Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Karel

  Nevím co to znamená, ale zaregistroval jsem mírné zvýšení kosmického gama záření nízké úrovně(cca 3MEv) snad je to jen sezónní výkyv. Doporučují vědcům se na to podívat.

 • Dobré dopoledne, jak koukám na ty zprávy, tak to asi na tu "trochu jinou" chřipku opravdu nevypadá.☹

  • Koukám na zprávy z USA a je vidět že hloupost se nedá sdělit , tančící sestřičky - a bez jakékoliv roušky či brýlí , no tak s tímto přístupem to klidně bude ta Trumpetova jednička a až soudruzi v Číně přiznají barvu možná to bude dvojka , teda pokud nebudeme brát EU jako celek pak by to bylo asi sporné , uvidíme.Bohatí se diví že jsou taky nemocní  ,  nemoci a daně jsou přece jen pro chudé😬Zatím nejlépe zareagoval Bill Gates - zastavte min.na 2 až 3 měsíce , ekonomika je obnovitelná  , život ne , alespoň někdo.

   • Před chvílí jsem přišla z domova důchodců, kam chodím vypomáhat...

    Z ochranných pomůcek máme rukavice a látkové roušky, které nám našili dobrovolníci...

    Žádné na něco použití, jak v TV pořád říkají, že jimi domovy zásobují...

    Místo ochranných oděvů nám poslali pouze návod, jak se do něho obléct a pak sundat...

    Prostě výsměch...


    • Oprava : ...ne jedno použití...

    • Koloběžku, nedělej si legraci.TY nikam přeci "vypomáhat" nechodíš.Ty jsi přeci jiný koloběžek, který tady umísťuje úplně jiné jedy.

     • vanhorne

      Tebe rano vyzenou na pastvu, tam pomahas delet bbbbbbbbbbbbbbuuuuuuuuuuuu?

     • Hmmm - musím tě zklamat...

      V domově pro seniory pracuji na dohodu...

      Klientky v nejrizikovější skupině - ročníky 1922 - 1939...

      Dříve jsem pracovala i s hendikepovanými pacienty...

      A jak říkám - co se týče ochranných jednorázových roušek - nedostal náš domov ani jednu...

      Musím se přiznat, že mě pak pindy kobliháře a Vojtěcha,

      o zásobování ochrannými pomůckami, vytáčí...

      Pokud tato má slova bereš jako jed = tvůj problém...

    • Vím že si myslíte že si dělám erdel ale učte se tam kde to vypuklo , ty záběry z Wuchanu : na hlavě lyžařské brýle , štít z pet barelu od vody a pod. , to nejde kůží pokud si nesáhnete do oka , nevím s tím vdechnutím , ale podle rychlosti jak je to svinstvo chytlavé tak to jde oční sliznicí a poté očním nervem , účinná ochrana i očí je důležitá .Prostě některá svinstva když chcete dostat do člověka jdou sliznicemi a ta oční je nejvnímavější .Bylo by to nadlouho  , totéž ochranný oblek pokud si z vrchu nepřenesete nic na ruku a z ní na sliznice tak je v tomto případě zbytečný a po každém vysvlečení si okamžitě umyjte a desinfikujte ruce.

     Domov důchodců je past v takovém období a pokud příbuzní spílají Vojtěchovi tak at se ptají sami sebe "proč " , bohužel ty lidi jsou staří a pohromadě  , tam je procento přírodního  výběru nízké už z podstaty , já Vám k tomu nemám již co říct , tak to je , no snad tu nebudeme rozebírat  kontaminovaný prostor , čas expozice ,šíření kapenek ve volném a uzavřeném prostoru.Jde o to aby vrchol Gaussovy funkce byl co nejnižší a časově rozprostřený , zatím to v ČR vypadá dobře. Tak ať se Vám c19 vyhýbá na 20 a více mil.Není to úplně na klídek - kávička ale nepanikařit .

 • .

 • Dobrý den pane Jégle,

  asi by to chtělo tohle vlákno ukončit. Už nic nového nepřináší, co se týče diskuse. Jistě existují aktuálnější přístupy k dané problematice. Děkuji

  • Přesně tak, do diskuze se již přihlásilo mnoho zlých občanů kteří nemají rádi koblihy a Čínu.

   To nepřináší nic pozitivního.

   • Tedy není to k tématu koronaviru, ale Čínu mám rád.

    Je to moc krásná země  s úžasnou historií a žijí tam skutečně krásní lidé. Asi jako u nás. patrně i tam bude nějaké to procento idi.tů. Asi jako u nás. 

    Koblihy už tolik nemusím, ale když jsou domácí - od maminky, tak to je jiná. Ještě nějaký inteligentní dotaz?

    Nebo je Vám povoleno jen myšlení skrze žluč a tupou nenávist? 

    • jde o to jestli ji vnímáte jako dělník ze zpracování odpadků co tam vozil celý svět nebo aparátník strany.Jen tak mimochodem ona každá země je hezká , nebo si myslíte že v SSSR nebo nacistickém Německu byli jen špatní lidé a špinavá příroda?

     • Proto jsem pane Martinko dalek toho užívat pojmy "Čína" (ale pokud mám něco proti aparátčíkům v Číně, tak je tak také pojmenuji) "Německo" (pokud mám něco proti zločinům fašistů, tak je tak pojmenuji) atd. Ani Češi nejsou přeci všichni stejní a pokud někdo podle jednoho idi.ta třeba v USA hodnotí všechny Čechy, tak se mi to samozřejmě také nelíbí. 

      Čínu vnímám jako milovník historie a kultury lidské civilizace, jako člověk, který měl to štěstí a strávil tam měsíc jako individuální turista. Z jiného úhlu pohledu nemohu sloužit odborným pohledem na rozdíl od jiných, kteří by Čínu nenašli ani na mapě, ale vědí naprosto jistě, že tam žijí samí zločinci. 

      Tak jednoduchý je můj postoj.  

      • to je proto že tu historii po 2 sv.válce všude na světě moc nevyučují , ona rozdala karty a nikoliv ta před 1000 a více lety.Moje děti ve škole věděly že Karel IV měl několik kazů v zubech a o konfliktu třeba v Jugoslávii nic nevěděla ani učitelka dějepisu.Jestli jste si všiml tady nikdo netepe lidi ale tu KSČíny.V Německu nacisté , ono to není úplně totéž jako fašisté i když to vyjde nastejno.

       • Reakce na příspěvek:

        V něčem máte pravdu. Dějepis ve školách byl vždycky znásilňován mocí. A to nejen "tehdy." Prostě to tak je - píší jej vítězové. 

        Na podrobné diskuse není prostor, ale rozumím tomu, co chcete říct. 

        • Reakce na příspěvek:

         Dějiny jsou jen jedny  ,ale těch výkladů těch je moc  , to je jako s tím 😇 ,ten asi taky kouká co se děje v jeho jménu.

      • Doufám, že jako milovník historie a kulturní člověk oceníte úžasné koncentrační tábory které se na území Číny nacházejí. 

       • Reakce na příspěvek:

        Ano., každá civilizace má v historii, blízké či vzdálené, velmi temná místa. Čína není a nemůže být jiná. Proč by to měl myslící člověk popírat? 

   • Prostě se diskuze neubírá "správným" směrem určeným velvyslancem z  komunistické Číny , u jednoho článku , situační krásné foto Babiš , Hamáček ,Schillerová , a jak na ně přísným pohledem dohlíží Čínan i s odznáčkem.

    Vláda prodloužila opatření, některá zmírnila. Co to pro Čechy znamená?


    Smutné na tom je že tohle není hra ale jsou v ní tisíce mrtvých a ještě máme zpívat pod dohledem někoho ze země kde se to objevilo první ať už je to odkudkoliv a díky tomu aby se nepošpinil obraz Strany tak se vše utajovalo až do okamžiku než už to nešlo utajit , takový hoodně velký Černobyl globálního charakteru.Co takhle dávat tresty do pracovních táborů že nezpíváme po wuchansku , určitě budete pro J 2309 , ale pozor ono to někdy špatně  končí i pro ty co dobře tleskají a mávají , tkzv.slánského  či  röhmův princip.


    • áááá konečně nám MarTíňák ukázal tu správnou cestu.Na to jsme tady čekali všichni.Takové hulákání a ukazování té nejlepší cesty tady všichni známe z Letné.A ještě mávej vlajkou.Přines agitaci na kartonech.Svez autobusem důchodce.Zavolej ČT1.

     • to jsem rád že tě slyším , v agrovyžerto máte dofču?

      • chachachi jo, můžem si to dovolit. Pan ministerský předseda tak rozhodl.A tak to má být.Křiklouni z Letné mají extra dlouhé volno.A tak frustrovaní potom vypisují kraviny.Už aby se dalo vyrazit hulákat do ulic,co?

    • Pane Martinko a která cizí ambasáda určuje obsah Vašich příspěvků?

     Když to tak dobře víte u jiných, jistě si pamatujete i vlastní situaci. 

     • ta "ambasáda" co sedí na mém vlastním krku 🙂🙂🙂 Jinak nic nového já slyšel pět písníčky o rolnících a dělnících ze SSSR až se fabrickej rozhlas třásl , a když starší spolupracovníci dorazili z montáží tak museli podepsat že o tom "ráji" budou mlčet , opravdu nic nového , tak si ty žlutý komunisty , či dnes globální fašisty strčte někam .

       jinak procenta idi.tů co nechtějí vidět se se stupněm totality navyšují , to je tak na okraj a at se Vám c19 vyhýbá přestože máte jiný názor ale dokud mi nenapíšete z náměstí ve Wuchanu tak mlčte , prý se jim to vrací ze světa a hrozí od toho světa nová nákaza když už vše překonali , si snad dělaj soudruzi v ČLR erdel , pozor i v NDR si mysleli že ta zeď je věčná.A Lenin byl v Ječný a nakonec skončil v Žitný ,ulice nebo konzervat z lihu .

      • To jste si dovolil moc, kritizovat komunistické ráje, komu tím prospějete, která ambasáda vás platí ? Jste ubohý revanšista a sluha volstrýtu.

       Soudruh Jindřich Jasánek je po právu rozhořčen.

       Povaleči z kaváren do dolů a továren.

       Vivat Čína

       • Reakce na příspěvek:

        Dneska máte zase svůj den? Člověka potěší slovo odborníka. Vy máte k tomu soudružskému myšlení daleko blíž. Věkem i obsahem. 

       • Reakce na příspěvek:

        není paradajs jako paradajs🙂

      • Nebudu vůbec komentovat duchaplnosti po první větě. Když Vás řídí Vaše ambasáda na vlastním krku, proč by tomu u jiného mělo být jinak? nebo je Váš krk předepsaný pro všechny? 

       Ale nechám téhle jalové diskuse. Když se do rozumu (který Vám doufám neschází)  mísí zloba a hněv (které Vám jak vidno přebývají), nepřinese to nic normálního. 

       • Reakce na příspěvek:

        Ona ta diskuze není jalová , jen tak mimochodem bez jalového proudu by to nešlo 🙂 , tak tuhle hádanku snad uhádnete , ale asi jste mladší , protože  by jste to vnímal jinak, celou tuhle situaci. Pokud se podíváte na příspěvky tak já svoje názory neměním  pokud mi nepřesvědčíte  , jinak platí až mi napíšete z náměstí ve Wuchanu že je krásné jaro tak to uznám že máte pravdu  , zatím   kvůli něčí blbosti umírají neviní lidé kteří za ty soudruhy co tajili vše ve Wuchanu nemohou .Tak at nemá nikdo už v kolonce umrtí cizí blbost zn.c19.Obavám se že pro Evropu přichází měsíc druhý na základě čehož dal čínský komunistický kapitalista dělníkům 2 měsíce prázdnin.Pro USA přichází měsíc první.

        • Reakce na příspěvek:

         Nepopírám, že ještě nepatřím k seniorům. Tady to jak vidno sem tam dokonce vadí. To nemluvím o Vás, pane Martinko. 

         No, snad se jednou původ té šlamastiky objasní a původci budou nejen řádně pojmenování, ale také potrestání. 

         • Reakce na příspěvek:

          já se obavám že mohou nasledovat věci pro které to bude jen lehčí chřipčička na kterou se zapomene , no snad nás nic horšího nepotká a nejlepší by bylo kdyby jsme byli za rok tak bohatý a lidi v tom Wuchanu zdraví že by jsme si tam mohli zajet na kávičku , pamatuju dobu kdy jsem koukal na Javor a nikdy!!!mi nenapadlo že tam budu jezdit jako do Krkonoš a vždycky si tam tu kávu dám a najednou nemůžu☹ale chápu to.

  • 😷

   • ten smajlík je mrtvej s rouškou nebo ho někdo umlčel dle chášukdžího způsobu , jo sory jako to by se rozpustila

    • Žlutý pacient.

     Je zajímavé jak se smajliková mafie rychle přizpůsobila.

     • no ono je nakonec jedno jakou má pacient či zesnulý barvu 😐

 • Všichni příznivci komunistických oligarchů v Číně tak mají připravenou svačinku ve Wuchanském biologickém institutu virologie , křidýlko nebo stehýnko ze syntetického netopýra a k tomu  pitíčko novičok - zcela zdarma za podporu🙂

  • Komunistický oligarcha- už tenhle výraz je hodný obdivu. Nehledě na logiku sdělení. 

   • bohužel pane není , není to sdělení ale odlehčení neb něco tu nesedí a je to ČLR propaganda .Tak at se Vám c19 vyhýbá na 20 mil (máte to jako hlavolam a pokud už víte tak jste na některé věci odborník)😐

    • Já to chápal jako odlehčení. Na písmenkách není vidět úsměv. Díky

 • Já si myslím, že zde na Tiscali je vedena diskuze akorát tak z kornoutem, co má nick koloběžka.1, obcan, ANTIQUE a desítky dalších. Dříve měl tento kornout jeden nick a to Sajmon, tudíž je zbytečné se s tímto kornoutem pořád o něčem dohadovat......

  • BINGO!!!! 🙂

 • Koronavirus roztahuje po světě USA, 

  Virus který unikl z jejich laboratoří a jejich žoldáci to tahají po svých vojenských základnách po celém světě.

  • Tento blábol jstre vyzvracel sám nebo ho opsal z nějakého štvavého komoušského plátku.

   Něco tak pitomně obludného dokáže "vypotit" opravdu jen ta nejšpinavěšjší komoušská zrůda.

 • Není to žádná sranda.A pak najednou přicházejí Kalousci,Piráti a podobná chátra se svěžími neotřelými myšlenkami a nápady.Nejhorší je, že tihle kousci ty své vymazlené nápady myslí naprosto vážně.Ale ona pandemie nebude trvat věčně.A u nás platí - v česku se neodpouští ani nezapomíná.

  • To máte naprostou pravdu - proto je jasné že takové zrůdné bestie typu babiš a jeho áňo smečka je zralá na odpis. Neb něco tak odporného jako je ta čobolocká prolhaná, křivácká nestvůrná STB-cká kreatura Bureš/báábiš je dobrá pouze pro pár bezmozkových koblihářů. Zbytek národa ví, že něco tak podlého jako je bábiš patří tak max. před hlavně popravčí čety.


   • Jestlipak jste si všiml jak se starají o živnostníčky , najednou někomu došlo že by na ty dotace  částečně neměl  kdo vydělávat a pokud budou na sociálních dávkách tak by benefity z dotací mohly být i záporné a Babiš by třeba musel platit daně , no nevím jestli mu finančák uzná když je bude posílat po 99 Kč zaokrouhleno dolů🙂Ty bláho to musí být kardinální prů.er aby některé věci byli jasné.Vypadá to že už větří nové kámoše ve Wuchanské komunitě prý by ty žluté hvězdy v rudém poli s Hamáčkem taky skousli a hradní sketa je v bunkru v Lánech ten má zas strach že mu to spočítá 😇 tam nahoře definitivně , ""hrdina" má strach že je to soudná hodina"

    • Chcete po Novákovi, aby něco chápal nebo si něčeho všiml? Nechcete toho po této osobě moc najednou? 

     • Novák sic někdy za hranou ale pravdivě ,ten čínský paralen je nějaký divný , prý Prymulu nahradí Hamáček - není to v červeném svetru čínský igráček , Vám opravdu nevadí děkovačky Tvrdíkovi a spol.?Holt Prymula má smůlu neb estébák by mohl ustoupit do pozadí , tak doufám že Prymula je unavený a není rozčarovaný a nebo mu došlo že  s těma netopýrama z tržnice něco nesedí.Snad na to nemá vliv Marek Prchal s čínskejma prachama za zády  , ona ta Evropa bude mít asi jiné priority než financovat zisky soudruha Andreje.A Zeman ? Ovčáček kouká z Lán jestli nad Ruzyní není nějaký  čínský padáček třeba by se tu mohli usídlit jen dočasně.Roušky co jsme si ušili v době kdy jich tu dle eštébáka ze slovači mělo být tisíce jsou špatné , dobré jsou jen s těmi čínskými oušky.České podniky neví zda zavřít a ještě za něco prodat Čínanovi či Babišovi , nebylo by to poprvé.To se mám jako radovat ?V nemocnicích umírají lidi jak když se topí a tady si někteří včetně té slavné opozice hrají jako by nic.Škoda že v celém světě není povinnou četbou ta Bílá nemoc od Karla Čapka ,  on umřel na chřipku a následný zápal plic .To je až neuvěřitelné.

      Zdá se mi, že už tu nemám co dělat, byl bych tu směšnou figurkou, můj svět umřel, věřil jsem totiž v jakési závazky, v takzvanou čest ve smlouvě a podobné věci. Myslím, že bych se v téhle tlačenici nevyznal... 

      za to mu vytloukli okna u domku........................................Tak at se Vám c19 dál vyhýbá min.na 20 mil.

   • Nováku nováku.A na tu četu jsi jako přišel kde? To u vás v ústavu si hrajete takto na policajty?Nezlob, nezlob.Paní chovatelka ti pokrátí řetaz, co jsi přikantovaný k ústřednímu topení.Uvidíš.

    • Hybaj pro kýbl a jdi čistit bránu Vodňanské drůbeže , tady kecáš a zanedbal si svojí práci a vezmi si vestu aby tě někdo nepřejel

     • MartiŇáku už je vyčistěno neboj.Ale ty máš ráno předtančení s koštětem v oranžové kazajce, co?Místo je u kontejnerů, co? A pak hned popelnice.Taneční mistře.

      • ty asi neumíš počítat , tak mazej a znovu a dál , já ti to pak jako vedoucí mistr půjdu zkontrolovat a chran tě ruka "pro tebe sv.andreje" jestli sis nevydělal ani na tu výstražnou vestu ze sekáče🙂ty okoune

  • Nejhorší je když někdo velebí čínské soudruhy a podlézá jim, když čínské orgány z Wu-chanu zamořily svět Či-Ko-Virem (Čínským komunistickým virem.)

   • josef.chmela


    Nejhorší je když někdo velebí americké teroristy a podlézá jim. Až americké
    orgány z New Yorku zamoří svět Am-Ko-Virem to bude teprve fičák. Zatím to vypadá na největšího potencionálního šiřitele.

    USA vůbec mají vše nej...

    -nejvíce nakažených, zanedlouho budou mít nejvíc mrtvých,

    -největší teroristé světa, největší výdaje na zbrojení,

    -nejvíce vojenských základen na světě, nejvíce zadlužená ekonomika, atd.....


    • podle počtu uren ve Wuchanu to vypadá že jednoho nebožtíka vysypou až do 20 plechovek a v rámci kšeftu z toho udělaj přesýpací hodiny🙂

     • josef.chmela

      Odhad je 40 000 mrtvých. To budou mít tzv. západní demokracie zanedlouho také.

      • Byl jste dneska venku ? , suchý mráz a čisté jasné nebe ,co myslíte že to udělá s tím svinstvem co vydechnete když jste nemocný?To je ta síla Sibiře , ta teď léčí Evropu.Jinak to vypadá že vzduch v Číně bude ještě horší aby mohli skoupit fabriky v Evropě za  prachy co jim tam pošleme za ty hadry co si každý umí ušít a jak to tak vypadá tak se té stádové imunitě  stejně nevyhneme , akorát jde o to aby ztráty na životech byly co nejmenší.Holt někdo bude mít poníka za půl miliardy a jiný na světě plechovej domeček ve tvaru a velikosti konzervy .Tak at se vám c19 vyhýbá na 20 mil .🙂Ono je stejně něco co nás přesahuje a to je ta příroda ,celý ten vesmír a život v něm.😇i ten je součástí pokud je.

 • domácí model Webasto c19 ,500000 k 31.12.2020 Evropa (+-10%) a USA taktéž ale pokud se nezastaví vnitřní letecká doprava tak až 1 mililon obětí.Čínským komunistům  "dík" tím že nepočítáte oběti 55+ a píšeš jim do kolonky přirozená smrt tak máme ty statistiky hodně vylepšené a pokud by u Vás proběhla glasnosť už 1.1.2020 tak mohlo být ve světě obětí půlka.Afriku a j.Ameriku nedokážu ani odhadnout ,ale oni zas nemají takový podíl starých lidí. Nezapomente po čínským vrabčáskym způsobu vymlátit ty netopýry co za to nemůžou a budeme chcípat na infikovaný hmyz.

  • josef.chmela

   To je zase blábol nesmyslů a myšlenkového průjmu.

   • no snad to není zase ten začátek tý sedmy z pod pyramid jejíž zásluhy si převzal "vyvolený národ" to jsou pane bláboly a to napříč nekolika tisíci lety

 • Když jsme na základní škole měli dílny a základy šití, soudružka učitelka nám říkala "děcka učte se, nikdy nevíte, až ten chudý socialismus zkrachuje a nastoupí blahobytný kapitalismus, kdy budete muset umět si ušít roušku.Že já bl..ec se líp neučil. No zkusím pohledat aspoň kompas, plynovou masku, mapu pláštěnku, igelitové pytlíky a další prostředky IPCHO.....jeden dnes neví.....CO KDYBY...????  😯😉

  • Je komické že narážíte na blahobytný kapitalismus v době kdy planetu devastuje čínský koronavirus který se rozšířil v jejich komunistickym ráji.

   • Nechápu, proč vy blahobytní kapitalisti se s čínskýma komunistama vůbec zahazujete? Jestli to nebude tím, že ti chudí komunisti umí pracovat a vy blabobytní kapitalisti jen tisknout a šmelit dolary a vyhrožovat humanitárním bombardováním.....kdybyste byli soběstační tak byste se přece s Čínou nemuseli zdržovat, ne? Nebylo by přece nic snadnější než je nechat pojít hlady.....😉

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit