Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • věříci jsou v poho jen církve jsou mafie
    • Církev je (i podle Bible) mystické tělo Kristovo, víra v církev je nutnou součástí křesťanství.
      • jo tak to se stala v průběhu asi 600 let nějaká chyba
  • Jako příklad můžeme uvést církevní restituce schválené neblaze proslulou vládou TOPODS.
    Zářný příklad bez zbytečných výzkumů.
    Církev a náboženství kazí lidi. Ve jménu Pánaboha a Alláha jsou schopni páchat ta největší zvěrstva.
    • Dobrý den,

      přečtěte si napřed něco o té víře, kterou kritizujete a pak hodnoťte. Například, když se budou lidé řídit křesťanskýma zásadami bude na světě líp. To že se nimi neřídí ani někteří křesťané neznamená, že jsou špatné. Lidi ví, že kouření je špatné a přesto hodně lidí kouří. Není zdravé jíst moc cukru a přesto ho jím moc ..... Nehodnoťme sebe podle toho že jiní jsou ještě horší. Nehledejme chyby na druhých. Chvalme lidi za to dobré a začněme se sami zlepšovat.
    • Asi reagoval sám Kalous.
  • "Středobodem zkoumání se stal fenomén altruismu – tendence pomáhat nezištně druhým i na úkor sebe sama. Altruismus je zajímavý i proto, že právě mimořádný lidský smysl pro něj zřejmě umožnil fungování velkých společenství a vznik civilizace."
    .
    Tak to tedy nechápu, že velké říše (egyptská, římská, mongolská a jiné) fungovaly proto, že by pomáhaly nezištně druhým. To se mně zdá jako nesmysl.
    Podobně si myslím, že i na vzniku civilizace se nejvíc projevovaly války, boj o moc a majetek. Koneckonců se stačí podívat do nedávné minulosti a vidíme, jak hodně technický vývoj popohnaly světové války a neméně i ta studená.
    A prostě nevěřím, že by mohla fungovat nějaká civilizace, která by byla založena na tom, že jsou všichni hodní a pomáhají NEZIŠTNÉ druhým i na úkor sama sebe. To je prostě nesmysl. To fungovat nemůže a nikdy nebude. Zní to jako pohádka o komunistické společnosti *1*
  • Tak všechno se musí na někoho svést a není nic lehčího nežli říci byla to boží vůle :P. Náboženství jako takové z člověka všeobecně zvedá tíhu zodpovědnosti - 5 otčenášu a budiž ti dopuštěny tvé hříchy nebo ve středověku tak oblíbené odpustky a neb odkup se ze svých hříchů. Možná ale jsem jen moc velkej ateista :P.
    • Nejste. Faráři vše svádí na Boha protože moc dobře vědí že Bůh neexistuje a tak se nemůže bránit. Jak by bylo dobře na světě kdyby nebylo náboženství. Žádné války.
      • Flanďáci když se dívají na svá sepjaté ruce si říkají- tyto ručičky nikdy nebudou pracovat.
  • Já jsem katolík.Pomstychtivý určitě nejsem,štědrý podle možností- jsem ročník 1942 a spravedlivý se snažím být
  • nejštědřejší jsou komunisti. Ti vše ukradli *14*
    • omyl kradou a jsou teď modří
      • Kteří byli předtím červení ... *1* *1* *1*
  • gaheris
    Jsou blbí jak tága jestli si myslí že budem ty slimáky živit, spíš je budeme lovit ty divoký vepře alláhovy!
  • gaheris
    Věřím v selský rozum a 357 magnum!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit