Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zůstane tu po něm smrádek a polofašistická TOP09. Potřeboval denně malý dvůr a dlouhý bič a řezat, řezat...

  • Budiž mu země lehká.

    Víc k tomu říci nemohu.

  • josef.chmela

    Smuteční obřad pro zesnulého člověka byl poplatný době a režimu. Více se rozepisovat nebudu, nechci být politický vězeň.

  • Hmmm - potřetí změna titulku...

  • Ve Vítu se Česko loučí...

    Už jen ten nadpis svědčí o vysoké inteligenci pisatele...

    Snad mně Tiscali opět nedá stopku za jejich kritiku...

  • mun.go

    Státní pohřeb je slavnostní pohřeb, kterým stát vyjadřuje nejvyšší pocty při úmrtí mimořádně významné osobnosti. O státním pohřbu obvykle  rozhoduje parlament, vláda nebo nejvyšší ústavní činitelé. Samotnému obřadu zpravidla předchází veřejné vystavení rakve s čestnou stráží a smuteční průvod. Pohřeb obvykle doprovází vojenské pocty a další tradice z vojenského prostředí. Při příležitosti úmrtí tak významné osobnosti také bývá vyhlašován státní smutek. Stát může vypravovat i jiné slavnostní pohřby, například pohřeb se státními poctami, vojenský nebo panovnický pohřeb. Smuteční obřad se koná ve svatovítské katedrále na Pražském hradě.

    Seznam českých státních pohřbů je přehledem těchto událostí v dějinách českých zemí.

    • 1378 – Karel IV.
    • 1875 – Ferdinand I. Dobrotivý
    • 1923 – Alois Rašín
    • 1934 – Lev Robert Melč
    • 1937 – Karel Kramář
    • 1937 – Tomáš Garrigue Masaryk
    • 1948 – Jan Masaryk
    • 1948 – Edvard Beneš
    • 1953 – Klement Gottwald
    • 1955 – Václav Nosek
    • 1957 – Antonín Zápotocký
    • 1958 – Vítězslav Nezval
    • 1961 – Václav Kopecký
    • 1979 – Ludvík Svoboda
    • 2006 – Alois Eliáš (statní pohřeb se konal až 64 let po jeho skonu v roce 1942)
    • 2011 – Václav Havel (státní pohřeb)

    Po úmrtí umělce Karla Gotta (1. října 2019) navrhl v den oznámení této události (2. října) tehdejší premiér Andrej Babiš uspořádání státního pohřbu i pro Gotta. Nakonec byl uspořádán pohřeb Karla Gotta se státními poctami.

    • Marcelskrc

      Eliáš neskonal ale byl zavražděný 

    • mun.go

      Pohřeb se státními poctami byl uspořádán v historii pro níže uvedené osobnosti.

      • 1986 – Jaroslav Seifert
      • 1988 – Vladimír Menšík
      • 2010 – Otakar Motejl
      • 2019 – Karel Gott
      • 2023 – Karel Schwarzenberg
  • jeho zájmy se neslučovaly se zájmy ČR, nebudu tedy předstírat, že jen proto že zemřel jsou všechny jeho kontroverzní akce zapomenuty, nebo že snad byl dobrý politik. Podobní maskoti bruselské unie, globalismu a liberálního progresivismu sice své fanoušky mají, ale nejsou volbou pro ty z nás , kteří mají zájem o suveréní stát chránící konzervativní a tradiční hodnoty. Pořád ale to byl o parník lepší člověk, než ta šílenost co vede top09 aktuálně....

  • Ač jsem ho nemusel, vždy jsem si vážil jeho moudrosti a sečtělosti RIP

    • Ja ho nemusel a co přečetl je mě u zádele! Jen škodil ČR

      • A o moudrosti by se také dalo pochybovat; myslím, že úspěšně. 😐

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit