Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • 30. září 1938 brzy po půlnoci podepsali zástupci Německa, Itálie, Velké Británie a Francie Mnichovskou dohodu, zdálo se, že zachránili evropský mír. Adolf Hitler se zavázal, že poskytne Československu, které bylo přejmenováno na Česko-Slovensko, záruky, což však zůstalo pouze na papíře. Československá zahraniční politika se dostala pod německý vliv. Německo neustále činilo nátlak na okleštěnou republiku a kladlo si nepřijatelné požadavky. Německo po Česko-Slovensku např. požadovalo, aby vydalo alikvotní podíl čs. zlata a deviz, který připadal na krytí oběživa v Sudetech. Československá strana souhlasila za podmínky, že Německo převezme i alikvotní část československého státního dluhu, což německá říšská vláda (Reichsregierung) odmítla. Pod značným nátlakem nakonec byli nuceni zástupci Národní banky československé podepsat smlouvu s německou Říšskou bankou, podle níž ČSR uvolňuje 481 miliónů korun, z toho 465,8 mil. ve zlatě a zbytek v devizách, pro krytí oběživa v uloupeném pohraničí. Československý pokus o vyhlášení neutrality byl na Hitlerův příkaz zmařen. Česko-Slovensko bylo nuceno „prodat“ Německu válečný materiál za 648 041 624 předválečných Kč, který nebyl nikdy uhrazen.[11] Též bylo nuceno Německu postoupit plány některých zbraňových systémů, např. dalekonosných kanónů vyráběných ve Škodě Plzeň. Kromě toho Německo dále podněcovalo české Němce k vyvolávání provokací, které měly ukázat světu, že Němci v Česko-Slovensku nepožívají všech práv.Zdroj: Wikipedie
  • Tak vidíš jací jsou ti východostepní nájezdníci křiváci. Kdyby Rusové v čele s Putinem nezakázali Francouzům a Britům obranu Československa a Polska, ti by za nás bojovali do roztrhání těla a Hitler by byl dávno demokraticky poražen. Teda aspoň tak to píšou v Sajmonově brožuře pro vygumované mozky fasované v nejdemokratičtější, nejspravedlivější a nejmírumilovnější zpravodajské agentuře jménem CIA........😯  ale protože Rusové podepsali v roce 39 s Němci pakt o neůtočení, Ribentrop- Molotov v logické reakci nato Britové a Francouzi ustoupili ruskému nátlaku a podepsali 38 Mnichov. To přece dává každému smysl......😀

   • KIMCID

    Rusové v čele s Putinem? Vrať se do školy ...

    • Běda těm, kterým chybí smysl pro humor a nechápou ironii a sarkasmus. Jejich život je plný bídy a utrpení neb ho berou příliš vážně.....😛

    • Snad vy, ne? Zjevně jste výuku češtiny hodně zanedbával...

 • Pane Jegl,pokud vím tak prezident Zeman je proevropský politik a hlavně výborný ekonom,narozdíl od některých politiků typu Kalousek.To že nesouhlasí z EU a  jejími některými špatnými kroky, z něj přece nedělá politika,který nás vrhne do područí Ruska.Naopak snaží se pomoct ryze českým podnikům proniknout na východní trhy,protože na západní je EUrosmlouva nepustí.Bohužel eurohujeři mu nezapomenou, že si stojí pevně za svými názory na rozdíl od dalších politiků,kteří jsou kam vítr tam plášt!
 • éf Bílého domu také zdůraznil, že závazek USA k NATO zůstává velmi silný. Některá média přitom informovala, že Trump na jednání hrozil odchodem USA z NATO. To ale diplomati následně vyloučili. "

  https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/donald-trump-summit-nato-obrana-vydaje-usa-brusel_1807121227_dp

  .

  A pak že lžou Rusáci 🙂

 • A tak ruku na srdce, to poslední co by USA chtěli je, aby se Evropa stala další nezávislou vojenskou mocností. USA díky své vojenské převaze Evropu ovládá a tahá za nitky politických loutek.

  USA tak rozhodně nevadí, že jednotlivé země Evropy mají své armády v rozkladu, ale potřebuje aby jsme přispívali do NATO na vyzbrojování jejich armády, nebo si alespoň od jejich zbrojovek kupovali zbraně.

  • Evropa je nejednotná, rozhádaná a bez pomoci USA by se postupně stala kořistí ruské "bratrské pomoci" a skončili bychom na východní Sibiři, jak nám vyhrožoval Brežněv.

   • KIMCID

    lžeš!

    • Ale soudruhu, východostepní nájezdníci se už po staletí snaží dobýt Evropu. Před dvěma sty lety byli Turčíni až u Vídně. Před tři čtvrtě stoletím si dva socialistické státy (Hitlerova 3.říše a CCCP) rozdělily Evropu (Pakt Molotov-Ribbentrop), pak nás v r. 1945 CCCP "osvobodil", ve skutečnosti kolonizoval, zotročil a vydrancoval (ložiska uranu jako prý "válečná kořist"). Pak když jsme se pokusili vydechnout, tak nám CCCP poskytl "bratrskou pomoc" a znovu nám vnutil rudofašistický sovětský systém. A teď jelikož je CCCP stále v řiti, protože neumějí pracovat a hospodařit na svém, tak stále touží po loupežných nájezdech do Evropy. Sovětští nájezdníci stále vyznávají staletou středověkou nájezdnickou zásadu, že kam jednou šlápne ruská noha, tam je navždy ruské území.

     Když je máš tak rád, soudruhu, tak se tam odstěhuj a netahej sem středověk.

     • josef.chmela

      Jsi k politovánihodný ubožák s IQ dnešního data.


     • ...à propos: Vybízení a nucení k odstěhování proběhlo v historii ČSSR několikrát a je i důkladně popsáno, naposledy se to jmenovalo Asanace. Jak vidno, estébák se prozradí, i kdyby se stokrát kamufloval.

     • Takže Německo je východostepní nájezdnický stát. Inu, není divu - tradici založil již Karel Veliký.

      Co se týče Turčínů, před dvěma sty lety byli u Vídně, nyní jsou v Hamburku, ve východostepně nájezdnickém Německu.

      Co tam má dál?

 • Článek je plný protimluv a vlastně jen další štvavé plácnutí do vody. Na jednu stranu je špatné, pokud požaduje Amerika po spojencích, aby se adekvátně finančně podíleli na nákladech za obranu, ale zároveň je uvedeno, že sama Evropa není schopna utvořit žádný účinný obranný celek a to ani sedmdesát let od posledních válečných hrůz. Trump jde cestou příme řeči a jednání na rovinu. Za to, že Evropa nemá tak schopné státníky, kteří by zajistili obranu svých občanů přeci nemusí doplácet Amerika.

  Také autor píše, že odchodem NATO z Evropy by se nic moc nestalo, aby vzápětí přiznal, že by výrazně posílil vliv Ruska na rozkladu EU a destabilizaci západního sektoru. Je to jen jiné pojetí "bratrské pomoci" a možnost uchvácení dalšího území bez přímé vojenské intervence. Rozpad NATO by znamenal pro Evropu katastrofu.

 • ivislo

  Kéž by se to Zemanovi povedlo. Větší jistota je Rusko za humny než okupant za oceánem.

 • Díky Bohu, že jsou v EU jednotky NATO. Jinak by z východu rychle přišla "bratrská pomoc" nejen střední Evropě, ale i dál na západ.

  • KIMCID

   Kdo se bojí ere v síní.

 • Trump jednou nebude prezident, ale okolo NATO i jeho rozšiřování..se motá tak obrovský vliv a tak neskutečné zakázky i prachy..i jiné dohody a tím i obchody v následných oborech.., že jen blázni, co z toho mají astronomické zisky, by si sami sobě vypouštěli zlatý rybník..Zbrojení, strašení nějakým nepřítelem atd..to je sakra dobrý kšeft a výnosná politika  !..Trump není zas takový hlupák, aby tohle všechno nevěděl..

 • Ať si ten mafián odpustí to výpalné na Evropě. A přestane ji okupovat svými vojsky. Potom se můžeme bavit jako partneři. Do té doby je to vyděrač a okupant.😈

 • josef.chmela

  Ať nevyhrožuje a USA okupační jednotky opustí ihned své základny v Evropě. EU je schopna se bránit proti imigrantům sama. Jiného nepřítele zatím nemá.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit