Přejít na výpis diskuzí

Marie Curie - Sklodowská

OSOBNOST 7.8.2008 
10 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mám dělat výtah na Marii Curie, takže pročítám hodně stránek, ale tento text je celý okopírovaný z wikipedie. Proto dávám palec dolů. Ostatní stránky mají aspoň něco navíc.
  • Já myslím, že i kdyby udržovala vztah třeba se dvěma ženatými muži, tak nám to může být vcelku jedno, protože s tím stejně nic nenaděláme. A jakékoliv její soukromé záležitosti evidentně nenarušovaly její vědeckou činnost.
    • Popravdě Marie byla bisexuální a kromě mužů udržovala vztahy i s několika málo ženami a představte si, že kupříkladu Adina Mandlová měla taky mnoho milenců a milenek, a Nikola Tesla zemřel jako panic no a co a koho to zajímá. Nikoho protože všichni tito lidé jsou známí především proto že se stali vynikajícími ve své oblasti ať už ve vědě umění aj. Marie milovala především vědu a osobně si myslím, že vyčítat ji koho si vodila do postele je ubohé *3*
  • DotA!!! *5* *5* *5* *12*
  • Velká vědkyně

    Vždy jsem Sklodowskou obdivovala. Jenže jsem se na netu dočetla,že pokusy prováděl především její manžel Pierre. Ona jen seděla u stolu a zapisovala výsledky. Vše,co objevil on,publikovala ona pod svým jménem. Mezi dvěma dcerami se jí narodila ještě prostřední dcera,ale ta zemřela krátce po narození. Po smrti manžela udržovala vztah se ženatým mužem,čímž pobouřila tehdejší pařížskou veřejnost. Jsou to sice jen drby,ale i tak nám třeba dokreslý její osobnost. *3*
    • Ano a z toho sedění a nic nedělaní Marie přicházela postupně o prsty. :D
    • citala som jej biografiu od jej dcery a nic o tom ze maria iba sedela tam neni spomenute, pracovali spolocne a este sa tam pise ze na jej rukach su "dierky" po agresivnom radioaktivnom ziareni. a vztah so zenatym muzom mala no nikdy nedoslo na viac ako pusu na rozlucku a privitanie co si myslim ze ako pozdrav je normalne.
      • *1* *2* *15* *3* *14* *4* *5* *6* *7* *8* *9* *13* *10* *11* *12* *16*
    • Re: Velká vědkyně

      to není pravda, Curiovi pracovali dohromady, Pierre chtěl Marii povzbudit, tak dal Mariino jméno jako první.
    • Re: Velká vědkyně

      Dobrý den,jak můžete něco takového říci to je lež jako věž !! *16* *16* *16* *16*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit