Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ramzan Kadyrov je se svoji 20.000 armádou všehoschopných pochopů za Putinova režimu vyňat z ruských federálních zákonů – on a jeho vrazi si mohou dělat, co se jim zlíbí ( ruské elity, včetně samotné FSB, tvrdí, že Čečensko je za Kadyrova samostatnější než byla Čečenská republika Ičkérie, jenže dnes navíc Čečensko/Kadyrov dostává štědré příděly z federálního rozpočtu ) - to byla cena, kterou musel Putin zaplatit za „ čečenizaci“ konfliktu, tj. za to, že teror proti obyčejným lidem povede v režii Kremlu Kadyrov mladší.

    Otec Ramzana Kadyrova Ahmad, čečenský velký muftí z boží milosti Kremlu, nejprve bojoval na straně Ičkérie, ale zradil ji, a přešel k Rusům, Ramzan byl brutálním šéfem jeho proruských milic, zmiňovaný jako mučitel v mnoha zprávách EU.
  • Prý bratrské rusko. vtip roku. *2* *2* *2* *2* *2* *2* *2* *2* *2* *2* *2* *2* *2* *2*
    Rusko nás v roce 1968 zájeřně napadlo a 20 let okupovalo.
    Rusko nám 40 let kradlo uran a stavělo si z něj rakety.
    Rudá armáda u nás v roce 1945 rabovala proti čemuž československá vláda protestovala.
    podle mezinárodního práva je totiž zakázáné rabovat na osvobozeném území.

    My patříme k civilizovanému demokratickému západu s parlamentním systémem.
    Rusko patří stále na východ s jedním Fuhrerem který potlačuje ty kdo se byt jen ozvou nebo pukáží na nějaký zločin panstva
    • Tak jako tehdejší Sovětský svaz, který ale není současné Rusko, tak současně nacistické Německo nebyl nás přítel, když nás přepadl a vraždil naše lidi. To bys už měl, nácku simone, umět rozlišit... *16*
      • Vidíš tiradore jaký jsi ubožák *12*
        Já jsem na tebe slušně zareagovala a nezkmolila jsem ti jméno.
        Ty komolíš moje jméno SIMONA neustále. Když se chováš sprostě nežádej pak slušnost.

        Já jsem demokratka a vždy jsem tu odsuzovala jak nacistické tak i komunistické zločince.
        Vaše Putin fans parta je pokrytecká protože odsuzujete nácky i Banderu
        ale podporujete ještě horší sovětské komunistické vrahy a zloděje
        • Tebe poznám vždycky, není třeba se přetvařovat. A pokud mi nadáváš celý víkend, nechtěj, abych na to zapomněl. Já nezapomínám. A nepromíjím. *16*
          • Ty celé měsíce komolíš moje jéno Simona. To ti připadá slušné a normální?
            Pokud ano tak slušný a normální nejsi
    • Potom se raději neptám, co nám udělalo Německo za druhé světoví války...jistě samo dobrodiní. Germánské Německo není slovanské Rusko. Bratr je bratr, už i proto, že my Slované, pocházíme z části dnešní Ukrajiny a ne z Německa.... *14*
      • Nepopřela jsem Německou okupaci z let 39 až 45. Ale tou nelze omlouvat ruskou
        okupaci z roku 1968.

        Čr už má takovou blbou polohu mezi Německem a Ruskem a když se jeden z těch dvou
        dá na pochod tak to odneseme.
        • Jenže t.č jsme v područí Německa, jako jeho kolonie. Co nařídí, to naše vláda v čele se slabochem a zbabělcem, poslechne. A já nechci být v žádné kolonii.
          • Spolupráce s Německem je rozhodně lepší než stav z před roku 1989 kdy byla
            naše země okupována sovětským svazem
            • Tiradore pár poznámek. Svádět fakt že čeští občané mají menší platy než Němci
              na dnešní čr je ubohost a drzost prvního řádu.

              V roce 1945 bylo Německo totálně zničené. ČR ne.
              USA nabídla hospodářskou pomoc. Západní Německo ji přijalo. Díky se zmodernizovalo
              a stalo se hospodářským obrem. Naše země ji na nátlak Kremlu odmítla a budovala
              ekonomický systém po sovětském vzoru který západní lepší ekonomice nikdy nestačil.

              Díky tomu zaostáváme a máme menší platy. Tu ztrátu těch 40 let už nikdy nedoženeme
            • Tak to není ani omylem. Za prvé, není to spolupráce, ale otroctví pro německé pány, teří vlastní naše - jejich továrny, ve kterých jsme heftlinky. Zisky odhadované okolo 1000 miliard korun každý rok jsou do Německa. To není spolupráce, to je ekonomická realita, ze které těží Německo, ne ČR. Dokud naši občané budou vydělávat ze stejnou práci 4 x méně peněz, je to otroctví. Ne spolupráce. *16*
  • V roce 05 Politkovská napsala knihu „Putinovo Rusko, aneb zánik parlamentní demokracie v Rusku „, ve které viní Putinovy tajné služby z toho, že se snaží zavést diktaturu „KGB“ - kosmetické parlamentní a prezidentské volby -všeobecné hlasovací právo za Putina ztratilo význam, protože není založeno na možnosti konkurenčního výběru – Putin osobně své protikandidáty vybírá … Kritizovala na Putinovi zcela závislé soudnictví, morální rozklad armády, kdy rodiče za vydání mrtvého těla svého syna vojáka musí armádního šimla podplácet.

    Putin podle ní svojí diktaturou práva nastolil neosovětský systém, založený na slepé poslušnosti - „ Revoluce proti Putinovi u nás žádná oranžová nebude, ale opět rudá s potoky prolité krve „ ...
  • Vlastně se ani nedivím, že nemáš co napsat. Kromě hrubých amerických demokratických urážek. A kromě tapetek někoho jiného, když sám máš v palici pohmožděný, scvrklý, něco jako divno mozek. *14* *14* *14*
    • Já jsem tu slušně debatovala.
      Vaše Putinovská parta odpověděla tradičně - kradete můj nick, komolíte moje jméno
      Simona a mluvíte sprostě,.
      Vaše hrubé urážky jsem vám pouze vrátila zmetci *12*

      Nevolej po slušnosti když se chováš jako sprostý dobytek teplouši tiradore.
      Nevolej po debatě když debatovat neumíš a jiné než Kremelské názory nesneseš
      Putinovské lejno
  • Magomed , s nímž list Le Monde uveřejnil rozhovor, byl sám unesen a pět dní na velitelství FSB v Kankale mučen elektrickým proudem a mlácen železnými tyčemi přivázaný ke stolu (v noci k radiátoru) s páskou na očích. Jeho tělo nese po mučení trvalé stopy … Na závěr sehráli i jeho falešnou popravu – chtěli po něm , aby jim řekl jména bojeviků (rebelů).

    Pustili ho s tím, že jestli někomu řekne, co zažil, zabijí ho.

    Jeho jediným přáním je dostat se z Čečenska na Západ spolu s ostatními pěti členy rodiny - což je oficiálně nemožné, protože úřady jen vyjímečně někomu vystaví cestovní doklady, a to v každém případě za veliký obnos v obálce …

    Podle OSN v roce 04 40.000 Čečenců požadalo na Západě o azyl – Rusko se tak vyhouplo na první příčku států ( dostalo se dokonce i před Afghánistán ) , ze kterých pochází nejvíce žádostí o azyl ….
  • Politkovská kritizovala Putinovo umlčení médií, dezinformující média, informační vakuum z toho vzniklé, a prorocky dodala : “ Máme jen internet – prozatím, než i ten nám Putin vezme

    Současnou generaci Putinových mladých novinářů nazvala zbabělými Putinovými klauny, Politkovská napsala : “ Novináři musí být servilně oddaní Putinovi, jinak jim hrozí kulka, jed, či politický proces s následným vězením či psychiatrií - Brežněvovu éru lze charakterizovat jako cynickou demenci, pro Jelcinovu éru bylo typické velkorysé rozkrádání státního majetku, zatímco za Putina žijeme ve zbabělosti „ ...

    Na tiskové konferenci ve Vídni v 12/05, zorganizované nevládní organizací Reportéři bez hranic, 10 měsíců před svým zavražděním, prohlásila : “ Vyhrožují mi každý den, nemohu říci, že se nebojím, mám strach, lidé někdy platí svými životy za to, že říkají pravdu, ale mám zodpovědnost za své informátory, kteří mi věří, a kteří jsou ještě ve větším ohrožení života „
  • Prezident Zeman zřejmě požil víc becherovky, než bylo zdrávo, protože jinak si jeho slova pro rakouskou agenturu APA neumím vysvětlit. Zdůvodnit odsun Němců tím, že za první Československé republiky volili Konrada Henleina, dopustili se vlastizrady a mohli být rádi, že nebyli odsouzeni k trestu smrti, je mimořádná hloupost. V tom případě by se stejně muselo naložit i s voliči komunistů, protože jsou to permanentní vlastizrádci.

    Nemusí se nám to sice líbit, ale Sudetoněmecká strana (SdP) byla v předválečném Československu legální politickou stranou a jako taková kandidovala ve volbách. To, že ji mnoho sudetských Němců volilo jak v parlamentních volbách v roce 1935 a ještě více pak v obecních volbách v květnu a červnu 1938 nebylo, není a nemůže být trestným činem.

    Je jasné, že šéf SdP Konrad Henlein usiloval o rozbití Československa, nicméně až do zhruba poloviny roku 1938 se jeho strana otevřeně nehlásila k odtržení českého pohraničí a jeho připojení k Hitlerovu Německu. Pokud by tomu tak bylo, pak by musela být zakázaná a to se nestalo. Představitelé SdP pouze žádali širokou autonomii pro německý národní kmen a svobodu přihlášení se k nacistickému světovému názoru (viz tzv. Karlovarský program z dubna 1938).

    V každém případě hlas pro legální politickou stranou v demokratických volbách nemůže být trestným činem. V opačném případě bychom mohli soudit za vlastizradu komunisty a jejich příznivce, protože proti vůli drtivé většiny lidí zaprodali stát zaostalému bolševickému Rusku, čímž způsobili smrt tisíců nevinných lidí a zavinili obrovský morální, ekonomický a kulturní rozvrat českých zemí. Vzato do důsledků i Miloš Zeman by mohl být odsouzen a popraven za vlastizradu.
  • Putin se chová jako Hitler, když chtěl obsadit sudetské pohraničí říkají pamětníci
    Hrozící ruská intervence na Ukrajině připomíná události z let 1938 a zábor československého pohraniční Německem.

    „Když ve třicátých letech minulého století chtěl Adolf Hitler obsadit nějakou cizí zemi, vždy prohlásil, že musí chránit tamější Němce. Ať už šlo o anšlus Rakouska, obsazení našeho pohraničí, nebo útok na Polsko…
    stejný argument nyní používá ruský prezident Vladimir Putin, aby „obsadil Krym“.
    • ),( *15* *15* *15*
  • Kreml znepokojovaly stávky v průmyslových závodech a na stavbách, kde se de facto přestalo pracovat – Arméni jako hlavní důvod stávek udávali, že se staví více v ázerbájdžánských vesnicích, zatímco arménské vesnice jsou opomíjeny.

    Arménští horalové z NK bojovali s “ Tatary” z údolí ( kterým se poté začalo říkat Ázerové “ ) , celkem 3x – v roce 1905, 1918 a 1991-94.

    První demonstrace karabachšských Arménů za připojení k Arménii proběhly v Jerevanu a ve Stěpangertu v 1/88, v této době Gorbačov ostře kritizoval gen. tajemníka KS Arménie Karena Demirčjana, že „ neřeší problémy země „ …

    20.1.88 v rámci pěrestrojky a glasnosti zahájené Gorbačovem v roce 85, si většinoví Arméni z této enklávy ve svém regionálním karabachšském parlamentu/sovětu odhlasovali připojení NK k Arménii, které Gorbačov odmítl.
    V 1/88 se stal jedním z vůdců arménského karabachšského „ obranného“ výboru Krunk Robert Kočarjan, vlivný komsomolec s kontakty na komunistické prominenty.
  • Každý národ by si měl připomínat své hrdiny z II. světové války, nejstrašnějšího konfliktu v lidských dějinách. Vždyť tito lidé riskovali své životy a v mnoha případech umírali v boji, v koncentračních táborech nebo na popravištích. Někteří protinacističtí bojovníci však byli za komunistického režimu nespravedlivě přehlíženi a mnozí dokonce i bolševickou bandou perzekuováni.

    Mezi ty, kteří se od počátku okupace statečně postavili na odpor proti hitlerovskému Německu patří bratři Karel VI. a František Schwarzenbergové z orlické větvě rodu, otec a strýc současného předsedy TOP 09 Karla VII. Schwarzenberga. Ten na ně může být právem hrdý.

    Karel VI. již na podzim osmatřicátého roku sepsal slavné prohlášení české šlechty, ve kterém vyzýval prezidenta Beneše, aby hájil staré historické hranice českých zemí. Nacisté to věděli a Karlu Schwarzenbergovi se pomstili v roce 1942, kdy na jeho majetek uvalili nucenou správu. Osobně jej také prezidentovi na Hradě předal.

    V květnu pětačtyřicátého roku Karel VI. jako nadporučík v záloze velel protinacistickému povstání v Čimelicích a se svými lidmi odzbrojil a zajal posádku německého obrněného vlaku na čimelickém nádraží. Mezi místními se traduje historka, že někdo z horlivých Čechů zbil jednoho německého zajatce. Kníže pak dorazil na místo v sedle na bělouši v důstojnické uniformě a důrazně všem vzkázal, že váleční zajatci se nemlátí. „A kdo by tomu nechtěl rozumět, tomu, že dá osobně přes hubu,“ vzkázal svým bojovníkům.
    Později vyrazil se svými muži z Čimelic do sousedních Mirotic, kde byla podle čimelického pamětníka Václava Vlčka silná německá jednotka, kterou povstalci chtěli odzbrojit. „Došlo tam k boji, kníže Schwarzenberg byl raněn do nohy a zůstal asi tři týdny v nemocnici. Pak ho u nás udělali předsedou národního výboru,“ vzpomíná Vlček.
    • Nejhezči věc co starej kníže udělal tak na svejch pozemcích založil pracovní tábor v Letech pro cikány.
    • Mladší Karlův bratr František Schwarzenberg se rovněž za nacistické okupace zapojil do protinacistického odboje a na konci války aktivně bojoval v povstání na pražských barikádách. V biografii, kterou o něm napsal Vladimír Škutina, vzpomíná, že se jednou na krátkou dobu ukryl do sklepa jednoho z domů na Starém Městě, kde měl jistý občan zásobu vína, a kde narazil na spisovatele Jana Drdu. Zatímco Schwarzenberg se vrátil do boje, komunista Drda zůstal až do konce povstání schovaný u vína, po celou dobu se udržoval v alkoholickém opojení, a po válce pak napsal svoji Němou barikádu.

      Mladší z bratrů Schwarzenbergů také převzal kapitulaci německé posádky na pražském Wilsonově (dnes hlavní) nádraží. Původně se mu tam v uniformě československého poručíka jít nechtělo, protože velitel jednotky Wehrmachtu, major, se chtěl vzdát pouze protějšku stejné hodnosti, a poručík je šarže nižší. Tak František Schwarzenberg namítal, že se mu se stejně nevzdá a navíc on železnici vůbec nerozumí. Nakonec ho přemluvil člen České národní rady Josef Kotrlý. „Půjdeš tam, řekneš mu, že jsi princ Franz von zu Schwarzenberg a uvidíš jak se přetrhne. Nádraží pak předáš železničářům,“ poradil Františkovi a nakonec to tak přesně dopadlo.

      Je patrné, že Česko má hrdiny, kteří byli neprávem odsunutí na vedlejší kolej. Ono vůbec květnové povstání v Čechách a na Moravě vedli důstojníci československé armády většinou organizováni v Obraně národa. Komunisti v něm sehráli pouze marginální roli.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit