Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Asi bychom neměli zapomínat, že pokud by došlo ke klimatickému ochlazování alespoň na úroveň před 20-30 lety, tak se snadno může stát, že v Evropě zmrzneme.

    Důvod?

    Vody západního Atlantiku už dávno neohřívá Golský proud o takové intenzitě jako tehdy. Zároveň nemáme jistotu, že s poklesem teplot by se jeho směrování a mocnost vrátily do původních hodnot. Jinými slovy pro ilustraci, přístav Vladivostok ležící v zálivu Petra Velikého, který v zimě částečně zamrzá, leží na stejné rovnoběžce jako severní Španělsko...

    Pane Jégle, jsem rád, že přispíváte do komentářů a možná by stálo za úvahu výše uvedené zpracovat nebo alespoň sledovat.

  • Co je 14 "vědců" proti pětistovce světových klimatických kapacit?

    NIC !

    • Pavel.Jegl

      Natož proti Zajdovi.

      • Jseš vylízanec přechytračenej, takovej jégl Pytlík!

  • Pavel.Jegl

    Pro úplnost dodávám seznam "klimatických alarmistů" a "módních alarmistických institucí", na kterých působí, Packali.

    https://link.springer.com/content/pdf/10.1007%2Fs00376-020-9283-7.pdf

    • Pane Jegle, 

      váš článek mi přijde dost nevěrohodný, jelikož se mi zdá, že je jen tak nějak zkopírovaný z různých zdrojů, ale může jít jen o můj osobní dojem. Ještě si prosím zkontrolujte matematiku - myslím to malé opáčko. S pozdravem Martin Hofman

      • Pavel.Jegl

        Našel jste snad nějakou chybu v jednotkách?

        • Pavel.Jegl

          Add: Pane Hofmane, zdroj je uveden pod článkem. 

          http://english.iap.cas.cn/RE/202001/t20200114_229373.html

          • ok, díky za zdroj. Chyba není v jednotkách ale v matematice - 228²¹ není 228 000 000 000 000 000 000 000.

            • Tak to stačí opravit na 228×10²¹ a je to..., žádná katastrofa. Jinak oteplování je vážné téma a fakt, že ho již hmatatelně pociťujeme je alarmující a depresivní v tom, že už může být pozdě na vratný proces. MH

            • Pavel.Jegl

              Dík za upozornění. Sypu si popel na hlavu. Příště budu pozornější. Na mou duši, na psí uši.

  • Bohužel je stále dost lidí, kteří se vezou na módní vlně klimatické hysterie. Oceány se v průběhu miliard let oteplovaly a ochlazovaly. Lidstvo se nenechá zatlačit do kouta klimatickými alarmisty. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit