Přejít na výpis diskuzí

Muskova SpaceX sází vše na svůj budoucí supernosič. Letos se má dočkat prvních 'skoků'

6.1.2019 9:55
Ladislav Loukota 2 příspěvky

SpaceX miliardáře Elona Muska má za sebou úspěšný rok 2018, zejména díky startu nosiče Falcon Heavy. I roce novém se však budou fanoušci kosmonautiky moct těšit na jeho další významné "poprvé". Snad již v lednu bychom se měli dočkat prvního letu modulu Crew Dragon. Dlouhé roky plánovaná mise,...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Miroslave Miroslave. nevim proč by měl vyhazovat prachy za Afriku  kde si nevážej ničeho a vzhledem k tomu, že je tam asi 85procent států diktaturama, tak stejně vše rozkradou nebo provalčej v asi třiceti konfliktech co tam trvale probíhaj je to stejně zbytečný.když muže něco dokázat pro cele lidstvo...a nechápu proč to sem vůbec taháš.a hlavně Elon se narodil v Jihoafrické republice ne v USA kdybys to nevěděl.     ohledně vývoje rakety a jejiho financování to taky neni zlé nemýlím li se..   nespolufinancuje mu náhodou vývoj této rakety jistý japonský miliardář, co chce s ni a dalšími umělci obletět za par let měsíc? Muskovi je třeba fandit a držet palce neboť lidi jako on nas posouvaj vpřed po desetiletích vesmírné skoro stagnace. .a jeho sázky na jediné karty mu zatim vychazeli i když někdy ano na poslední pokus.viz vývoj falkonu9. :)

  • Když programy kosmického výzkumu neufinancují USA  jako stát, tak zcela určitě ne, nějaký  Musk. Pan Musk zjistí leda tak to, jak se chová plechovka "Coly" ve stavu beztíže. Do výšky cca 18km, létají také poslední typy vojenských stíhaček, jak RF tak USA. Pro lidstvo by bylo zcela určitě přijatelnější, kdyby ty prachy dal na obnovu infrastruktury v Africe. Tu  plenili jeho US soukmenovci od ropného odvětví hezkých pár desítek let.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit