Přejít na výpis diskuzí

Jozef Gabčík

OSOBNOST 27.1.2008 
16 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jozef Gabčík se vyučil kovářem u p.Kuníka v Kostelci nad Vltavou,
    ne v Kunicich...
  • Český rozhlas dvojka vysílala četbu na pokračování Dva proti Říši - operace Antropoid. Bylo to napínavé a poučné. Pochybuji, že by se někdo statečnější v tomto národě našel. Mějme na paměti, že tito mladí chlapci položili svoje životy za ty naše. Lidice, Ležáky, Javoříčko a jiné vypálené obce, však zaplatily daň nejvyšší.
  • Nevíte někdo o osudech členů rodiny Jozefa Gabčíka? Zajímá mě jeho sestra Františka.
    • Toto priezvisko, a aj niektorí potomkovia rodiny Gabčík žijú v Poluvsí, Konskej (pri Rajci, okr. Žilina.) Ja chodievam na hroby na cintorín do Konskej, tam som sa rozprávala s pani, ktorá pochádza z tejto rodiny, aj o Jozefovi Gabčíkovi. Odporúčam sa kontaktovať cez Obecný, alebo ešte lepšie farský úrad v Konskej, predpokladám, že Vám pomôžu.
  • Gabčík

    Som zo slovenska ..tetno príbeh ma velmi zaujah hlave tym ze som kamaratka pribuznych.... Rodiny kubiša i gabčíka mali stastie pretože v tej dobre bolo normalne ze by vyvrazdili cele jeho pokolenie.. aj tak mali obrovsku odvahu, čest aj velky obdiv tymto ludom !!! *4*
    • Re: Gabčík

      Rodina Gabčíka štěstí měla, ale ta Kubišova ne - popravili 13 lidí.
    • Re: Gabčík

      gabčíka?
      • Re: Re: Gabčík

        ano gabčika prečo?
  • hrdina

    Hrdina který s dalšími věděl,že jde na smrt.Čest jeho památce
    • Re: hrdina

      Máš úplnou pravdu... *9*
      • Re: Re: hrdina

        Ano..přesně..obětovali pro český národ svoje životy. V kryptě bojovali několik hodin, i když předem věděli, že nemůžou zvítězit. Moc si jich vážím. Nejvíc odvážní lidé..Jan Kubiš, Jozef Gabčík..Josef Valčík, Adolf Opálka, Josef Bublík, Jaroslav Hrubý, Jan Švarc *9* Mají můj obdiv.
        • Re: Re: Re: hrdina

          Nikoli za Český národ, ale za Československo. Jinak souhlas
        • Re: Re: Re: hrdina

          Nejen pro český národ, ale především pro svobodu Československé republiky, byli to vojáci odchovaní duchem 1. republiky. Kubiš byl tuším z Vysočiny, Valčík z Valašska, Hrubý z Kunovic u Uh.Hradiště, Gabčík byl Slovák od Žiliny. Zradil je výsadkář Čurda, nevydržel psychicky tlak gestapa a úřadů při pátraní po výsadku. Ti chlapci všichni byli elitou svých národů, proto mne mrzí, že se ČSR rozdělila, ti chlapci měli prvorepublikové ideály společného státu a věděli do čeho jdou. Před jejich hrdinstvím můžeme jen se hluboce poklonit.
          • Re: Re: Re: Re: hrdina

            Bublík pocházel z Bánova u Uh. Brodu, Švarc od Olomouce a Opálka od Dukovan - všichni to byli Moravané, na což jsem hrdá.
        • Re: Re: Re: hrdina

          Pardon, Jaroslav Švarc a Jan Hrubý..ti se mi pořád pletou..
          • Re: Re: Re: Re: hrdina

            přesně!!!!hrdinové

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit