Přejít na výpis diskuzí

Klimatická změna by mohla ze Sibiře udělat místo vhodné pro lidská sídliště

17.6.2019 20:10
Ladislav Loukota 7 příspěvků

Ačkoliv asijská část Ruska za Uralem tvoří na 77 procent ruského území, žije na ní paradoxně jenom 27 procent ruského obyvatelstva. Sibiř je notoricky nevlídná, hovorově její jméno často používáme jako synonymum pro třeskuté mrazy. Na konci 21. století by však mohlo být leccos jinak - nová studie si...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Ano, klimatická změna by mohla ze Sibiře udělat příjemné misto k pobývání. A když ještě připočtema ropu, plyn, zlato, platinu,diamanty a další nerostné bohatství, tak to neodolatelně láká USA k jejímu dobytí a likvidaci Ruska.

 • no a co se stane když se rozpustí permafrost?Spadnou stavby, uvolní se bakterie a vzniknou epidemie.Nevím jak ostatní,ale já bych tam být nechtěl.

  • Permafrost již povoluje, na světlo vycházejí zakonzervované mršiny prehistorických zvířat a ropná naleziště tonou v bahně, což značně ztěžuje pozemní dopravu.

 • dzixy
  A lidská sídliště se budou měnit na Sibiř.
 • No super. A hned je místa pro všechny inženýry a doktory z Afriky. Můžou si budovat svou novou budoucnost. 

  Jen jestli by je tam báťuška Putin chtěl.

  • Nechtěl. Leda opravdové doktory a inženýry, nebo pracovité zemědělce. A tato sorta se v Africe a Středním Východě moc nenachází. A prodavači kebabu by se na Sibiři moc nechytali. 😈

   • nechal bych to na těch xichtíkách, které známe z fotografií. Inteligence z nich jenom čiší. prostě jste v místě, kde Vám válka nehrozí a ukažte, co umíte.

    Mám ale takový dojem, že by tam válku rozpoutali sami. Aby se dostali k sociálním dávkám v EU. Mohli se v klidu cpát a válet se.

    Samozřejmě se geometrickou řadou množit, jako jistí nepříjemní živočichové, se kterými svá obydlí již sdílíme. 

    Kdo by si nechal kontaminovat Sibiř?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit