Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Postavit jednou na Měsíci základnu smysl má. Nikoli ovšem kvůli letu na Mars. K tomuto účelu je základna na Měsíci naprosto zbytečná.

  Narozdíl od autora článku si myslím, že Muskovy plány jsou mnohem realističtější, ačkoli jejich naplnění bude stát více času, než Space X doufá.

  Sami se nad tím zamyslete, jestli je lepší vyslat několik raket ze Země na oběžnou dráhu a následně je doplnit dalšími rakety s palivem a pak hurá na Mars, nebo vyslat mnoho raket směr Měsíc, tam postavit základnu a pak se snažit odtud nějakým záhadným způsobem získávat palivo a další materiál. Tato idea je zcela nerealistická a zbytečná.

  Základnu na Měsíci ano - ale pro výzkum pobytu lidí na mimozemském tělese a pro výzkum Měsíce jako takového. K letům na Mars je to zcela zbytečný mezikrok.
 • v devatenáctém století se v podstatě realizoval koncept parního stroje a začátek spalovacího motoru. Ve dvacátém století začalo větší využití elektromotorů raketových motorů a atomu. Tolik oficiální verze. Jen naprostý d..bil s mozkem vygumovaným telenovelami a politickými agitkami věří, že není prý nic nového. Kdo je schopen se dívat dál a oprostit se od manipulace a dezinformace ví že existuje už sto let koncept volné energie a antigravitace na nichž pracovali lidé například Schauberger či Tesla. Ty věčné žvásty o jakýchsi zastaralých raketových motorech dopravujících nás údajně na Mars jsou opravdu už trapné a urážející inteligenci. Už to není ani směšné.....je to jako nekonečné omílání naučené fráze nějakým r..tardem
  • Hutchisonův efekt a free energie jsou nesmysly. Má to stejnou úroveň relevance jako filadelfský projekt.

   Člověk nemusí vědět o fyzice vůbec nic. Stačí se nad tím zamyslet:

   Představ si, že by někdo dokázal vyvinout/objevit funkční antigravitaci. Z takového objevu by byly nejen obrovské peníze ale také zcela jistá nobelova cena. Zároveň by se tím velmi usnadnil vesmírný průzkum. Takový objev by sotva mohl zapadnout. Nehledě na tom, že se i touto blbostí věnovala NASA a zcela bezvýsledně. Takový objev zcela "zazdít" by vyžadovalo obrovskou míru kooperace a dezinformace. Je to podobné jako o (ne)přistání lidí na Měsíci. Bylo by mnohem jednodušší na Měsíc přistát, než lidem úspěšně namluvit, že lidé byli na Měsíci a přitom nebyli...

   Naplň význam své přezdívky a buď skutečně skeptický a ověřuj si své informace a více se zamýšlej.
   • Karel
    No já si myslím že to "přistání" na měsíci nebyli až tak přesvědčiví, když o tom mnoho lidí s odstupem času, čím dál tím víc pochybuje.A jde nejen o technickou stránku věci, ale i doslova, "chyby (každý chytrý originální zhotovitel "kopie" nejen u programu se pojistí nějakou chybou, kdyby se s ním něco stalo) na "nových" kopiích z NASA je víc chyb. "originály se ztratily" a nejen ony.
    Jen taková perlička země je na měsíci mnohem menší podle "originálních kopií" než je skutečnost dokonce menší než měsíc přitom s atmosférou je při stejné vzdálenosti nejméně 4x větší.
    Absence "přechodové komory" u lunárního modulu, také o něčem vypovídá.
    Takže pokud to nebylo tenkrát technicky proveditelné (není to ani dnes) je fabulace na místě.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit