Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Selhání ledvin (dokonce i hrozbu selhání ledvin) předpoví nejspolehlivěji vyšetření hodnot:

    - clearance endogenního kreatininu 

    - exkreční frakce sodíku

    - exkreční frakce draslíku

    a to - provedené opakovaně! - nejlépe s odstupem 30 dní.  Nic lepšího nebylo vymyšleno!

    JE NUTNO SI UVĚDOMIT, ŽE JDE O HODNOCENÍ FUNKCE TOHO PÁROVÉHO ORGÁNU!

    ČILI JEDNORÁZOVÉ VYŠETŘENÍ, I KDYŽ SEBEPEČLIVĚJI PROVEDENÉ, NÁM O KOLÍSÁNÍ FUNKCE LEDVIN JEN NĚCO MÁLO NAPOVÍ! TEPRVE KONTINUÁLNĚ OPAKOVANÉ VYŠETŘENÍ NÁM MŮŽE DÁT UCELENÝ OBRAZ O PRŮBĚHU POKLESU FUNKCÍ LEDVIN!

    (A to platí pro jakékoli vyšetření, prováděné klinickým lékařem, tím spíše v laboratoři).

    • Buh je mi svedkem . Jak jsem si precetl nadpis a jeden komentar u nej , okamzite me napadlo kdo bude autorem. A ze jsem se nemylil !!!! 

      Mistre , leonardo da Vinci byl proti vasem zaberu vsehoznani ubohy bridil . 

      Co takhle instalaterske prace , nebylo by o tom neco ? A jaky vas nazor na invazi capu pozirajicich mysi na polich. No a co teplota vody v hloubkach pod 5000 metru v zavislosti na slanosti vody s prihlednutim k vypousteni odpadu ze zaoceanskych lodi ? Ma to nebo nema vliv ?? 

      Gigante , mate uz sve namesti , je po vas jiz pojmenovane mesto ? Kde mohu slozit kvetiny k piedestalu vasi tam umistene sochy ? 


      • ... a co, mám snad provozovat vomitus sanguinis?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit