Přejít na výpis diskuzí

Vědci konečně odhalili, jak člověk (ne)ochočil kočku

23.6.2017 22:39
Jan Toman 4 příspěvky

To, co si myslíme o domestikaci kočky, je jedna věc, ale co by nám o tom pověděly šelmy samy, může být pohádka úplně jiná. Není sporu o tom, že ochočení koček probíhalo jinak než třeba u psů a naše malé domácí společnice si uchovaly daleko více rysů svých divokých předků. S jejich původem je to ovšem...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • My máme doma kocoura a je neskutečně šikovný. Ne že by poslouchal na povel, ale má vrozenou inteligenci a sám od sebe se chová tak, jak já bych chtěla. Možná je to i tím, že jsme ho nechali vykastrovat. Od té doby se hodně změnil k lepšímu.

  • Pes má pána, kočka personál.. *3*
  • původ od kočky plavé není žádná novinka,to je snad sto let známo, křížení s kočkou divokou u nás rozhodně nemohlo být častí,protože kočka divoká je dnes téměř vyhubena a nejedno století dříve byla mimořádně vzácná

    navíc pes se domestikoval sám tím, že se přidal k člověku.Vztah primitivních kmenů ke psu je nerudný a byl patrně takový i u starých kultur, takže k domestikaci nevybízel,ale zbytky,které člověk za sebou zanechával, ty ano.
  • Tak to je teda objev, že kočka domácí pochází z kočky plavé. To jsem se učil už v dětství a to je hodně dávno, kdy se snad o nějakých mitochondriálních výzkumech ani nesnilo.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit