Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • místo, aby tyto praktiky u našich tmavých slimáckých spoluobčanů vyvrátili a zakázali, tak je budou obhajovat a nakonec podle nového západoevropského práva šaria povolí a uznají za nejdůležitější

 • "Polygamie, tedy hromadění více žen u jednoho muže..."

  .

  Když už chci o něčem psát, měl bych si zjistit základní významy. Takže polygamie:

  "Polygamie (mnohomanželství, z řeckého gamos = sňatek) souhrnně označuje rodinné soužití muže či ženy s více partnery opačného pohlaví. V moderních společnostech se pojem polygamie může zužovat na manželství s více partnery."

 • Nalimst

  Hodně lidí argumentuje tím, že u zvířátek (u savců) zdaleka převládá právě polygamie. Jenže zvířátka - třeba jeleni, mají sexuální touhy pouze jednou za rok, zbytek roku se mírumilovně pasou. Když ale období říje přijde, nedělají nic jiného než se napadají, rvou se a nezřídka umírají při boji o samice. Praktikování polygamie činí z lidí také zvířátka, která mají období říje bohužel celý rok.

  Jak nenávidím všechna náboženství, tak jediná skvělá věc, kterou naší civilizaci přineslo křesťanství je právě uzákonění monogamie. Takové to nezabiješ, nepokradeš.... to bylo už dávno před křesťanstvím, ale do zákona zakotvená monogamie je pokud vím "vynálezem" křesťanů a za to jim patří velký dík. Islám ale vznikal jako první prokazatelně populistický projekt, kdy Mohammed nutně potřeboval získat na svou stranu kmenové vůdce, kteří vlastnili velké harémy žen a nechtěli se jih vzdát. Proto Mohammed do pravidel islámu polygamii zapracoval. Islám není o míru, jak dnes v TV povídal ten nevzdělaný mamlas z Kuvajtu. Muslimové to mohou říkat, mohou si to dokonce i z hloubi duše přát, ale dokud bude polygamie v Islámu legální, nikdy se jim to nesplní - budou válčit a vraždit se navzájem nebo nás, protože ty desítky milionů nadbytečných mužů (z 1,2miliardy muslimů) prostě neodejde zemřít do pouště a udělají cokoli, aby se zespod dostali navrch... A čím víc jich bude, tím to bude horší, a jelikož do EU migrují prakticky výhradně právě nadbyteční muži z Afriky a muslimských zemí, dojde k rozvratu společnosti i tady, přesto že polygamii nepraktikujeme.

  • Já zase budu argumentovat jinak. Pokud najednou po staletích a tisíciletích usoudila, že je správné, aby mohli uzavřít dva muži nebo dvě ženy, tak nevidím absolutně žádný důvod, proč by takový svazek nemohly uzavřít třeba dva muži a jedna žena, či dvě ženy a jeden muž. Z mého hlediska se mně to zdá daleko přirozenější a logičtější, než to manželství dvou homosexuálů.

 • Nalimst

  Biologický pohled muže je oplodnit co největší počet samic a mít co nejvíce potomků. Čím více žen a potomků, tím ale roste náročnost je uživit. Biologický pohled ženy je nechat se oplodnit od muže, který se o její potomstvo postará a čím chudší společnost, tím větší je ochota žen žít v polygamii, i když je nutné se s nimi dělit se o zdroje.

  Z čistě sobeckého pohledu bohatšího jednotlivce je polygamie v zásadě výhodná. Když třeba manželka monogamního muže přestane mít zájem o sex, nemá on jinou šanci než se rozvést. Muž praktikující polygamii si prostě dokoupí novou mladou ženu. Ani druhá žena na tom v zásadě neprodělá - bohatší muž se postará o ní i o jejich potomky.

  Jenže jakmile se na to začnete dívat z pohledu sociálního a společenského, je praktikování organizované polygamie doslova zločin proti lidskosti a není vůbec náhoda, že nejbídnější, nejnásilnější a obecně nejhorší život je právě v zemích, které polygamii praktikují. V černošských Afrických zemích se mísí tradiční primitivní neomezené praktikování polygamie s organizovanou muslimskou polygamií čtyř žen a není tedy divu, že život v těchto zemích patří k těm nejubožejším na planetě. Muslimské země na tom nejsou o moc lépe a výjimku tvoří jen několik superbohatých emirátů, nicméně pouze díky ohromným zásobám ropy - bez nich by Emiráty či Kuvajt vypadaly stejně uboze jako Jemen či Afganistán.

  Praktikování organizované (státem povolené či nepotírané) polygamie způsobuje, že velká skupina mladých mužů nemá šanci získat manželku a založit si rodinu. Tito muži vyřazení z možnosti předat své geny dál patří současně k těm nejhloupějším, nejzaostalejším a nejchudším a to v kombinaci s frustrací, že nebudou mít nikdy vztah se ženou a rodinu a budou tedy vnímáni jako méněcenní, je naprosto ďábelské. Tito mladí frustrovaní muži jsou pak zdrojem rozkladu společnosti - organizují se do gangů, kradou, napadají a znásilňují ženy, vyvolávají násilnosti, povstání a v neposlední řadě vytváří teroristické skupiny - vše ve snaze dostat se na vyšší postavení, nebo se dostat k penězům a nebo se k ženám dostat prostřednictvím útoků na vesnice a města, kde mohou ženy unést a udělat z nich sexuální otrokyně či nedobrovolné manželky. Společnost praktikující polygamii NEMŮŽE ŽÍT NIKDY V MÍRU!!! Prostě je to z výše uvedených fakt vyloučené - musí buď expandovat a zajistit doplňování žen únosy z sousedních dobytých zemí, jako to dělala po staletí Osmanská říše, nebo musí válčit uvnitř v občanských válkách, které zbaví společnost nadbytečné části mužů, ať už jde o ty chudé vyřazené, nebo ty bohatší, které eliminují ti původně chudí a převezmou jejich ženy.

  Důvod, proč bylo většinu lidské historie praktikování polygamie spíš marginální je prostě v tom, že to, co je pro malou skupinu mužů a žen výhoda, je pro společnost jako celek naprostá katastrofa a je to brzda pokroku, rozvoje a zdroj neustálých konfliktů, násilí a válek. Monogamie je naopak ukázkový příklad toho, že nadřazení zájmu většiny společnosti nad zájmy menšiny je nemusí být vůbec něco špatného - ve většině případů je to naprosto správné a to říkám přes to, že patřím k lidem, kteří by z polygamie vzhledem k příjmům těžili. Naopak současný trend prosazování zájmů všemožných menšin je neskutečně nebezpečné a destruktivní pro celou společnost.

  • v civilisované společnosti vždy platilo, že muž musí mít nejdřív stálé zaměstnání, pak si musí zajistit bydlení a teprve pak se ožení a má tolik děti, kolik uživí.

 • Tak kazdej si musime nejak vydelavat.... Tenhle "vedec" ma diky vhodne zvolenemu tematu do smrti praci jistou... Tedy dokud se najdou blbci co mu jeho "vedu" budou platit.

 • kapusta
  To je jednoduché ženy už nejsou tak hloupé a dosáhli jsme rovnoprávnosti. A  muž by se nesmířil s tím že jedna žena by měla tři muže, proto to muži už nechtějí.😀😀
 • Věnovala se tzv. "Rossova práce " i polygamii nových (rozuměj přivandrovalých) Němcú ? Podle tisku (Stern, Welt, Kurier) není u nových "německých" etnik tento jen nijak neobvyklý.

 • Až se vrátíme do pralesa, nebo spíš do stepí, protože pralesy jsme si zničili, tak to bude jako dřív: sameček si uloví samičku a spáří se s ní a půjde dál lovit. A příště si zase uloví jinou samičku.😀

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit