Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Karel

    Vira pokládá sebevraždu jako smrtelný hřích, ale k tomu nepotřebujete jen víru ale i "moderní fyziku" Viz Hawking která předpokládá že informace(byť hodně změněná) se "neztratí" ani v černé díře a to smrt se jí hodně podobá, tedy nějaký informační šum o žijící bytosti podle mě zůstává i po smrti a já předpokládám že pokud je mrtvých více šum vytváří komunity, státy, jiné vesmíry.Měl jsem jednou živý sen jak to je po životě a nejníže na pomyslném  "žebříčku"  byly bytosti, které spáchaly sebevraždu a hned za nimi ti kteří někoho zabili a podvodníci(žili v bahně a hnoji okolo hradeb). A nejvýše ti co se o někoho staraly nebo zruční lidé či vědci kteří pomohli s vývojem lidí.A vládci byli ti kteří zemřeli zvlášť trýznivou smrtí mučení, nemoc, upálení za živa...

  • Věřící člověk potřebuje duchovní berličku. Nevěřící nepotřebuje placebo na základě jakési víry.
    • Méně vzdělaný člověk, který sám sobě nevěří si vybere víru v neexistující bytost, což samo o sobě zakládá psychiatrickou diagnózu. Tento člověk se pak na víru v nic vymlouvá, že to nezavinil on, ale ta neexistující bytost.

    • jak pravil bolševik - a "kovanej" k tomu...

  • Dovolil bych si maličko oponovat - víra v Boha není antidepresivum.

    Víra v Boha je duševní opora, zdroj duševní síly věřících.

    • Víra má sklony inklinovat k fanatismu. Víra napáchala mnoho zla.
      • Ano, víme co zla napáchala víra v komunismus nebo v jeho "hnědou" odrůdu nacismus.

      • jak pravil bolševik - a "kovanej" k tomu...

        • To jsen napsal k příspěvku "packal" - ne k příspěvku nicku Občan, s tím bez výhrad souhlasím! 

          • Jistě. Fanatik jako fanatik. Komunistický nebo katolický třeba. Všem fanatikům chybí sebevědomí. Nebo potřebuje někoho na koho se vymluví, když páchá prasečiny. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit