Přejít na výpis diskuzí

Protézy vyrobené v 3D tiskárnách jsou už běžné. Teď začli vědci tisknout i první léky

5.8.2015 13:55
roj   5 příspěvků

Místo polykání hrsti tablet bude do budoucna stačit zapít jednu tabletu vytištěnou ve 3D tiskárně. Americký Úřad pro kontrolu a léčiv schválil prodej prvních tablet vyrobených pomocí trojrozměrného tisku. Je jimi lék na epilepsii Spritam, který by se k pacientům měl dostat už začátkem příštího roku.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • - Vleze se tam víc účinné látky ? To není pravděpodobné. Nasypte účinnou látku do kapsle a zákonitě jí tam musí být víc, protože nepotřebuje žádné "pojivo"
  - Namixovat různé účinné látky lze i do normálních tablet...
  - Klasické tablety jsou hladké. 3D jsou drsné až běda - to bych polykat nechtěl.
  - Jediné uplatnění může mít u speciálních léků. Pak si můžete vybrat, zda spolknete 4 hladké tablety za 10Kč, nebo jednu, která neleze do krku za 100Kč.
  V současném stavu 3D tisku to nemá budoucnost - bych řekl.
 • Zdá se, že za chvíli se budou na 3D tiskárnách tisknout i děti *1*
 • V budoucnu bude mít 3D tiskárnu každý doma. Online se spojím s lékařem, on mi přes webkameru určí diagnózu a pošle na 3D tiskárnu rovnou léky. Samozřejmě se mi hned přes internetové bankovnictví strhne příslušná částka. No nebude to ráj na zemi? Žádné dlouhé posedávání v čekárnách a fronty v lékárnách, vše hezky z tepla domova :D
 • Kdy se budou tisknout 3D ženy? *3*
  • tak za 50 let,figura se už dělá z latexu,dokonce to už i žvaní,ale nemá to pohyb,jsou v tom sice pokroky,ale ještě to potrvá.Do té doby bude perspektivnější virtuální realita.

   Jinak tyhle 3 D tiskárny se mi nezdají perspektivní,univerzálnější budou 5-ti osé frézky.Zdárně se rozvíjí,ale málo se o nich mluví.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit