Přejít na výpis diskuzí

Mohly infekce podpořit vznik nezištného chování?

9.3.2017 6:50
Julie Nováková 5 příspěvků

Teorií snažících se vysvětlit nezištné pomáhání druhým u řady zvířecích druhů i lidí je mnoho. Teď se mezi ně přidala jedna, která navrhuje, že za toto chování mohou infekce jinými organismy.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Altruismus je divný, vždycky někdo něco za něco chce. Chlap nepomáhá ženě, pokud je ošklivá, nebo pokud se mu okouká. No, někdo musí mít to průměrné IQ, aby to pořád dokola vycházelo.
 • Stále přemýšlím o další evoluční záhadě.Proč je ve světě tolik hlouposti.Z meritu věci by měli hlupáci vymírat.Už Einstein řekl, že si není jist konečností či nekonečností vesmíru,ale je si jist že hloupost je nekonečná.
  Já dělím lidi podle toho jaký podíl ve svém chování mají lidé v moudrosti, chytrosti,mazanosti a hlouposti.Příklad Sobotka - moudrý není absolutně, mazaný a chytrý tak z 10% a zbytek si dopočítejte.Příklad opaku Robejšek -mazaný a hloupý není vůbec, chytrost a moudrost dělí tak 50 na 50.
  • Z gaussovy křivky vyplývá, že průměrně inteligentních je nejvíc. A průměrně inteligentní člověk (kolem iq 100) je stále ještě hodně hloupý.
   • Tak v tom případě nevím, proč se většina lidí brání inkluzi. Vždyť jsou sami proti sobě. Hloupost sice není opožděnost, ale hodně zdržuje, takže na co si to hrajou.
    • :-))))) :-))))) :-)))))

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit