Přejít na výpis diskuzí

Vladimír Neff

OSOBNOST 31.12.2006 
5 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Dobrý den, už asi po čtvrté od studií sahám pro trilogii o Petru Kukaňovi a vím, že ve mě opět rozdýchá toho veselého neohroženého dobrodruha, kluka z Kampy (evidentně Petr i Franta, syn záběhlice Nechoďdomů, jsou autobiografické prvky a museli existovat)), kterého nikdy nic nebolí a "on si to jentak řekne"..(jak si mu v díle stěžuje sám vévoda Valdštejn, ten rozbolavělý samovládce) *2* Píšu proto, že se mi včera stala zvláštní věc, měl jsem sen... odehrály se v něm všechny tři díly románu, a to v epické režii Vladimíra Neffa. Musím opakovat předchozí reakce, ten chlap uměl psát, a to zatraceně dobře.

    Ps.: Josefíno díky za nový pojem, až teď vím, co to je mít "vypravěčské střevo" :)
  • Neff me zaujal

    Nevim jak to ale o Neffovi jsem se dozvedel teprve nedavno presto ze je me 69 let a vystodoval jsem v Ceskoslovensky.
    Dostala se me do rukou jeho pentalogie of rodine Nedobylu, Bornu a ja to proste hldal jako nejaky rodokaps.
    Nevim ovsem do jake kategorie ho mam zaradit, pise o ceske historie ale neni Jirasek, Palacky nebo Karolina Svetla.
    Pise o mestacich ale neni to Polacek ani Drda. Pise o narodnim hnuti ale neni to Havlicek and Nemcova.
    Pise o delnickycj vecech ale neni to Gottwald ani Wolker.
    Jenom jedno vim - ten chlap psal dobre.
    • pane Tony,mate pravdu..psal dobre a mel tzv. vypravecske "strevo"!! *3* *3*
    • Re: Neff me zaujal

      Pritelkyne s kterou jsem chodil do oecne v Praze po valce mne na Neffa upozornila a hned jsem si koupil Snatky, vozataje a vdovu. Cisarovy fialky nebyli k dostani, to ale uz bylo v prvni polovine sedumdesatych let. Ty knihy ctu tak porad, nebo jak se tak hezky rika cesky, furt dokola, sem a tam Hrabala a ruzne ceske srajbry ktere se mi dostanou do ruky. Psal jsem na nakladatelstvi, ale nic. W J B
    • Re: Neff me zaujal

      Ja si ted odpovim sam.
      Koukam, ze jsem udelal nejak moc chyb proti pravopisu. Prosim za odpusteni, ziji totiz uz 40 let v zahranici a tak me ten pravopis moc nejde.
      Ahoj

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit