Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • jkmoto

  gravitační studna nevede do žádného dalšího vesmíru není žádným mostem tunelem nebo portálem do další dimenze  je to prostý konvertor který mění hmotu na jinou formu energie na formu rozpínajícího se vakua na temnou energii

  • PavelVachtl

   Samozřejmě. V článku je uvedeno, že jde o řešení matematické, které se v praxi ukazuje být nepoužitelným, nefyzikálním:

   "Toto spojení však nelze využít k cestování z jednoho vesmíru do druhého, pokud nějaká kosmická loď nemá nadsvětelnou rychlost. Té je však nemožné dosáhnout, čili vlastně toto matematické spojení nelze v reálném vesmíru vůbec použít. "

 • Tady je právě ten problém. Singularita má nulové rozměry. Jenom že experimentálně bylo dokázáno, že nejmenší vzdálenost ve vesmíru je plankova délka. To je jedna z kvantových konstant. Vesmír není spojitý, ale je poskládán z celých násobků asi deseti známých kvantových konstant. A nejmenším násobkem je jedna např. plankova délka a ne nula, jak si to někdo představuje a pak tu ohromuje divočinou. Nejlepší na tom je, že žádná singularita neexistuje. Ani vesmír se nerozpíná ze singularity, ale z kvantového minima. Proto také není primitivní, ale pokročilý. Každý kdo umí gůglovat se o tom může přesvědčit zpětnou kontrolou údajů od radioteleskopů. Vesmír není izotropní to znamená stejnorodý. Jsou v něm obrovské nehomogenity. Mám namysli obří nad kupy galaxií, které nemohly vzniknout ze stejnorodého chaosu singularity, ale v důsledku toho, že na vlastnosti vesmíru tedy i jeho tvar má vliv situace před jeho posledním zhroucení.  Old Shatterhand  :-) :-) :-) kdyby fungovalo přidávání smajlíků tak bych tam dal tři smajlíky s brejlema je to víc světový
  • PavelVachtl

   Dovolil bych si Vás upozornit, že v článku je toto již uvedeno:

   "To nám ovšem ukazuje, že nekvantová teorie černých děr (která připouští libovolně malé čili spojité dělení prostoru a času) zde již sama o sobě nedává příliš fyzikálně rozumné výsledky a naráží na meze své použitelnosti."

   • MartinZikmund

    Když už Miroslav nakousl tu Planckovu délku... V zakřiveném prostoru to nebude úsečka, že? Znamená to, že i trasa dlouhá 1 Planckovu délku může mít tvar kruhu?

    • PavelVachtl

     obecně to bude křivka, ale patrně otevřená, nikoliv uzavřená jako kruh.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit