Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Na te vakcine dela skutecne kde kdo , snad vsechny vedecke tymy na svete. Ted jsem cetl, ze v Rumunsku neco nasli a davaji to vsem . Take tedy proto , aby na tom zacalo delat vic vedcu a slo to rychleji dopredu. Tak zbyva jen doufat ze je to dobra stopa a cesta a brzy se to bude moci pouzit masove. 

  • znáte to práce kvapná , tak at to tak není.Při urovni jejich zdravotnictví , dějin hraběte Drákuly a tajemníka Cauševska se pak ulice neptá

   • Když je někdo vědec a myslí mu to, pomůže lidem, tak je uvažování o představitelích jeho země mimo. Pro mě a za mě, budu rád, když účinný prostředek objeví třeba eskymák. 

 • Zeměkoule je prý přelidněná, těch 8 miliard homo 2x sapiens je asi mnoho. A tak to čínští soudruzi "vzali do ruky" a "řeší to". Po komunisticku pomocí Či-Ko-Viru (čínského komunistického viru) z Wu-Chanu.

  • Už jsme Váš názor o opakovanou zkratku vzali na vědomí. Asi Vám připadá velmi vtipná. No, proč ne. 

   • Příteli, vůbec mi to nepřipadá vtipné, ale naopak smutné, ba přímo tragické, jak se to šíří po světě a lidé na to umírají.

    • Souhlasím. 

 • Je to předčasné , 

  kolik Evropanů při dnešní znalosti by dnes poslalo humanitární pomoc Číně a na svůj úkor?To jen tak mimichodem když tepete to USA , 

  chtěl by se dnes někdo z Evropanů odstěhovat do velkého města v Rusku ?, kde se to pravděpodobně čeká , při úrovni jejich zdravotnictví a pod.

  Jeli by jste na dovolenou do Wuchanu i kdyby Vám ji zaplatili neb podle zpráv již soudruzi v Číně vše překonali?

  Jestli bych dnes schvaloval pomoc na státní úrovni tak bych pomohl Itálii a Španělsku a snad jim pomůže to slunce a to nejen v duši.

  Pokud jsem dobře čet tak ta c19 už tak trochu mutuje , tak s těma antivakcínama by to mohlo být jak s tou hrabankou v lese pro nové kmeny , no ale nechám to na těch co tomu rozumí a je to jen úvaha.

  • Kdopak by si vůbec dovolil kritický pohled na USA?  Vždyť je to náš spojenec.😀

   Myslím, že brzy budou mít problémy nejen USA, ale i v Rusku. Nepřeji to ale vůůůbec nikomu. A nikde na světě. 

   • Hlavně budou mít informace z Evropy možná zkreslené ale z velké části pravdivé a jak s nimi naloží nechte na nich obě země jsou dost bohaté a silné .

    Absolutní blbost bude když se řádné informace a následná péče dostane jen úzkému okruhu občanů a to na obou stranách .

    Doufám že mi tady zase nebudou nadávat do bolševíků - bude platit že vyléčený nemocný a zdravý - bohatý těžko bude žít mezi chudými nemocnými , spíš si tipnu že by radši žil mezi zdravými chudými i kdyby měl o to svoje bohatství přijít.

    • To víte pane Martinko, že nechám, nic jiného nám ani nezbude.

     No a že Vám budou nadávat do bolševiků? To jste si ještě nezvykl, že když někomu dojde rozum, tak jiný výraz ani používat neumí? Je tu pár takových výtečníků. 

     • nojo někdo mi nadává do bolševíků a jiný do amrdolskech trolů či eurohujerů a já pak nevim kam patřím🙂🙂🙂.

      Jetli je to ten novej řád na zemi tak vím o jedné zemi  - Bohemii kde už jim jako vždy v dějinách něco hatí neb první kšeft s rouškama zkazili neb si je ušili doma jak je jejich návyk už od roku 1415 a data páně 6.6.😇

      • To Martinko: Asi je to tak. Bolševik, nebolševik- držte se a buďte zdráv. 

 • Už asi osmý nadpis ke stejnému článku. Ale diskusi se tu vede, tak je to skoro jedno. 

  • Pavel.Jegl

   Zpráva je aktualizována, mění se nejen titulek, ale i obsah, grafy i data ve streamu.

   • aktualizujte , dělejte grafy a ke každé oběti kompletní chorobopis a šup do Excelu - to má ohromný smysl a to si nedělám bžundu , já teda tabulky a grafy nerad ale v časové ose  nelžou , ona totiž ta matematika neklame.

   • Omlouvám se, pravda je čísla jsou aktualizována pravidelně. 

    Abych se přiznal, tak poslední 4 dny obsah nečtu opakovaně. Moje chyba. Přeji zdraví a držte se. 

    • na druhou stranu jak je tu málo lidí a poměrně stejných , diskuze jede jako fík a tak to má bejt , taková virtuální hospoda a pivko holt si musíme dát u kompu a do rypáku jen imaginárně🙂🙂🙂

     • Tak, tak😛

 • Tahle nemoc je ironii osudu. Sám jsem posledních několik let na zdraví a přístup státu doplácel. Více než rok jsem se v noci budil v bolestech a plival krev. Páteř mám ve stavu, kdy je otázkou času, než bude zle. A stát se ke mě celou dobu stavil přesně tak, jako ke koronaviru. Že to zkrátka není nic podstatného. A když je člověk mladý, tak už vůbec. Přišel jsem o všechna zaměstnání, příjmy. Ale podle státu jsem v pohodě, v podstatě zdravý. A tak na mě kašlal, dokonce mi neposkytl sebemenší úlevu (když vidím tu hromadu nepřizpůsobivých s invalidním důchodem, chce se mi zvracet).

  A teď mi stejný stát přikazuje, co mám a nemám dělat, že se musím zahalovat a brát na někoho ohled. Ani omylem. Stát a celá společnost na mě kašlala, když jsem potřeboval, nechali by mě klidně chcípnout a ještě by mě nazvali nepracujícím simulantem. Takže milý státe a okolí, klidně mě linčujte, ale s*ru na vás. Jen si to taky zkuste, jaké to je žít ve strachu a obavách o své zdraví. Tu bezmocnost. Roušku nenosím a s*ru na všechny. I v bibli je psáno, že lidstvo má schopnost zničit samo sebe. Podívejte se, jak se bez nás najednou příroda vyčistila.

  • Karel

   Nezbývá se za Vás(když onemocníte) jako ateista pomodlit(otče náš jenž si na nebesích pochváleno buď jemno tvé...) Taky jsem si před třiceti lety myslel že brzo umřu, a sám nevím proč nejspíš metastázy nezasáhly žádný důležitý orgán a věřte že až doopravdy onemocníte(tentokrát díky Vašemu přístupu) vážnou chorobou bude se Vám najednou moc žít a budete vítat každé nové ráno.

  • josef.chmela

   Z hlouposti může člověk osočit kohokoli, jen ne toho, koho se to exaktně týká. Proto ti nebudu nadávat do hlupáků.

  • Je mi líto, že Váš zdravotní stav není výborný.

   Ale nepleťte si prosím výkon konkrétních lékařů (na různých místech) a dnes všude skloňovaný stát.

   Ten nenáviděný stát, který za všechno může a ten stát ke kterému pořád natahujeme ruce, aby dal, dal a dal.......

   Že se chováte jako primitiv - a o tom není pochyb, to už je asi také diagnoza, ale s tou Vám stát nepomůže, kde není z hůry dáno.....

   Je mi Vás líto - a to nejen kvůli zdraví těla, ale především pokročilé nemoci ducha. V demokracii mají i idi.ti právo na život. 

   • josef.chmela

    Dotyčný antonio si očividně plete pojmy a dojmy.

  • josef.chmela

   Zase jeden ublíženej. Stát tě neléčí? Jak by také mohl vždyť skoro všechny nemocnice jsou soukromé a tam máš lékařkou pomoc takovou jakou jsi si zaplatil. Pokud se ti nelíbí, zajeď do USA a tam si můžeš zaplatit léčení. Nikdo ti v tom nebrání.

   S*reš na všechny a pak obviňuješ stát, že se o tebe nepostará.

   Cinkal jsi v 89 klíčema? Jestli ano, tak jsi to, co se dnes děje, chtěl.

   Tak drž kušňu a dodržuj zákony a nařízení vlády. A v Bibli je také psáno: "Miluj bližního svého".

   • Múžu fantazírovat ?žijeme ve světě kde imperialista dostal celý svět , třeba si představíme nějakou zemi která se bude považovat za" impérium středu" a vládne jediná neomylná osoba s jedinou neomylnou stranou a přírodě foukne virus s koronou - jaká je šance že se z toho vůbec dostanem ?Odpovězte si sám pokud znáte ten socialismus a jedinou stranu která pro rozumy chodila na daču stojící na červeném náměstí. 

    Pak tu máme variantu jediného neomylného vůdce který nám vysvětlí že ve jménu velké myšlenky nadvlády nad světem je naší povinností  jako národa - umřít .(či lidstva)

    Já prostě ty totáče nerad i kdyby mi 100krát říkali jak se budu dobře mít

 • EU by měla pomoci Velké Británii , všechna data co má z Itálie a Španělska poskytnout USA , ty si pomůžou sami , a Evropu už léčí příroda .

  Obžalovat soudruhy z KS Číny za zatajování informací v rámci Rady bezpečnosti.

  Pokud budu muset v budoucnosti volit mezi Hamáčkem a Babišem - zlatej Andrej.

  • josef.chmela

   Proč bychom měli pomáhat GB a USA. Vždyť právě tyto státy se, ještě nedávno, chovaly tak, že jen oni mají ten nejlepší postup jak COVID-19 léčit. Nedbaly poznatků z Číny a Itálie a teď pomalu také nevědí jak dál. Poděkujme naší vládě s p. Babišem, že na nebezpečí pandemie vcelku rychle a dobře zareagovala a nedělala chyby jako v GB, USA, Itálii, Švédsku, Španělsku, Francii  atd.

   Osobně si myslím, že pan Babiš nestojí  o hlasy takových trolů jako jsi ty.

   • Ta vychvalovaná Čína nám dávala informace ?Pokud vím tak ty jsou až z Evropy.

    Koukám na hradního "barda"ten už to věděl - neměl von už taky virozu , ale to už je nějaký pátek.

    Doufám že nebudu muset vybírat mezi Babišem a  čínskou hlásnou troubou Hamáčkem.

    Čína je na východě a Evropa a USA na západě , něco mi napovídá že v té Číně a Rusku bude platit nechval dne před večerem.Je hezké že Rusko poslalo pomoc a obávám se že spíše šlo okoukat co sedá ještě dělat.Možná ty zpropadené demokracie budou muset ještě pomoc Rusku a poté i Číně.Uvidíme.Nic na tom nemění že pokud ta nemoc má takovou dynamiku tak min. 3-4 měsíce mohli soudruzi v Číně svět varovat a né zatajovat , a je úplně fuk kde se to sebralo.Ale dát si dohromady 1+1 je na každém , ale nevím o tom že by v Evropě někdo umřel na ulici a ty soudruzi kulie tak honili že někteří se nedostali ani z práce umřít domů a zůstali na ulici přikrytí igelitem.

    • josef.chmela


     Když jde člověk na východ, dojde na západ.

     Známe pomoc západních demokracií jiným státům, hlavně té americké. Vždy to byl vývoz demokracie a "pomoc" ve formě války.

     V Číně všechny honili a dokázali se s tím za 2 měsíce popasovat. V Itálii a jiných zemích EU a USA nikoho demokraticky nehoní a vidíme jak dopadli.

     Babiš a jeho vláda to tu "honí" ještě málo a spousty lidí na to dojedou.

    • Já nevím pane Martinko, ale musíte být na slovo vzatý odborník na reálie v Číně. 

     Zajisté oceníte objektivně pomoc zdravotním materiálem, až u nás přistane alespoň jedno velkokapacitní letadlo s materiálem od našeho spojence USA.

     Osobně se na to velmi těším. Spojenec je spojenec. 

     • jo jo není lepší mít něco doma a vyrábět a ne šmelit na základě zkušeností na úrovni světové velmoci alespoň vidíte co je totalita za svinstvo a v kombinaci s globalizací kam to jde - je ještě brzo dělat závěry a je pravda že tohle nikoho nenapadlo ani v Holywoodu To mam jako děkovat že jsem se mohl vyhnout průšvihu do kterého mi dotyčný dostal i kdyby nechtěně (a tady to neplatí , ještě nevím ale prej ty hadry skoupili už na přelomu roku nezdá se vám divné že dílna světa najednou neměla jak vyrábět)Tak at se Vám koronavirus vyhýbá a bděte - myslete.

      O jeho chytlavosti mohla hodně vypovědět firma Webasto nebo si snad myslíte že Merklová si vycucala udaje z prstu ne ty sestavili model min a max , akorát mohli říct že na to snad všichni neumřou.Ani bych nechtěl být odborníkem na Čínu ten sedí v Hradní armě vybudované v bunkru s maskou opzhn na stolku a přijímá osly s posly -pošli a ted má strach aby mu nepošli.Bohužel Amerika může díky lehkovážnosti být skutečně first .No nevím jestli posílate paralen když čekáte chřipku sousedovi a ještě vidíte že si ho zatím může jít koupit sám.

      • josef.chmela

       Jo, jo, nebylo nad socialismus kdy jsme si vše vyráběli sami a byli jsme soběstační. Tady je názorný příklad škodlivosti globalizace a důkaz toho, že trh vyřeší ho....

       • Reakce na příspěvek:

        "zlatej "socialismus v Kyjevě se jela etapa černobylská Závodu míru a ibalgin vozili veksláci z Madarska.

        Jsem pro státní soběstačnost min.u potravin ,léků a ručních zbraní (bohužel i to můžete potřebovat)

        Máte strašně krátkou paměť a vymazal jste to špatné .

        Jen tak mimochodem potencial naší ekonomiky dnes je obrovský jen to někdo musí zorganizovat a min.slíbit zaplacení.Roušek si lid našil tolik že bychom je mohli vyvážet a ne se prosit komunistů v Chině .Nakonec když bude třeba dojde i na ty postele a ventilátory , jenom chtít a né troubit vděk někomu cizímu.Tak ať se vám koronafirus vyhýbá na 20 mil či 35 km.

        Místo státních dluhopisů a předražených nákupů v Číně podpořit to naše obyvatelstvo , globalizaci a komunistům nas.at a když zbude můžete prodat jinam - ne předražovat na to není doba.

      • Tak teď jste mi to moc pěkně vysvětlil. Já Vám Váš názor brát nebudu. jen než soudíte, měl by jste napřed vědět a ne si jen myslet. Ale to už je Vaše věc. 

       • Reakce na příspěvek:

        Máte pravdu mám pouze informace veřejné a znalosti své a je pravda že zatím pokud vím od kolegů více lidí v ČR možná umřelo z vyděšení na infarkt , ale ve statistice c19 je asi nenajdu tak holt musím počkat na tu přírodu a čas.

        • Reakce na příspěvek:

         To budeme muset nakonec všichni. Přeji zdraví a držte se. S Číňany, proti Číňanům, to je jedno. 

 • Mimo téma .- 

  Protože je v naší republice málo zmatků, naše strana a vláda chystá další = změny hodin, kdy můžou nakupovat důchodci starší 65 - ti let...

  Musím uznat, že dělání zmatků jim jde skvěle...

  • Kristova noho, vy jste TELE! Vážně si myslíte, že současná vláda, snažíc se zavést systém do současného stavu (nikdo jsme tohle ještě nezažil - jedná se operativně), záměrně vyvolává zmatek? Jó od klávesnice se to radí, zvlášť když za to nenesu žádnou odpovědnost... Nejste vy v příbuzenském vztahu s Mirkou Němcovou (kandidátkou na prezidenta?). Už jsem vás o to žádal jednou, prosím, myslete než sem zase něco vy.erete.

   • 1/ když dojdou argumenty, nastoupí vulgarismy...to Vám jde Sýkoro...

    2/nejsem příbuzná s pí. Němcovou...

    3/ neříkám, že se vláda nesnaží, ale, že dělá zbytečné zkratky...

    • já Bureše nerad ale když nechtěl aby pomoc odlítla do Číny že ji budeme potřebovat a každý v Evropě věděl houby tak byl prozíravý  , ale jako vždy jak zavětřil že mu to může ubrat body neb lid ho viděl jako hamouna co nechce pomoci tak povolil na radu tuším Prchala nebo jak se ten PR jmenuje , on holt to taky nemá úplně lehký dyť ho ten hon na prachy a moc užene🙂

    • ..no fakt jste mě uargumentovala :) že jsem se musel uchýlit k vulgarismům a označil vás za tele (pokud se vás dotklo omlouvám se). Všichni dostaneme příležitost plně rozvinout své teorie až tohle přejde a budeme vědět jak se mělo postupovat. "Chytrých" tu zůstane vždy víc než dost 😉. Zatím, prosím, roubíky do úst, překrýt rouškou a veslovat. Ta loď není nepotopitelná. Vše dobré přeju 

     • Ty roubíku , víš proč byl jeden turecký admirál tak úspěšný?protože u vesel byli ti bez roubíků a když došlo k boji tak vstali a šli taky bojovat.Napověda - jeho mapy seděli i když o GPS neměl nikdo ani potuchy.

  • josef.chmela

   To je vývoj. A vláda správně reaguje na požadavky obyvatel.

   • V takové situaci snad vláda reaguje na základě poznatků od lidí co do téhle problematiky vidí.Jinak může rozdat prachy a otevřít hospody , ono už to nějak samo dopadne.

  • Vaše uznalost k práci lidí, kteří zodpovídají za něco tak složitého je naprosto obdivuhodná. 

   Rád bych viděl Vás a podobné mudrce. To bychom žádnou krizi asi ani nepoznali. 

   • Nač ta ironie...?

    Nebylo by lepší, než rozhodování " od stolu" , se nejdříve seznámit s realitou jak co funguje...?


    • Vy v tom spatřujete nějakou ironii? Kritizovat umí každý ............ nést odpovědnost a rozhodovat je složitější.
     To je prosím návrh pro mě nebo pana premiéra, ministra financí a další? 

     Myslím, že až budeme řešit druhou a třetí vlnu nějaké virové pandemie, tak to bude vypadat zase trochu líp. 

     Nabádám jen ke střízlivému hodnocení, protože i Babiš, Hamáček - jsou jenom lidi. 

    • josef.chmela

     Funguje to v rámci možností dobře. Když ti to nevyhovuje zajeď si do Itálie, Španělska, Německa nebo GB. A už tam zůstaň.

     • Nemůžu - je zákaz cestování...😁

      • Královno Koloběžko II., moc Vás prosím, zamyslete se než sem zase něco pustíte.

       • Reakce na příspěvek:

        Vy se zamyslete nad napsaným - usmívající se smajlík většinou znamená legraci...

        Takže jste, Sýkoro nepochopil, že si dělám legraci... = Váš problém...

        Kdybych byla jako Vy napsala bych - Kristova noho, zamyslete se Sýkoro...

        😃


      • josef.chmela

       Ale můžeš. Za komunistů se také utíkalo přes zelenou hranici a bylo to zakázané. Třeba tě pak někdo navrhne na vyznamenání za odboj proti Babišovi.

       • Reakce na příspěvek:

        To je pravda - jen jste jaksi zapomněl napsat, že jich spousta skončila " v drátech", nebo s kulkou v těle...


        Nebo také patříte , Pepo,  k těm, kteří nechápou význam smajlíků...☹️

        • josef.chmela

         Reakce na příspěvek:

         To jsou všechno vážné věci a nějaké smajlíky jsou obrázky pro děcka. Každý, kdo utíkal přes hranice, dobře věděl do čeho jde a když navíc neuposlechl výzvy k zastavení nebo dokonce střílel po pohraničnících, tak byli i mrtví s kulkou v zádech a v drátech. Byla to jejich volba.

         Já tu dobu zažil, tak mě tu nepoučuj o nějakých lidských právech.

         • Reakce na příspěvek:

          Pepo, ani v nejmenším Vás nepoučuji o lidských právech...

          Nebo mi napište, v čem tkví mé poučování...

      • To je snad dobře. Co navrhujete tamním vládám, které toho budou mít plné zuby za pár dnů? Mají je lidé oběsit? (teď je to teprve ironie). 

 • Íránský nejvyšší duchovní ajatolláh Alí Chameneí v neděli v projevu k národu odmítl pomoc Spojených států v boji s pandemií způsobenou novým typem koronaviru. Odvolával se přitom na konspirační teorii, podle které byl virus SARS-CoV-2 cíleně vyroben v USA, informovala agentura AP. Země podle místních úřadů zaznamenala v neděli dalších 129 obětí nákazy, jejich celkový počet se tím vyšplhal na 1685.

  Zdroj  Novinky.cz

 • Pane Jégl proč všichni zdravotníci , policisté ,hasiči mají roušky , respirátory ,a nemají ochranné brýle , opravdu myslíme že  tu provizorní ochranu tvoří jen rouška?

  • Proč se s tím prosím obracíte na pana Jégla? On je velitel policie a hasičů? To nám pan redaktor v nouzovém stavu povýšil. Gratulace. 

   • ne novinář!!!

 • josef.chmela

  Je zajímavé, že tuto pandemii zvládli a zvládají nejlépe zaostalé, nedemokratické země s totalitními vládami jako je Čína a Rusko.

  Tzv. "demokratické" země jsou na huntě a totality jim musí pomáhat. A že jim to teď nevadí, ta strašná totalita.

  Nechte se vycpat se svými věčnými kecy o lidských právech a demokracii, vy DEMOKKRATI.

  • nemá vyhráno nikdo , teda je to pro nás blbé , ale nejvíc z toho těží životní prostředí - Země jako taková😉

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit