Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • V realu by jim bylo uplne fuk, jak je stara bo mlada.
    Zajimalo by je uplne neco jineho.
    :-)
  • ... a to jsem si myslel, ze jsem s logikou na dobrem, neumel jsem s tim ani hnout..
    • .. protoze tady logicky nesedi to, ze albert vi, ze bertrand nevi..
  • Který chlap by chtěl mít doma babu, aby se vyjadřovala stylem Cheryl?
  • přesně jako ROMANA a AX.......klíč je ve správném pochopení všech odpovědí hádajících.
    První odpovědí Alberta snadno vyloučíme květen a červen (obsahují totiž unikátní datumy 19. a 18). Výrokem Bernarda že už ví, si musíme představit mezi čím a čím váhal, když se mu vyjasnilo. Odpadnou nám tedy 14.července a 14. srpna. Ale pouze konečná odpověď Alberta, že už ví i on nám vyloučí dvě zbývající srpnová data, a je jasné, že zbývá pouze 16.červenec.......

    není to asi nejjasnější vysvětlení, ale snažila jsem se popsat jinak ("ve shrnutí") to co popisují ROMANA a AX přede mnou.....
  • Mělo by to být 16.července. Květen a červen můžeme vyloučit, protože by si Albert nemohl být jistý, že to Bernard neví (v květnu i červnu se vyskytuje den, který je unikátní - 19. a 18.). Zbývá červenec a srpen. Nemůže to být 14., protože toto datum je zastoupeno v červenci i srpnu, takže by Bernard nevěděl nic. Kdyby byly narozeniny v srpnu, Bernard by už přesné datum uhodl (15. nebo 17.8.), ale pak by si zase nemohl být jistý Albert. Takže zbývá červenec. 14. jsme vyloučili, takže to je 16.7.
    Což? Mohla bych v Asii na střední? Nebo mám raději vrátit maturitní vysvědčení? :-))
  • Jak to vidím já:

    A) Protože Albert (který znal měsíc narození) s jistotou věděl, že Bernard (který znal den narození) celé datum narození Cheryl nemůže znát, nemohl být měsíc jejího narození ani květen, ani červen, což jsou měsíce, které obsahují unikátní dny 18-tého a 19-tého, které by Bernard okamžitě poznal.

    B) Protože Bernard po výroku Alberta „Já nevím, kdy má Cheryl narozeniny, ale vím, že Bernard to také neví” prohlásil „Původně jsem to nevěděl, ale teď už to vím”, nemůže být den narození Cheryl 14-tého. Tento den se vyskytuje jak v červenci, tak v srpnu a Bernard by tak nemohl bez znalosti měsíce poznat celé datum jejího narození.

    C) Kdyby se Cheryl narodila některý ze dvou uvedených srpnových dnů, Albert (který znal měsíc narození) by nemohl prohlásit „No, tak teď už to vím taky”, protože by si nemohl být jistý, který srpnový den se Cheryl narodila. Jedině pokud byl měsíc narození Cheryl červenec, mohl si být také Albert jistý celým jejím datem narození. Protože den 14-tého nemůže být dnem narození Cheryl, zbývá jako správné řešení pouze datum 16.července.
  • Dle mne 16.7. Ale asi nedělní únavou to trvalo trochu déle.
  • 16.7.
  • Kdy má Cheryl narozeniny?
    Jestliže sdělila Albertovi měsíc svého narozeni a Bernardovi den svého narozeni, pak aby jej mohli určit, to musel byt den, který je označen číslem, vyskytujícím se jen jednou, t.j. 19. den , a ten je v její nápovědě přiřazen měsíci květnu. Jinak by Bernard nemohl říct: " Původně jsem to nevěděl, ale teď už to vím". A Albert: "No a teď už to vím taky".
    Cheryl se tedy narodila 19. května......................( Ale ve kterém roce???????????????)
  • Kdy se narodila Cheryl ?
    Jestliže sdělila Albertovi do ucha měsíc svého narozeni a Bernardovi den svého narození, pak se musela narodit v den, který je označen číslem vyskytujícím se jen jednou, tj. 19. den; a ten je přiřazen v její nápovědě měsíci květnu. Jinak by Bernard nemohl říct:" Původně jsem to nevěděl, ale teď už to vím." a Albert: " No a teď už to vím Taky. Cheryl se tedy narodila 19.května.
    • A proč ne 18.6.?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit