Přejít na výpis diskuzí

Vědci se přou o (ne)důležitosti snídaně

30.3.2019 18:31
  7 příspěvků

Den je potřeba zahájit kvalitní snídaní, abyste měli dost energie na celý den a bez snídaně můžete zapomenout na zdravé hubnutí. Tolik zdravotní příručky a dietní rady. Jenže na skutečném významu a důležitosti snídaně se nejsou vědci schopni shodnout. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Snídám každý den a cigaretu bych si nikdy nezapálil před snídaní, na lačný žaludek. Jinak si pochopitelně žije každý podle svých zvyků a přesvědčení a nikomu nehodlám něco namlouvat nebo rozmlouvat.
 • Tzv. "vědci" se přou o kdejaký nesmysl.

  Naposledy vyčerpali grant ve výši 3 miliony korun, protože zkoumali vliv zemské deklinace na směr mo.ení psů, zkoumali význam rovné linky v habánské kultuře a velmi je zaujala komunikace mezi čolky evropskými.

  Ještě, že takové otevřené hlavinky máme!!

 • Nemusím být žádný vědec, abych věděl, že snídaně, oběd a večeře musí být stejně velká a kalorická jídla. Po 8 hodinách spánku nemůžete až do 12 hodin pracovat a pak se najíst. To se také můžete složit vyčerpáním. Jak je vidět, tak se dnes kdejaký diletant prohlásí sám za vědce a troubu veřejně.

 • Angličané říkají "Snídej sám, obědvej s přítelem a večeři dej nepříteli."

  • To je rozumné. Lidi prostě přirozeně najdou cestu skoro vždycky.

   Jeden rabín zase říkal, že většina problémů a nemocí trávicího ústrojí plyne z toho, že lidé chodí pozdě na toaletu a brzy z ní. 😂


   • Je fakt, že the English breakfast vždycky znamenal pořádné nadlábnutí, takže na oběd pak stačil only a cup of tea a něco lehčího k tomu.

    • English breakfast aplikovaná například na Slovensku jako bryndzové halušky (jeden příklad za všechny, to je třeba brát v úvahu), měla svůj význam v případě, že po vydatné snídani následovala přeprava (často pěší) a celodenní manuální práce nebo zábava, třeba parforsní hon.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit