 

  • on ten dron muze mit na sobe treba i pistol a z dalky nevidite co k vam leti....http://9gag.com/gag/a8jyDpQ
    • Takže co?
      Podobné případy známe s našimi myslivci. V roští něco zachrastilo, tak jsem myslel, že kanec nebo jelen a ejhle, on jako na potvoru tam byl nějaký člověk. Co tam měl co dělat?!
  • Tady je to samej Zorro mstitel *15*
  • Podstatné je, zda majitel dronu porušil svým letem natáčením nějaký zákon. Pokud ano, nechť je pokutován. Pokud zákon neporušil, tak by mu měli hasiči nebo spíš ten konkrétní škodu uhradit a ještě by měl dotyčný být potrestán, že se při výkonu své práce místo hašení věnoval něčemu jinému.
    To že někoho něco "prudí", jak je v článku uvedeno neznamená, že to mohu zničit jen proto že jsem všemi uctívaný HASIČ
    • Takže podle těch nesouhlasných hlasů si mám myslet, že Listina základních práv a svobod má tolik odpůrců? Viz bod (3). Tady už to opravdu s tou demokracií začíná být mizérie :-(

      Hlava první

      Obecná ustanovení
      Článek 2
      (1) Stát je založen na demokratických hodnotách a nesmí se vázat ani na výlučnou ideologii, ani na náboženské vyznání.
      (2) Státní moc lze uplatňovat jen v případech a v mezích stanovených zákonem, a to způsobem, který zákon stanoví.
      (3) Každý může činit, co není zákonem zakázáno, a nikdo nesmí být nucen činit, co zákon neukládá.
    • Blbý Jirko! Hasiči udělají dobře, když dron, který jim překáží v práci, zničí. I kdyby se v něm
      nacházel prudící občan Tvého přehledu vole!
      • Milý Ilso. I hasiči musí kupodivu respektovat platné zákony. A kdybys pořádně četl článek, tak bys zjistitl, že dron jim nijak v práci nepřekážel, ale prostě alespoň toho jednoho z nich jen prudil.
        Tzn. až se jednou dostaneš k nehodě nebo požáru a budeš tam "čumět", tak i tím čuměním můžeš prudit ty hasiče, takže se pak nediv zásahu proudem z hadice od některého z nervově labilnějších a jistě pro ten zásah z proudnice budeš mít plné pochopení *1*
    • Blbý Jirko! Hasiči udělají dobře, když dron, který jim překáží v práci, zničí. I kdyby se v něm
      nacházel prudící občan Tvého přehledu vole!
    • Jirko, klausovsko-zemanovská picho! Majitel dronu, který překáží hasičům v práci,
      bude proudem vody "sestřelen", majitel dronu pokutován a navíc vykastrován!
  • tady je zase hrdinů :D když je někdo blbec a lítá s dronem tam kde nemá je jedna věc, ale pochybuju že by to kohokoliv opravňovalo v městský zástavbě střílet na všechny strany brokovnicej (a ne, to že někdo ve městě překročí rychlost vás taky neopravňuje mu prostřílet auto, on možná dostane pokutu ale zavřou vás) *7* spíš by mě zajímalo proč to vlastně točil, to čekal že mu soused poděkuje za pěkný video? kdyby aspoň točil svůj barák tak to pochopim *1*
  • Sestřelit, bez pardonu a náhrady.., protože tohle může skutečně mít na sobě úplně cokoliv, včetně drog a pod. hajzlovin a klidně i s nárokovým použitím zákona o stalkingu, což by tuhle podmínku určitě splňovalo..Pár by jich to takto zkusilo a pak už by si dávali sakra pozor někomu se rozesírat nad hlavou a otravovat ho..Myslím, že dokonce už je na to i "rušička" co to dokáže vypnout a nechat to spadnout, aby se to rozflákalo a je po ptákách..
    • Tobě by to slušelo u komoušů v době totality. Živě si tě dokážu představit při diskuzi o právech s Miloušem *1*
      • Proč jako? Taky bych nechtěl aby mě nějakej genius s dronem točil na dvoře, ať si šmíruje svojí starou.
  • Brokovnice je již po staletí vynalezena, používána a zdokonalována - obtěžující dron sestřelit.
    • Je i tišší a kulantnější způsob..říká se tomu Maldrone- "trojan pro drony" co umí i mimo napadení API dronu..jít už i přímo na jeho "mozek".. čiže převzít kontrolu nad řízením dronu a prostě ho "zabavit" s tím, že už ho nikdo nikdy nenajde a ještě ho případně i "někde" pak zpeněžit i s výbavou k "velké neradosti" již už původního majitele..Modernější typ Maldronu a dalších verzí..je navržený pro jakýkoliv software, který drony používají a umí už sebrat řízení i na kvadrokoptéru DJI Phantom a to už je vyšší třída. To jen tak pro zajímavost, že obrana už existuje i na tohle, když by na věc přišlo ..
  • Sestřelit v sebeobraně, protože nemůžete vědět, zda na dronu není zbraň.
    • Tak tebe, až potkám na ulici, tak ti taky jednu střelím v sebeobraně, protože nemůžu vědět, zda za opaskem nemáš zbraň...
      • ale jdi ty siláku
      • Přesně tak. *1*
        Lidi už fakt blnou
  • tak první věcí je, že profesionálové v oboru (kameramani a piloti, kteří se pořizováním záznamů ze vzduchu živí, mají na to certifikaci a pilotní zkoušky pro "bezpilotní letecké prostředky"), vám okamžitě řeknou, že multicopter nad hlavami lidí nemá co dělat - je to sktriktně zakázáno. Na druhé straně se nelze majiteli dronu divit, že hasiče uhání o náhradu škody; na rozdíl od hraček typu Phantom velký dron s kvalitním gumballem a HD kamerou vyjde třeba na čtvrt miliónu korun...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit