Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pán prstenů nám taky nesedl, ale Imperial Assault s apkou byl zase super...

  • Maxianimal

    Blackfire? Been there.

  • Já teda naopak na pravidla mám skoro radši angličtinu, protože dost často drží klíčová slova a je poměrně jednoznačná a pokud máš třeba FFG, tak tam jsou ta pravidla i dost blbuvzdorná, i když díky tomu hodně dlouhá. Teď už se české překlady lepší, ale kolikrát se mi stalo, že čeština nedodržovala klíčová slova a některé věty byly díky překladu nejednoznačné.

  • Maxianimal

    Škoda, já a moje herní skupina aplikace neradi, odvádí to pozornost od samotné hry, Pán Oprstenů byl naprsoto příšerný zážitek a byla to jediná desková hra, co jsem kdy poslal dál.

    A jinak, tenhle článek je hezká reklama, i se sloganem "podpořte vznik hry". Nemělo by to být označeno jako PR sdělení? 😉

  • Maxianimal

    "ale většina her má český překlad"

    Oh my sweet summer child.

  • Veskoslav

    Ono i když hraješ s anglictinari, tak pochopení pravidel v cizím jazyce dá prostě zabrat. Právě Assault mám doma a není to úplně složité. Ale mám pak deskovky s bambilionem karet, skrytými popisy, herní plán velikosti mrtvé velryby. A upřímně leží v polici. Nádherná hra ale pochopení samotných pravidel zabere pro nového hráče 2-3 hodiny pro základ. A to se nebavim o samotné hře.

  • Veskoslav

    Podívej se na Forest of Radgost. Běžela na KC kampaň. Přesto tam je čeština jako jeden z jazyků. Navic nevím kde posledních 10 let žiješ, ale většina her má český překlad. Takže ano, není důvod, aby hlavní jazyk kampaně byla angličtina a další jazyky jako možnost.

  • Spíš je problém, že to ne vždy lze hrát s neangličtináři, pokud je tam hromada textu a karty, které nesmíš ukazovat, ale jinak v tom problém nevidím. Třeba SW:Imperial Assault je v EN v pohodě. Já mám spíš větší problém s aplikací. Deskovky beru jako něco co můžu vyndat za 10 - 20 let a hrát. U her s aplikací ti nikdo nezaručí co bude za pár let s aplikací až skončí podpora.

  • Sierra117

    Bacha na podobný slohy. Za chvíli přiběhne zdejší komando NKVD jazykovědců a dostaneš fén za to, že se opovažuješ vyhledávat pro svoje osobní pohodlí někde češtinu :)

  • Možná aby to mohli prodávat? 🤔

    Kolik myslíš, že by v češtině prodali kopií..? 

  • Maxianimal

    Co je to za otázku?

  • KIMCID

    Proč je v EN?

  • Veskoslav

    Je plánován český jazyk? Jsem už líný si všechno překládat. A ano, mám doma hezkých pár kousků v angličtině, ale zabere to mnohem více času než samotná hra.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit