Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Ahoj
 • už je nebaví chcípat hlady a bydlet v papundeklových krabicích, které odfoukne větřík
  • Myslíš, že by chtěli bydlet v zemljankách, živit se kořínky a chytat myši, aby ukojili hlad? *2*
   • Pořád lepší než v papundeklových krabicích a žrát hovínka po potkanech a pak se ještě se nechat namasírovat elektrickými obušky. To musí být hrozný život v takové zemi. Hrají si na elitu a přitom je to ksindl...
 • Rusko nasadilo vražedné tempo: odpoutání od dolaru, Ethereum.Čím více sankcí vydávají USA na Rusko, tím větší tempo Rusko nasazuje. To, co stihnou USA za deset let přes hádky a korupci po politické linii, Rusko zvládá šíleným tempem během jednoho, dvou let.Dokonce to vypadá, že americké sankce dostávají ruské obyvatelstvo do extáze a místo poškození ekonomiky ji ještě nakopávají. Prezident Putin po zátěžových testech platebních karet MIR rozhodl, že odřízne Rusko od dolaru a platebního systému USA, aby nebylo vydíratelné. Protože výhrůžky Ukrajiny a USA neberou konce, železnice za dva roky postavila trať mimo toto území a stejně rychle pokračují práce na přemostění ke Krymu. O Ethereu a zemědělství ani nemluvě.Ruská centrální banka již nasadila blockchain, na kterém je založeno Ethereum, jako pilotní projekt pro zpracování online plateb a pro ověřování klientských dat s úvěrovými institucemi (kupříkladu s největší ruskou bankou Sberbank), uvedla na petrohradském fóru viceguvernérka Olga Skorobogatova. Ruská státní rozvojová banka VEB minulý týden rozhodla o používání Etherea pro některé administrativní funkce. Producent oceli, společnost Severstal, pak testovala blockchain pro bezpečné převody akreditivů se zahraničím.
  • Sankce ruskému hospodářství jednoznačně pomohly, proběhl velký rozvoj v mnoha odvětvích a soběstačnost v těchto odvětvích. Proto bude problém dostat se na ruský trh zpět. Zejména zemědělství zažilo nebývalý boom. Rusům jsou sankce k smíchu. Mají opačný problém. Putin asi před rokem prohlásil, že zatím je vše v pořádku (sankce), ale že se musí připravit na období po zrušení sankcí, a že toto zrušení přinese sebou jisté problémy. Rusové mají západ na háku a útrpně a s despektem se nad ním usmívají.
   • Co všechno máš doma ruskýho, ty soběstačnosti ? *4*
    • svrab *13*
     • Svrab jsi ty, schizofreniku.
 • Autor článku se zřejmě pohyboval v prostředí americké lůzy morálního suterénu. Přenáší sem názory odpadu společnosti.Socialismus by především chtěli ti co nechtějí pracovat a jen týt ze sociálního systému nebo kriminality. Tedy, bez rasové podjatosti, především hnědí a černí. Oni si ten socialismus představují tak, že jim budou létat pečení holubi do huby. V okamžiku kdy by se je někdo pokusil nahnat do práce, začali by rabovat obchody zapalovat domy a vyřvávat o rasismu.Ostatně, něco podobného známe i z našich luhů a hájů.
  Znám mnoho američanů, mám v USA část rodiny a nějakou dobu jsem tam i prožil. Nikdy jsem nic podobného, tématu článku, ani nezaslechl.
  Američané mají z komoušů především pudel.
 • Až v USA zvítězí socialismus, Američané budou dobrými spolehlivými kovanými a zuřivými soudruhy. Znám je, žil jsem tam. Kam se na ně bude hrabat bolševické Rusko!
  • To, že jsi tam žil a nyní nás opět oblažuješ zde v kotlině, svědčí spíš o něčem jiném než o splnění amerického snu. Je , ale zajímavé, jaké hluboké, politicko-sociální myšlenky může vyprodukovat humanoid při vytírání haizlů v putyce.
   • Já mám český sen a návrat byl jednoznačně v plánu i když se mi tam žilo poměrně dobře. Ale přiznám se, žádnou mezinárodní firmu jsem za rok nestihl založit. Končila mi roční letenka, tak jsem se vrátil.
    A jestli ten humanoid mám jako být já, tak budiž, ale do putyk já nechodím, tedy tam nic nevytírám. Nesuď ostatní podle sebe.
    Mimochodem, také jsem žil kdysi v Rakousku, to je taky špatně?
  • To bude dřív v pekle sněžit.
  • A pak jsi se posssral
 • kapitalismus ovšem coby původce a zdroj socialismu fašismu terorismu a jiných ...ismů, je humus na druhou. Nejlepší by byla Demokracie. Chtěl bych ji zažít. Snad se ještě dočkám toho až se tento sen na světě objeví......
 • Teda Pane Jégl, konečně poměrně slušný článek a ne nějaký ideologický blábol. Že by se v redakci Tiscali změnily poměry? Jednu nejasnost jsem však zaznamenal:

  "Jenže pozor, mnoho Američanů už nesní americký sen, ale sen socialistický! A pokud jich ještě přibude, pak by se Amerika mohla změnit ve stát podobného střihu jako Švédsko, kam lidé nejezdí hledat svobodu, ale sociální jistoty."

  Tento odstavec však vyvolává dojem, že Švédsko není a nikdy nebylo svobodnou zemí. Co by na to asi řekli Švédové?
 • Do Ameriky proudily davy lidí různých národů a národností. Většinou vždy z chudších zemí, kteří jdou za vidinou blahobytu. Bohužel pro ně mít se znamenalo pracovat. A to se každému nechtělo a nechce. Nejvíce jinobarevných jsou právě těmi, co by si přáli socializmus. Rovnost, všichni stejně a každý skoro nic. Tak takový socializmus jistě Američané nedovolí a ti, co jsou praví Američané dobře ví, že vše něco stojí a bez práce nejsou koláče. Ale barevným se moc pracovat nechce a chtěli by parazitovat, jako všude jinde ve světě, na většině pracujících, co tvoří hodnoty. V Americe, podobně jako i jinde ve světě, je dost normálních lidí, kteří socializmus pro nefachčenky a nezvané příšelce jistě nepřipustí.
  • Dovolil bych si nesouhlasit Pane. Rozhodující věcí je, že praví bílí Američané, kteří většinu těchto hodnot vytvářejí, nemají koláče, přestože dělají jako soumaři, žijí od výplaty k výplatě a pokud se objeví nějaká vážnější nemoc, nebo úraz, jsou bezprostředně ohroženi bezdomovectvím. A na ulici a o hladu se velmi špatně marodí.
   Američané socialismus milují, nemají však toto slovo rádi. Vždy po socialismu toužili, jenom nevěděli, že se to nazývá slovem socialismus. Američtí bankéři a velkokapitalisté se samozřejmě socialismu báli, protože by přišli o moc, postavení a zisky a tak sprostý lid neustále strašili zlým komunismem a socialismem. Nutno podotknout, že jim v tom dost pomáhal Stalin, který to při budování socialismu často hodně přeháněl a díky obrovskému počtu mrtvých, které měl na svědomí, dobrou myšlenku socialismu vážně poškodil a zdiskreditoval, a to na dlouhá desetiletí, nebo možná navždy.
   Nechybělo mnoho a za hospodářské krize ve třicátých letech vznikly Sovětské státy americké, protože bída byla tedy v USA nesmírná a hrozil totální rozklad americké společnosti. Levicové, v podstatě komunistické hnutí bylo v té době v USA mimořádně silné. Situaci pro kapitalisty zachránil prezident Franklin Roosevelt, který se zasadil o různé sociální a hospodářské programy, které měly tuto neudržitelnou situaci aspoň trochu zlepšit, a to se mu podařilo. Mezi americkými velkokapitalisty a bankéři však pochopení nenašel. Nenáviděli ho pro jeho "levicový" přístup. On se jich ptal:"Proč mě nenávidíte? Já se jen snažím zachránit kapitalismus."
   Američtí oligarchové špinili a špiní myšlenku socialismu při každé možné příležitosti už 100 let a sprostý lid socialismem straší. Časy se ale mění a vzhledem k internetu už Američané nejsou takové tupé stádo nevědoucích dobytčat i když mají ve všeobecných znalostech velké rezervy.
   Jak jsem již uvedl, obyčejní Američané socialismus milují, nemají však vzhledem k dlouhodobé systematické mozkové masáži slovo socialismus rádi. Ale to se začíná měnit.
   • A protože je tam děsná bída, ženou se tam masochisti z celého světa, aby trpěli za svoje hříchy.
    Takovej příspěvek jako ty, může napsat jenom trouba, který vůbec neví o čem slintá.
 • Američané sní o socialismu. Co se s nimi děje?

  V podstatě nic - psychiatři v USA se nad problémem vzestupu psychických poruch zamýšlejí již dlouho.

  Tzv. "socialismus" nabízí jednoduchá řešení - dokonce (jednoduše) "řeší" i ty, kteří proti němu vystupují.

  Ergo kladívko - vyhovuje jen lidem jednoduchým s IQ 90 - 100, kteří bez ovládání druhými si nedovedou život představit. A těm, kteří se dostali nahoru vlastním přičiněním - jen závidí a přejí jim, aby co nejdříve krachli!
  • Tedy pán major (súdruh major?), to je velice přesně řečeno a každý trochu soudný člověk s tím musí souhlasit.
   V té souvislosti si položme otázky jako:
   Kteří Američané chtějí socialismus?
   Kolik jich je?
   Jaký socialismus chtějí, rudý nebo hnědý? Což je ovšem v podstatě stejné.
 • Jégl *1* *1* *1* *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit