Přejít na výpis diskuzí

Koho zabíjejí elektronické cigarety?

16.9.2019 12:55
Ladislav Loukota 9 příspěvků

Záhadná nemoc uživatelů elektronických cigaret děsí (nejen) Spojené státy. Studie naznačuje, kde leží příčina náhlého nárůstu případů choroby. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Ondik55

  Četli zde komentující vůbec víc než jen nadpis? :D

  Nezabijela e-cigareta ale to, že Američani do těch vaporizeru lijou to co tam nepatří. Tj. Fénixovy slzy aneb konopný olej. Sám si legální konopné CBD liquidy připravuji ale ze správných a legálních ingrediencí a nemám žádné problémy.

  Problém není vaping ale neodborná domácí příprava bez know how a ilegalita oficiálních THC náplní.

  "(K tomu se dá podotknout, že kdyby byly všechny THC liquidy legální a regulované, nemusely by se připravovat pokoutně či podomácku.)" 

  • zogofishbox

   Tak jednak nemáte dostatečné informace abyste toto mohl tvrdit a za druhé jste naprostý i.diot když se veřejně přiznáváte k trestnému činu.

 • A přitom stačilo tak málo - nezakazovat kouření tabákových výrobků. Právě tento typ zákazů je kontraproduktivní. Zákazy se lidé snaží obejít, což je inspiruje k novým, neotřelým novátorským kouskům. Proto vznikly i elektronické cigarety jako důsledek zakazování kouření tabákových výrobků.
  • Co povídáš za hlouposti??? Nikdo ti nezakazuje kouřit ve svém volném prostoru. Máš zákaz kouřit takm kde to ohrořuje zdraví ostatních.Pouze vyčuranost kuřáků je donutila přejít na elektr. c. protože si mysleli , že tím můžou ostatní otravovat jak byli zvyklí a stát jim to zatrhl. Je jedno co hulíš , ale neotravuj s tím ostatní. V té americe si ale musí každý za léčení zaplatit sám , kdežto tady se vám feťákům na to skládáme všichni ostatní. Nechci platit tvoje pokusy na zdraví to ať přidají sestřičkám než nějaké smažce.

   • Podnikatel má mít právo rozhodnout si o provozování kuřácké či nekuřácké hospody.
    • Přesně tak. Stejně jako má právo si rozhodnou, jaké pivo a za kolik bude v hospodě mít nebo jestli vůbec bude chtít prodávat nějaký alkohol a nebude raději točit mléko.

     To má řešit potávka a nabídka, to má řešit trh a ne stát svými příkazy a zákazy.


     Hospoda není žádné zdravotní zařízení, škola, úřad apod. Je to soukromý podnik majitele, kam on umožní nebo neumožní vstup veřejnosti v době, kdy to uzná za vhodné a od toho by se to mělo odvíjet.

     Pan romek výše se rozčilujenad ohrožováním zdraví druhých, ale jsitě si nepřipustí zásadní rozdíl spočívající v tom, že pokud on používá své motorové vozidlo, smog z jeho výfuku musíme dýchat my ostatní a nevěřím, že si tu sebeméně připouští. Ovšem do kuřácké hospody nekuřáci opravdu chodit nemuseli a pokud je tam něco hnalo přesto, že ji kouř z cigaret otravoval, musel to být jedině jejich alkoholismus, který by měli léčit.

     Normální člověk přeci nepůjde do hospody, kde mu to nevyhovuje (ceny nepřiměřené jeho peněžence, druh piva, sortiment hostů, kvalita obsluhy, nepohodlné sezení, nevyhovující otvírací doba atd.). Normální člověk si buď najde provozovnu, která mu bude vyhovovat nebo prostě (světě zboř se!) nebude do hospody chodit.

     V diksuzích před přijetím zákona o zákazu kouření to občas vypadalo, že jsou nekuřáci přesvědčeni o svém právu na nekuřáckou hospodu. Žádné takové právo samozřejmě nemáte. Ani na nekuřáckou hospodu, ani na žádnou. Pokud se majitel hospody, kam chodíte rozhodne, že od zítřka zavře. Máte smůlu a můžete si stěžovat tak na lampárně.

     Nebo by je měl stát donutit zákonem zase hospodu otevřít, protože ´vy jinak nemáte kam chodit? 

 • A koho zabíjejí ty "elektronické cigarety"?

  No přece - kuřáky (Bohu žel - i ty "pasivní")

 • Každý zlozvyk má svá negativa...

  • A dokonce i pozitiva.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit