Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • na game of thrones treba vela casu tak isto v 3 sa to neplati hrat.
    munchkin- pre rodinu staci ale nehladajte tam dajake velke herne orgie.
    xcom- casovka urobite to co vam padne navyse musite mat tefon aspon na appku.
    na battlestar galacticu zase jazyk

    za mna rodinne hry co su kratsie,zabavnejsie,a bud maju cesky preklad alebo su jazykovo nezavisle a hodia sa ovela viac k vianociam

    andor-dobrodruzne legendy,pandemic,zima mrtvych/vysla nedavno,kemet,jamaica,vladca tokia,bang kockova hra,avalon:resistance,male velek galaxie,dominion,star realms a neviem co by som este nasiel.
    • Zimu mrtvých jsem si letos už zahrála a hrozně moc se mi líbila, hráli jsme ji ve třech a ve čtyřech a pro tento počet je to skvělá a atmosferická hra. Líbí se mi na ní, že přesto, že je kooperativní je tam jeden zrádce a o to je to větší zábava. V češtině vyšla teprve v prosinci. Andor je nenáročná fantasy a dobrá pro hraní s dětmi.
  • Diskusiu som len preletel, ale nikde som nevidel najlepsiu stolnu hru vsetkych dob a to Cosmic Encounter. Tak mi neda nespomenut.
  • Nechápu ale já třeba nemám s kým deskové hry hrát, a nevěřím že by nějaký z mých 40-ti letých přátel měl zájem a vůbec čas něco takového hrát.
    • spatni pratele a navic ma jit o rodinne hry
    • Vůbec to o věku není. Moji rodiče třeba hrají při každé příležitosti a doma mají pořádnou sbírku her. V létě navíc jsou pořád na chatě a paří se sousedama na zahradě u kafíčka.
  • Úplně se mi vybavily ty skvělý časy z konce základky, kdy jsme každou volnou chvíli strávili v poslední lavici, kde jsme měli celej školní rok rozdělané Proroctví od Vládi Chvatila. Skvělá deskovka. Nejradši bych to pohledal na půdě a hned se do toho pustil, kdyby bylo s kým.
  • Aku hru pro jednoho hráče by ste doporucili? (Rpg, strategiu, survival)
    • Já se chystám na pána prstenů, můj letošní vánoční dárek.
    • Karetka "The Lord of the Rings: The Card Game" (je i v češtině), survival "Robinson Crusoe: Adventures on the Cursed Island", karetní RPG "Pathfinder Adventure Card Game", figurkové RPG "Shadows of Brimstone" nebo "Galaxy Defenders", kostková hra "D-Day Dice" nebo karetní hra "Phantom Leader".

      Pro fajnšmekry pak složité, ale o to výživnější "Magic Realm" nebo graficky naprosto neuvěřitelný survival "Kingdom Death: Monster". Většina z těch her je jak pro jednoho, tak pro více hráčů.
      • diky za obsahly vyčet, neco si snad vyberu
    • Lotr LCG
  • Bargud
    Zrovna tu Hru o trůny jsem staršímu bratrovi skutečně pod stromeček koupil *4*
  • Veskoslav
    Jinak příští rok se chystám sehnat Doom: The Boardgame, ale tu z roku 2004, když najdu v nějakém pěkném stavu a na Wowko deskovku. Tu jsme hráli nedávno a přišla mi mnohem lepší než klasická Warcraft deskovka.
  • dira
    Super článek, uvítal bych více takových které nezasahují jen na "videoherní" scénu. Tím samozřejmě nemyslím, že by jste se stali specializovaným webem na deskovky (těch je spoustu jiných a více specializovaných), ale alespoň oznámení například nových her, jakožto osvětu pro hráče, že hrát se dá i offline by bylo super :)
  • Jakou deskovku byste doporucili (idealne pro dva vcetne jedny zensky)? Chtěl bych něco atmosferickeho, nejlépe nějakou fantasy (žádnou takovou zatím nemám), nízká role náhody,.. Nemám rád: carcassonne, mam rad: twilight struggle, osadnici, celkem i monopolu
    • Diky za tipy
    • vonTossis
      Určitě "Vládci podzemí" od Chvátila. Miluji deskovky, ale tyhle moderní kusy podle různých předloh mě nechávají chladným. Za mě jinak takové jako Agricola, Puerto Rico, Vysoké napětí, Tikal...
      • Agricola ve dvou urcite ano, hrajeme se zenou furt, ale na Vysoke napeti (Funkenschlag) musi byt alespon tri, ve dvou je to podle me nuda...
    • Mage Kinght - momentálně vyprodaná, ale dá se běžně sehnat po deskoherních bazarech.

      Alchymisté jsou super, Osadníci: zrod impéria (neplést s osadníky z Katanu - to není ani stejné hřiště) také bezva, ale není to fantasy. Pokud to vysloveně musí být fantasy, tak karetní hra - runeage. Pokud by jste se cítili na složitější hry, pak runewars.
    • Hele, jde o to jak sofistikovanou hru chceš. N2co jednoduššího či složitějšího? Já hraju spíš ty (trošku) složitější deskovky. Pokud fantasy a nechceš Game of Thrones či něco podobného, spíš nějaký dungeon crawler, tak zkus tohle: https://boardgamegeek.com/boardgame/104162/descent-journeys-dark-second-edition
      • Descent je úžasná hra, jedna z nejlepších her pro mě, navíc v češtině, ale pro dva to není ideální. Zkus Hru o trůny karetní hru, je určena pro dva hráče, vyšla v češtině a postupně věřím, že budou vydávat česká rozšíření. Nebo také pána prstenů, ta je kooperativní, hraje se společně ve dvojici proti scénáři. Ale chce to mít i rozšíření. Obě jsem dostala pod stromeček a hrozně se na ně těším.
      • Spis tak lovim inspiraci, já bych třeba radsi nebo složitějšího, ale musím běžet ohledu na spoluhracku, kterou náročnější twilight moc nebere). Ale ten crawler vypadá slušně, mrknu na to
        • xxxy
          pre 2 by som odporucil namiesto descenta dungeon hru claustrophobia , to je dobry dungeon crawler 1vs1, vyhoda je lahsie/jednoznacnejsie pravidla, prijatelnejsia herna doba, vyborna hra pre 2 hracov...
          http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/claustrophobia-1166/
        • *něco, *brát ohledy //autokorekce
  • Fakt trochu pozdě, no :D Každopádně jsem se už vybavil a pod stromečkem už leží Eldritch Horror, Panovník a Pandemic: Legacy (koukněte na googlu, co to jsou ty "Legacy" hry - moc zajímavý koncept!) a z mojí ženy vypadlo obrovské překvapení v podobě Zimy mrtvých - postapo Zombie co-op survival (pro neznalé angličtiny vyšlo před 8 dny i v češtině). Tohle budou krásně deskové Vánoce aspoň nebudu furt čumět do toho kompu jako celý rok.
    Tak třeba to někoho z Vás taky inspiruje
    *3*
    • zvláštní a já myslel že nějakou náhodou se vyznačují všechny KARETNI hry *7*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit