Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • dzixy
  P.S. Za úvahu stojí, kdo, kdy, za jakých podmínek a podle čeho budou zjišťovat kdo je více, nebo méně chudý?? Úvahy socialistů i Babišovců jsou jaksi mimo. A chtějí za to ještě zatleskat.
 • Slevy a dotace, na kde co..např. na školní stravenky, školní jízdné, mléko na svačiny, pionýrské tábory atd..to ano, to bylo..,ale oběd vyloženě zadarmo ve školních jídelnách a ke všemu za nic !.,tak to nedávali ani komanči za socíku i ti moc dobře věděli proč !.. Ti chtěli za to od škol a děcek aspoň ty brigády na poli, soutěže, sběr surovin, úklid v parku.atd. Tak pitomí zas nebyli ti tehdejší soudruzi, jako nyní ti naši soudruzi a jiní soudruzi ze SESR - Svazu evropských, socialistických, republik..


 • V praxi je kriteriem velikost nevymáchané huby žadatele při jednání na UP. Oni pak stojí malí smradi ve frontě u okénka. A ten chudáček si pohrává s dotykovým telefonem. Ten platící nemá nic.Drzé arogantní rodičovské vtěrky pak naučí své malé smrady nadřazenosti. "Můžeš si vybírat". A tak malý smrad s obědy zadarmo si pak vezme z oběda jen maso, jen přílohu, jen polívku.Nakopat! Žádné obědy. Se někdy zeptejte učitelů co mají dozor v jídelně. Kolik práce je s evidencí "chudáčků". A ti si nakonec oběd odeberou, nebo ne. Ten co na úřadě rozhoduje, se o konečnou realitu nikdy nezajímá.

 • KIMCID

  Trocha global ekonomiky:https://kryptomagazin.cz/francie-v-problemech-protesty-mohou-zpusobit-bank-run-ale-i-pad-eura/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

 • dzixy
  Už vidím, jak děti jásají, že se o nich bude vědět a mluvit, jak jsou chudí. Při posuzování této věci měli spolurozhodovat psychologové a pedagogové. Jistě by došli k jinému rozhodnutí. A přitom snížit příspěvky většině příživnickým "neziskovkám" by bohatě pokrylo potřeby dotací na obědy zdarma. Holt, bohužel z dílny této vlády se zdá, že dětem a mládeží není přáno.
 • Školní oběd zdarma by měly dostávat děti z chudších rodin, ne všichni školáci. 

  -----------------------------------------------------------------------------------------------------

  TO JE DISKRIMINACE. Jak můžou děti zato, že někteří rodiče jsou více při těle? A jaký index BMI bude určující pro chudobu?😯

 • Dneska jsem se chvíli díval na televizi, kde diskutovali reportéři o zvýšení životního minima. Obrázky z chudých trochu probarvenějších domácností - fakt žádný luxus - nalévali si chudinky gulášovku (já jí jím mimo jiné také) ale každý měl v pazouře cigáro a na stole kafe.

  Opravdu bída. Na cigára mají vždycky. Tak jim přidáme tabáčku? 

  Je třeba udělat poctivou revizi sociálních dávek, aby se na nich neživili příživové všeho druhu. Potom nemáme na opravdu potřebné. 

 • KIMCID

  Ještě opravdovým chudákům životní minimum neb od roku 2011 stouply náklady o 11%

 • Rozumní lidé se rozumně dohodnou, ovšem mezi vztahy ANO a ČSSD se permanentně vkrádá iracionalita na bázi rivality. Zaplaťbůh zmíněná iracionalita nepřevažuje. Obědy zdarma hodnotím jako bohulibou záležitost.
  • Oběd zdarma by mohl fungovat jen v případě, že by byly adekvátně sníženy přídavky na děti (dále jen "přídavky" ).

   Proč?

   Přídavky jsou určeny dětem, které je odebírají prostřednictvím rodičů nebo zákonných zástupců a po dosažení plnoletosti osobně.

   Vyčlenění části přídavků k přímému odběru dítětem bez ohledu na věk znemožní defraudaci tohoto dílu rodičem nebo zákonným zástupcem.

  • dzixy
   A jak hodnotíš miliardy vydávány "neziskovkám", většina kterých nic nespravuji, nikomu, kromě sebe, nepomáhají??

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit