Přejít na výpis diskuzí

Úzkostné stavy možná půjdou léčit pomocí střevních bakterií

30.5.2019 19:59
Ladislav Loukota   4 příspěvky

Nějaký druh úzkostného stavu si dnes prožije až třetina populace. Lékařská věda však dnes nabízí jen omezené možnosti léčby - typicky terapii nebo psychofarmaka. Nová studie si posvítila na to, zdali může napomoci i úprava jídelníčku. Ukázalo se, že zlepšení vztahu mezi střevní mikroflórou a stavem...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Úzkostný stav pomine i po požití účinného projímadla, třeba roztoku Glauberovy nebo Epsomské soli. To pak není čas na úzkostný stav a hlavním životním cílem se stane úspěšné doběhnutí na WC.

  • Já jsem na úzkostné stavy trpěl ještě před několika lety a musím říct, že to bylo celkem peklo. O tom, že by to mohly způsobovat střevní bakterie jsem v té době nevěděl, ale dal jsem na doporučení mé rodiny a vyhledal odbornou pomoc. Po pravidelných sezeních u https://psycholog-holcner.cz/ se můj stav dal během pár měsíců dohromady a od té doby si konečně užívám života.

  • O něčem takovém už jsem někde četla. Myslím si, že je super, že věda jde takto dopředu co se týče léčby psychických onemocnění. Já například zase nedávno projížděla různé novinky ze světa a na https://morezprav.cz/ jsem narazila na článek, který se tomuto tématu věnuje z trochu jiné stránky - z pohledu šamanů. Musím uznat, že velmi zajímavé čtení.

  • Článek chválím, transplantace střevní mikroflóry mně moc pomohla a je škoda, že většina lidí o této léčbě vůbec neví. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit