Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Tak to je super. Mě růže také fascinují. Jsou to nejkrásnější květiny. Jsem hrozně ráda, když mi manžel nějaké růže koupí a já si je můžu dát doma na stůl. Hned to s nimi je doma útulnější. Jen škoda, že nevydrží na vždy, ale aspoň má manžel možnost mi koupit další.

 • Tak design už maji... teď jim přeji ještě hodně štěstí ve studiu termodynamiky. 

  Pro neznalé, přeměna vody v páru je energeticky náročná. Přeměna vody v páru odebírá teplo z okolí.... Pokud chci zase mít z páry vodu je nutné to teplo páře "odebrat". 

  Odpařit vodu díky slunci je v pohodě, např. Se tak těží mořská sůl. Ale co udělat s párou a její přeměnou zpět ve Vodu? Kam jde teplo z té přeměny zpět? 

  Hádám že jim to dobře funguje leda tak buď v otevřeném systému (kde si nikdo nevšiml toho hromadění tepla) nebo při krátkodobých ukázkách, ale dlouhodobě to nebude žádná výhra.... Kdybychom věděli co s tím zbytkovým teplem, tak bychom už nyní mohli destilovanou vodu odebírat třeba z chladicích věží elektráren a ne ji extra vyrábět pomocí lístečků. Navíc bychom mohli ušetřit protože bychom nemuseli vlastně mít ani ty chladící věže elektráren :)


  Ještě mě zaujalo, že někdo považuje destilovanou vodu za pitnou.... Ale tak to už je jen detail .

  Ještě je možnost že ta originální publikace povídá trochu o něčem jiném a novináři to nějak vyložili po svém.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit