Přejít na výpis diskuzí

Nový lék zabraňuje přenosu viru HIV pohlavním stykem

8.5.2019 19:29
Ladislav Loukota 3 příspěvky

Virus HIV je v poslední době stále více v defenzivě. Před dvěma měsíci byla potvrzena funkčnost experimentální (ačkoliv momentálně také vysoce nepraktické a rizikové) metody eliminace viru HIV pomocí transplantaci kostní dřeně. Vypadalo to jako významný pokrok. Na ten významnější však došlo minulý týden...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Vynikající úspěch patrně vynikajícího odborníka.

  Pokud budou klinické výsledky dlouhodobě přesvědčivé, jedná se o senzaci. • A právě čeští vědci to byli, kteří prokázali, že onen  virus HIV (Human Immunodeficiency Virus = virus, způsobující potlačení imunity u člověka, což je původce onemocnění AIDS /Acquired Immuno-Deficiency Syndrome = soubor chorobných jevů, vedoucích k selhání imunity/) je mnohem starší, než se předpokládalo. 

  Virus, jako takový, byl identifikován až v roce 1983, ovšem vlastní původ virusů podobných HIV sahá daleko do minulosti. Původně se odhadovalo jeho stáří v populaci na 12 miliónů let, ovšem výzkumný tým z Ústavu molekulární genetiky Akademie věd ČR nově zjistil, že je nutno posunout tuto hranici až do doby před více, než 60 miliónů let!

  Tým, vedený MUDr  Danielem ELLEDEREM popsal v genomu letuch malajských (stromových plachtících savců jihovýchodní Asie) - nejbližších příbuzných primátů, takzvanou lentivirovou desoxyribonukleovou kyselinu, jejíž vznik se dává do souvislosti s infekcí virusem HIV. 

  A letuchy se mezi primáty vydělily jako druh přibližně před 81 milióny lety. 

  • A myslím, že na pana MUDr. Elledera a jeho partu může být český národ právem hrdý!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit