Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • No tak nechejte mentorování, vždyť je to super, že lidi mají chuť se bavit a sejít se a to nejen na hrobech, ale i při taškařici, kterou Hallowen přináší. *3*
  • Jako malé dítě jsem žil na Slovensku. Žádný uvedený svátek jsem neznal a pokud jsou pokusy o zavedení pouze dalšího ekonomicky výhodného svátku, to rezolutně odmítám. Ale byla zde tradice, že těsně před dušičkami jsme vyřezávlali dýně a rozsvícené svíčkou je pokládali na sloupy plotů směrem do ulice. Podle zachované tradice se údajně mělo jednat o vyjádření určitého kontaktu jednou v roce se zemřelými. Žádné koledy či masky nebo reje se nekonaii a ani o žádný svátek se nikdy nejednalo. Vše mělo individuální charakter. Tato akce byla oblíbená jenom mezi dětmi jako určitá lidová tradice.
  • Každá země by měla slavit to, co je pro ni typické a že by zrovna tento pohanský svátek mrtvých měl u nás nahradit tradiční "Dušičky" anébrž Svátek všech zemřelých o tom teda pochybuji.... *9* *7* Ať si ho slaví Irové, když je pro ně typickou keltskou tradicí...
    • Souhlas, připomíná mi to vnucování amerikanismů evropským národům. Něco jako v počátcích socializmu kolem r. 1950 by nám komunisté nejraději vyměnili našeho vánočního Ježíška za Dědu Mráze, navíc rozdávajícího dárky až na Nový rok. Děda Mráz se neujal a myslím, že ani Halloween nepřinese nic dobrého. Pokud jde o samotné vyřezávání dýní a burgán řepy, či koledy nic tak hrozného by v tom nebylo, ale koledy jsou u nás až na sv. Štěpána... A když si přečtete třeba jen některé detektivky od Ed Mc.Baina, tak ten popisuje již americký Halloween jako drsný svátek - na jedné straně neškodné dětské koledy přechází u teenagerů v běsnění, požívání alkoholu a drog, spojenén s trestnou činností, znásilňováním atd. Myslím, a to nejsem věřící, že tady má spíš pravdu naše církev, která pochopitelně Halloween zavrhuje, jako návrat k pohanství...Není to český svátek !!!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit