Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • MIliony lidí se denně snaží o totéž a stovky tisíce možna desetitisíce to dělají lépe jen je holt algoritmus nevybral, nemají sponzora co utratí statisíce dolarů za propagaci, neukazuje je miliónům návštěvníkům a tak toho časem nechají páč si nevydělají ani na měsíční poplatky za internet....😂

    • tuco

      Jaky algoritmus mas na mysli? 

      Na Twitchi jsem od roku 2014. Videl jsem streamery kteri se z desitek, pak stovek divaku, dnes dostali na tisice. Bez propagace, a bez algoritmu. Proste delali obsah kterej divaky zaujal a vytrvali.

      Ve sledovanych mam streamery kteri maji prumerne desitky, nekdy i stovky, divaku a kteri maj streamovani jako job. Pravda, je to spis asi zivoreni, ale za internet zaplati a delaji co je bavi. Chapu, ze nekdo to za dulezity nepovazuje, ale nekdo je tomu ochoten obetovat pomerne dost, aby chodil do prace rad. Delat skoro 1/3 aktivniho zivota neco co cloveka nebavi a nedela mu radost jen kvuli penezum, mi prijde prinejmensim pochybne. 

      Za predpokladu, ze si Twitch vezme 50% z 4 euro za suba (na tom myslim zacinaji vsichni), tak kolik subu je treba na to aby se clovek uzivil? 500? Neco  z reklamy, pokud publikuje (vlastni obsah z Twitche) na ostatnich platformach tak i z toho je nejaky prijem. 

      Jisteze neni jednoduchy prorazit, v kterym oboru je to lehky, ale obsah tvorenej uzivateli ma podle me a v dohledne dobe porad potencial rustu. Zejmena pak pokud dokaze oslovit anglicky mluvici trh. 

      • tak jestli par stovek divaku uz staci k tomu aby z toho byl mesicne prijem vetsi jak par stovek tak to potom jo ,ale reknete mi z ceho to vyplaci ? Ja kdyz porvozoval web s originalnima wallpaperama navstevnosti 1.000.000 unikatu mesicne tak z reklam to hodilo sotva par tisicovek takze v momente kdy mam par stovek sledujicich(na webu) to nema smysl delat a to holt jen diky zmene algoritmu googlu a hlavne zlodejine kdy misto, aby zobrazoval jen nahledy obrazku (jako driv) a pro hi-res presmeroval na puvodni web si obrazky krade a ne/navstevnik si je stahne rovnou z googlu...🤮

        • tuco

          Ja to ti verim. Ale jakou to ma souvislost s tim, ze pokud clovek prijde s obsahem ktery divaky zaujme, tak se streamovanim da slusne zivit? Ze se to povede jednomu ci jedne nevim z kolika tisic. To da rozum. Tvrdit vsak, ze pokud nekoho nevybere algoritmus anebo nema bohateho sponozra tak nemuze na Twitchi prorazit, proste neodpovida realite. 

      • Jack1947

        Jo ale záleží i na zemi, ten českej nebo slovenskej strýmr nikdy nebude mít sumy jako ty zahraniční 😬 i kdyby se přetrhl, a pak děckám předvádí že strýmovat zvládne každý, no většina to vzdá při prvotních nezdarech.

  • Jack1947

    Tak tohle je fat zopufalá tragikomická postavička co se snaží zaujmout, a moc se mu tonedaří  a je ho rady jsou jak děravej slamák 😄😂

  • Pokud umíte anglicky tak doporučuju video od SunnyV2 - "Why Ninja's career died (Fortnite)" myslím že to hezky mapuje celou tu jeho cestu. 

  • tuco

    Uz to nemuzu editovat: Dokonce i ti tzv lurkeri - kterych bude zrejme velke mnozstvi -,  i kdyby meli chat vypnutej, tak jim interakce streamera/ky s chatem neunikne. Pro ty asi neni vztah dulezitej a divaj se na to jak na interaktivni televizi kde  interacke prinasi zajimave ci zabavne momenty. 

    • Jack1947

      Jde editovat jen prvních pár minut, nešvar z games 😑

  • tuco

    Ono by stacilo, kdyby Ninja proste popsal jak zacinal on sam. Kdyby neexceloval v Halo/Fortnite, tak by mohl zdravit vsech 50 divaku kteri by na jeho stream kdy prisli a stejne by mu to nepomohlo. Pak asi prisel na to, ze u hrani bude delat co dela (zejmena ruzny emocionalni vylevy), tak to adolescentum a teenagerum prijde zabavny. No a pak uz se vezl. Lidi se shlukujou kde jsou jini lidi.

    Nicmene, interakce s chatem je velmi dulezita. Nemyslim tim zdraveni novacku, to je fak asi kontraproduktivni, ikdyz lidi jsou ruzni. Interakce s chatem, dava divakum pocit vztahu (o cemz jsme tu hovorili v souvislosti s onlyfans). Couldovy rika chat .. Petre to, Petre tamto .. jak kdyby to byl jejich kamos. Novby je Jirkos nebo jak. Proste ta interakce, ktera muze (ale nemusi) navozovat pocit urciteho vztahu je dle meho velmi dulezita. 

    Jednou jsem se dival na SnoopDogga, kterej tam mel asi 300 lidi, si rikam jenom 300? No jo, von tam cosi delal a na chat vubec nereagoval. Je urcitej kontent pri kterym neni treba nebo ani nejde cist chat a reagovat (kompetitivni hrani), ale obecne o tom Twitch je. Divat se na to jak nekdo neco dela, hraje hru, to nemusi byt live, to muze byt video na YT. Twitch je o interakci a o tom, ze divaci jsou jak se rika u toho *I was here*. 

    • Jack1947

      Tak, to je ale blbost, strýmeři by měli, máít interakce s diváky furt, ne že hrají ranked a mlčí to je blbej přístup a spíše se jim vymstí😬

      • tuco

        Podle toho co mam nasledovany, tak napr kdyz TSM_ImperialHal hraje rankedy, tak chat ve kterym ma 20-30k divaku sleduje a reaguje. Kdyz hraje ligu (ALGS) tak tam miva 50k+ a na chat nereaguje i proto, ze je 10min delay. 

        S tou interakci to podle mne predevsim zalezi na obsahu ktery streamer tvori. Osobne tu interakci mam rad. Co dokaze chat vyprodukovat je kolikrat k nezaplaceni. Je to proste fajn, kdyz neco napisu a streamer na to zareaguje, a jak se dnes rika, nebudu lhat (ngl). A to spis pozoruju a bavim se nez abych casto psal. 

        • Inferius

          Ano, a to je ta interakce s divaky popsana v clanku, pokud se divak ozve sam, tak je v poradku na nej reagovat, ale ne "utocit" na vsechny prichozi aniz by cokoli napsali sami.

          • tuco

            Nechci se dohadovat, ale v clanku se o tom prave nepise vubec a proto jsem si dovolil napsat sve postrehy. V clanku se pise o jeho rade zdravit novacky a kritice takoveho pristupu. 

            Streamovani fandim, kdybych byl mladsi a mel co nabidnout, tak to zkusim sam. Treba ty my postrehy, ktere nepovazuji za buhvijak objevne, nekomu pomuzou nebo motivuji. Osobne a obecne nejsem ceskou streamovaci scenou moc nadseny. Porad je na ni podle mne prostor se uplatnit a zejmena pak uplatnit se i rekneme mezinarodne. 

            Delat co cloveka bavi, delat na sebe bez sefa, a uzivit se slusne mi prijde fajn.

            • Jack1947


              Delat co cloveka bavi, delat na sebe bez sefa, a uzivit se slusne mi prijde fajn.

              No to fakt tak jednoduché není... a hlavně to není pro každého!😬🤔

              • tuco

                Reakce na příspěvek:

                Jisteze je to jen pro par vyvolenych, kteri uspeji a lidi, svou tvorbou,  zaujmou. Social media jsou o publiku. Prijmy jsou pak nevyhnutelne a proprocni velikosti publika.

                Nicmene, zivit se streamovanim ma ty charakteristiky ktery jsem popsal. To proste nebude delat nekdo koho to nebavi, jako treba nevim co koho nebavi .. kopac? 

                • Jack1947

                  Reakce na příspěvek:

                  Tak zhruba 80% čechů dělá práci co je nebaví, sedět doma strýmovat by je nebavilo ale kdyby dosáhli na penouze co nikdy nevydělaj... kdyby teda byly úspěšný,  tak by myslím nebylo pro ně o čem 😉

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit