Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • No nevím tedy, jak jsou na tom tady místní experti v komentářích, ale třeba my, když jsme si pořizovali takové ty těsnící profily z této stránky zde, tak to nebylo vůbec tak, jak zde píšete a vlastně mám obecně celkově takový pocit, že tomu občas tady fakt nerozumíte a neměli byste vůbec nic psát, páč pak matete ostatní...

  • Měl jsem nedávno sen (spíš nostalgickou vzpomínku...) o krásné zemi, kde párek koupený na nádraží byl skutečně z masa, kde se sice stála fronta na libové maso a museli jste někdy i přikoupit levného bůčku, ale to maso nebylo křehčené a klidně se mohlo jmenovat třeba i ekologické – ale nikdo nepotřeboval dělat hlupáky ze zákazníků, kde rohlík voněl čerstvostí a nebyl tzv. dopékaný, kde v potravinách nebyly samé éčka, kde všichni lidé měli práci (dokonce i Romové...), kde se u lékaře a v nemocnicích kupodivu nic neplatilo, kde pracující jezdili zdarma do lázní a po návratu jim na ROH ještě proplatili jízdenku z vlaku, kde stačilo pár těsnění abyste opravili kuchyňský odpad stejně dobře v Aši jako v Košicích, kde žaden ředitel nevytuneloval podnik a nevyhodil dělníky na dlažbu, kde nebyly Úřady práce, kde nebyli exekutoři ani justiční mafie, kde sice byla jen jedna politická strana ale zato jste měli jistotu, že Vám nikdo neprodlouží věkový limit do důchodu, kde jste kvůli nezaplacení 100 Kč pokuty nepřišli o byt a nestali se bezdomovci, kde se sice nejezdilo lyžovat do Alp, ale zase jste měli jistotu, že když se oženíte anebo vdáte, tak dostanete novomanželskou půjčku, kde mládež uvolnila místo starším v MHD, kde nebyli narkomani, kde zítřek nebyl velkou neznámou a lidé se netřásli strachy o budoucnost. |Taková země už neexistuje, žije pouze v mé paměti. Co mě však hodně trápí, je to, že jsem taky patřil k těm naivním, kteří v 1989 uvěřili Havlovi a spol a jejich neskutečným lžím. Dokonce mi ta víra v lepší budoucnost vydržela ještě asi 10 let poté. Dnes se musím omluvit všem komunistům. Většina z nás byla asi zahleděná do pověstného amerického snu a nějak jsme si nevšimli, že nám mezi prsty parta pravičáckých hyen tuneluje nejen podniky ale dokonce celé Česko. Jedno vím ale dnes už jistě. V příštích volbách volím ty, kteří nekradou a netunelují.
    • Jen se obávám, abychom se těch dalších voleb po tom co se děje ve světě ještě dočkali...
  • Pochvala autorovi, článek o tom, co už začíná být většině lidí jasné, krásně a srozumitelně zpracované. Doufám, že něco podobného bude co nejdříve v učebnicích!
  • A tak to není jen s jídlem ale i v ostatních oborech, kde se točí velké peníze.
    Ty jsou zdaněny (nezdaněny) jinde a zdejší podnikatel to s výší zisku (který daň platí doma) co na něj zbude nevytrhne, přestože na něj nadávají všichni, počínaje poitiky.
    Těmi politiky co dělají tyto zákony, tak legálně dovolí překupníkům danit jinde a ne doma.
    Kocourkov - hadra!
    *2*
  • Podle Mládka je ale hlavní, že tyto korporace platí příspěvky na sociálku, FKSP, ROH ... Vždyť díky parazitujícím živnostníkům nemá odborářský boss Zavadil ani na jízdenku do Ostravy a musí ho brát Zeman vrtulníkem (pokud vím, Klaus jezdil Pendolinem). Takže zařízneme živnostníky, Ikea je semele do kuliček, a budeme tu mít oranžový blahobyt
    • - tak pozor, pan Klaus jel Pendolinem pouze jednou, a to na hranice s Polskem na pohřeb, vcelku mi to je jedno, ale prosím neglorifikovat příliš brzy....
    • Něco mi uniklo, že Klaus jezdil pendolinem. Co mi na vlastní oči neušlo, že na Ostravsku vystupoval z vrtulníku. Říkám si proč ne? Pak nevím, proč se říká, že to neměl ve zvyku.
  • Naprostý souhlas. Je to opravdu zvláštní, že ačkoli moderní kapitalismus nemusí být nutně zločinný, dělá všechno proto, aby takový mohl být bez obav z potrestání nějakých vinníků.

    Bohužel třeba říci, že tohle není ten kapitalismus jako v Německu 80. let, který jsme měli před očima, když jsme cinkali klíči. Taky jsem cinkal.

    Dokonce si myslím, že to co kolem sebe pozorujeme, není následek nějaké krize ve smyslu "hospodářského cyklu". Je to následek všeobecné krize, která souvisí s nekonečnou nenažraností nadnárodních korporací, které stravují celé státy. Přesně jak uvádí autor článku - vyvést peníze někam, kde je nemusíme zdanit a po nás potopa. *13* *13* *13*
    • 1. jak pisete nekonecna nenazranost, ale i za 2. spatni politici diky nim je velka nechut platit dane ktere zmizi v ruznych soukromych kapsickach naprosto bez uzitku obcanu
  • Podobně jsou na tom brambory v Tescu. Mohu vybírat jak dlouho to vydržím, jen abych vyšťárala pár brambor, které nejsou zelené. Pokud vím, zelené jsou jedovaté. A jiné nejsou. Dobré brambory možná zkrmili, protože ty zelené by nemuselo přežít ani prase.
  • dobrý článek, dobře napsaný. Jen jsem zvědav, kdy autora někdo sejme, taková pravda se moc nenosí....:)
    • tak tak Perfektní článek!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit