Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Myslíte, že je možné péci rohlíky s přidáním řepky olejné? 😛 

  Nejsem totiž pekař odborník. Jen si tak přemýšlím proč? 

  • S přidáním řepky olejné nikoliv. S přidáním tuku bez ohledu na původ to možné je: https://doma.nova.cz/clanek/radyanapady/velky-test-tuku-na-peceni-se-kterym-bude-vase-cukrovi-nejlepsi.html

   Karlovarský rohlík: pšeničná mouka, voda, rostlinný tuk: [obsah tuku 80 %, rostlinné oleje (palmový, řepkový), částečně hydrogenovaný rostlinný olej (palmový), voda, emulgátor: (mono-a diglyceridy mastných kyselin E 471), sůl, regulátor kyselosti: (kyselina citrónová E 330), konzervant: (sorban sodný E 202), barvivo: (annato E 160b), aroma přírodně identické]. 

  • Ano, ale pak to nebudou rohlíky, ale bablíky. 😀

   • KIMCID

    Ať v Čechách vše vlastní Agrofert ,antibabišovci buď umřou hlady nebo se stanou soběstačni

 • To zas přibude pečivových šmakulád v našich obchodech a inspektorům přibude práce. 😍

 • Wolfcastle

  Tak kdypak předloží snížení daně na pečivo? ještě to odprezentuje že pomůže dúchodcům že to děla pro lidi stejně jao nedávné snížení daní na řezané květiny... před tím než koupil největšího distributora kvetin :D jj řídit stát jak firmu 😉

  • Vaše otázka je zajímavá. Mohl byste mi vysvětlit jak, v čem a komu pomůže snížení daně na pečivo a jakou daň máte na mysli?  

   Vizte stanovisko Ministerstva financí k dotazům ohledně uplatnění snížené sazby DPH u cukrářských a některých pekařských výrobků:

   Snížená sazba DPH se uplatní u výrobků zařazených do čísla kapitoly Harmonizovaného systému 19. Jde zejména o pekařské zboží, jemné nebo trvanlivé pečivo, které obsahuje složky, jako jsou např. mouka, škroby, máslo nebo jiné tuky, cukr, mléko, smetanu, vejce, čokoládu, kakao, med apod. 

   Základní sazba DPH se uplatní u zboží položky 1704 Harmonizovaného systému, kde patří např. žvýkací guma, bílá čokoláda, gumovité cukrovinky typu želé včetně ovocných součástí, dražé a podobné cukrovinky ve formě dražé, tvrdé bonbóny, karamely a podobně.

   Základní sazba DPH se uplatní rovněž u zboží kapitoly 18 Harmonizovaného systému, protože není uvedeno v příloze č. 1 k zák. č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty. Jedná se například o čokoládu s obsahem kakaa, čokoládové polevy, pasty obsahující kakao (nugeta) a podobné výrobky.

   Pro zatřídění zboží do příslušné kapitoly (položky) Harmonizovaného systému je rozhodné stanovisko Generálního ředitelství cel.

  • KIMCID

   Spekulace?

 • A musel by si také Bureš pospíšit než ho zavřou za ty dotace na čapí hnízdo.

  • Budu docela spokojen, když ta naše nezávislá justice dostane za katr Bakalu, Rittiga, Ratha a další výtečníky. A jestli má něco na krku pan Babiš, tak ať se sveze s nimi.

   Jenže ani na jednoho z nich nedojde. To bude oslavných tanečků na Twitru. 

   • Tak s tím souhlasím. Přece "Vrána vráně oči nevyklove." To je ta "česká spravedlnost." Vždyť i v parlamentu máme členy organizace podle zákona zločinné a opovrženíhodné. Co bychom ostatně čekali v tom postkomunistickém hnojníku. To byla ta velká chyba toho "Nejsme jako oni."

    • Ta impotence spravedlnosti v mezích zákona je vizitkou "nezávislé justice" za kterou skandují demonstranti v Praze.

     Děkuji za takovou nezávislou justici. Banda mafiánů v talárech. (tím nemyslím vysokoškolské obřady.)

  • KIMCID

   Sni dál

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit