Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Je zajímavé, že o živnostnících hovoří lidé, kteří nikdy nepodnikali, je to ale dobré téma pro zviditelnění. Rozhodně je třeba něco udělat s podnikateli, kteří se placení daní vyhýbají a první otázkou na zákazníka je : Chcete fakturu, nebo chcete účtenku? Nejvíce budou křičet ti největší zloději, poctivý podnikatel to vezme bez řečí. K druhému tématu které tu otevřel " jako anonym". Chtěl bych položit otázku, kde vzala církev všechen majetek? Že by si jej vydělala rukama, to asi ne. Za slib věčné blaženosti ošulili hloupoučké vesničany a ti jim přepsali veškerý majetek, žehnali vojskům jdoucím na porážku a za to dostali dary od mocipánů. Byli to takový, " Šmejdi středověku". Komunisté je podle pisatele jako anonyma okradli, zde by se dalo použít rčení " Zloděj křičí, chyťte zloděje".
  • Může si paní ekonomka povídat co chce, podobný typ registrace tržeb měl být již dávno. Alespoň se vydělá na nesmyslné platby státu na př. církevní restituce.
    • Církevní restituce nejsou žádné nesmyslné platby. Část toho, co komunisti církvi uloupili je jí vrátila in natura (z velké části) v devastovaném stavu a pouze za část toho, co nelze vrátit, protože to komunisti zničili dostane církev peníze. Za to jí ale nebude vláda platit ze státního rozpočtu.
      • Anonyme, nesouhlasím s tebou. Podle tvých příspěvků to vypadá, že jsi placený diskutér. Nechci s tebou diskutovat.
        • To je přece jasný, stačí se mrknout, od kdy do kdy tyhle kecy zvrací. Ani ta trapná změna nicků mu nepomůže. A tuhle jej jeden kámoš, cenzor osobně (zdarec Ellíku), nazval kolegou. To měl tenhle zoufalec zrovna nick Adolf H, což neradostně poznamenal i kolega cenzor Ellík.

          Jenže, kromě dvou skalních trollů tu málokdy někdo něco napíše. A když, tak jej ještě ellík v cenzorské euforii stopne.

          Ale k věci, paní ekonomka má svůj názor, já jej nesdílím. Proč? Inu, daně se mají platit tak, jak je dané. Když se to obchází a optimalizuje po kocourkovsku, nebo po kradcovsku, daně se nevyberou v potřebné výši. To je celý. *16*
      • Církvím bych nic nedal. Už toho dostaly dost. A když už, tak bych jim dal jen ty kostely a fary, nic víc. Více od státu nepotřebují. Bez jakékoliv podpory na údržbu. Už i tak toho je dost, že se tady může rozpínat někdo, kdo státu není "podřízený", ale věčně do státních věcí strká svůj špinavý rypec. Kdo chce, ať si církve sponzoruje ze svého, proti tomu není co říci. Jenže, tak to není. *16* *16* *16*
  • Byl bych hrdý a bylo by pro mě ctí platit v tomto státě daně, kdybych věděl že budou smysluplně použity a nebudou rozkradeny. Platím daně, hrdý nejsem a ctí se nezalikám. Ale jsem optimista a věřím, že se to změní.
    • To víš že se to změní. po smrti už daně platit nebudeš *1*
      • Jenom pozůstalí za hrobové místo a nebo taky znám takový případ,že si udělali pietní místo na zahradě a tam vysypali popel pak je to v ceně za pozemek.
  • Šichtařová,snad jen mediální ekonomka ale skutečná?Ani náhodou.
  • Lepší časy pro řemeslné živnostníky byly nedávno, když při milionové tržbě a dvou vyživovaných dětech mu stát bez ohledu na skutečnou výši jeho výdajů peníze dokonce dával.
    Na to nikdo nenadával, že? *1*
    • Ty nesouhlasné hlasy znamenají, že nadávali? *1*
  • dzixy
    Nepochopím, proč pokusy vlády vybrat řádně daně jsou nazývány :"buzerací", když se všeobecně ví, že kdo umí, tak ten daně neplatí, nebo je krátí co nejvíce. Ale přece i ti, co se vyhýbají placení daní občas čerpají něco ze státního. Čím potom přispívají, když berou??Řadit je mezi nepřizpůsobivé, kteří žijí jenom z peněz státu, aniž by mu něčím přispěli?
    • A víš kdo jsou u nás nejlépe placení sociální dávkaři?
      Politici. Čtyři roky si je platíme z našich daní. *15* *15*
      • A co doživotní renty policistů, kteří zaměstnání proseděli v kanclu? *1*
        • Každý (nejen policista) si musí odsloužit své. Postupem času, či potřeby, se může uplatnit i jinde, třeba v kanclu. nebo jsi takový naivní jiříček, který neví, že i ti z kanclu jsou nezbytní v moha policejních profesích? Platí to naprosto všude, po celém světě ale taky i v civilu. nevím, co a proč řešíš. Spíš bys mohl poznamenat, proč se retroaktivně policistům daní sociální příspěvek, který se do doby škrtů Kalouskovic neschopné škrtací totality nedanil, dle platných smluv. Pacta sunt servanda -smlouvy se mají dodržovat! Toto bylo porušeno! Jen aby se něco málo "ušetřilo-seškrtalo". Podívej se na naši pidi armádu, jak ji škrty ovlivnily! Na straně druhé se krmí miliardami zbytečný klér a sociální dávky nikdy pracujícím se dávají jako na běžícím páse. O výběru-nevýběru daní ani nemluvě.

          Jak buzeraci živnostníků to nevidím, naopak. Ale je jasné, že jde o politickou polívčičku, která se hodí tu jedněm, tam druhým.
          • Ale ať si každý policista slouží jak chce dlouho a za to pobírá odpovídající plat. Renty po odchodu do jiného zaměstnání jsou naprosto nesmyslné a nelogické.
            • sirka:
              Jestli bych chtěl dělat policistu? Ve svém věku už ne, ale jít tam hned po revoluci a pak odejít v ten nejlepší čas a pobírat dnes k platu ještě tu rentu, jo to bych bral!
              Já totiž pořád nechápu, za co ji berou. Viz příklad v Brodě, kde po nich ten blázen vystřelí a oni utečou a čekají na zásahovku a díky tomu časovému prodlení možná ten magor dokončil popravu. Takže oni mají pistole na co? Aby stříleli po bezbranných? A za to dostanou tu doživotní výsluhu?
              Kromě toho jsem slyšel, že se ta výsluha nezapočítává do příjmu rodiny, takže při výpočtu sociálních dávek se k ní nepřihlíží, ale to nevím, jestli je pravda.

              prostě je to paskvil bez ohledu na to, jestli to někde ve světě je nebo ne. Kdysi si po celém světě mysleli, že je Země placatá. Aco z toho tedy vyvodit, že je to tak správně?
              Taky si mysleli, že je dobře upalovat čarodějnice. Taky dobře?
              Naopak třeba Edison vymýšlel žárovku, která nikde na světě neexistovala. Nebyl to hloupý nápad? *1*
            • To je věcí názoru, nastupující policista pobírá cca 14 tisíc brutto. Několik let s tím nehne.
              Otázka osobní, chtěl bys toto povolání dělat? Já ne. Ale já zdůraznil to, že ty "renty", jsou vypláceny jak "sociální příspěvek" a tedy měly být jako léta předtím, nedaněné. Armáda má například vojenskou správu sociálního zabezpečení a tento příspěvek za službu....nejen v armádě, je daněn všem příslušníkům OS, z nichž mnozí, třeba těsně před starobním důchodem, kdy nejsou zaměstnanci, ani OSVČ, si hradí zdravotní pojištění jako OBZP -OSOBA BEZ ZDANITELNÝCH PŘÍJMŮ. Vnímáš ten paradox? Příjmy přece nemají, ale příspěvek za službu!!! Jeho zdanění je jednostranné porušení smlouvy státem.

              Zatím to takto funguje stejně ve většině policejních sborů po celém civilizovaném světě. A musím podotknout, že za nesrovnatelně lepších podmínek pro zahraniční policisty, ne ty naše. Současně si myslím, že by v této věci šlo leccos pozměnit, ale, to je také věc k jednání.

              Paní Šichtářová si v tomto příspěvku pouze ohřívá svou polívčičku v rámci sebezviditelnění. Já s jejím postojem v této věci nesouhlasím.
        • a senátoři.
          Senát. na papíře pojistka demokracie. ve skutečnosti zcela zbytečná instituce bez
          pravomocí. *15*
  • Babiš řídí stát jako podnik a tak považuje živnostníky za své zaměstnance, kterým chce určovat kdy, kde a co budou dělat, kolik za to vyinkasují a kolik z toho odvedou svému zaměstnavateli Babišovi na daních. A Babiš potřebuje peníze: státní úředníci, soudci, poslanci mají málo a je potřeba jim přidat. A nabírá se spousta nových státních úředníků, dokud nezačne platit nový zákon o veřejné správě, Babiš potřebuje mít všude "své lidi". A pak různé "efektivní" investice jako tunel B(ém), ostravská dálnice... A také je potřeba podporovat ty, kdo se živí výrobou dětí.
    Ovce dostaly koblihu a volily... béé, béé, bééé
    • Pokud mne Babiš bere jako zaměstnance. Tak v tom případě ať mi stát platí náklady a veškerý zisk přiznám a budu na tom mnohem lépe než teď. Ono se to mluví, když platit nemusíte. Když pak platíte za vše možné i nemožné, tak nevíte co zaplatit dříve.
      • Vážený demo, já platím za všechno možné. Např. za to, že na SVÉM pozemku mám SVŮJ rodinný dům musím platit daň z nemovitosti (?),za to, že mi prší na střechu a stéká to do kanalizace musím platit stočné...
        • Já toto také platím ještě k tomu všemu. Myslel jsem náklady na podnikání. Přeji hezký den. *3* *4*
        • No právě, kdybys tam neměl tak blbě postavenej barák, tak bys to platiti nemusel. Hoď se pod most a hned ti bude finančně i na duši lépe. *14*
  • co už právě tahle netvrdila.... *15* *15*
    • Co to je za pomatený příspěvek?

      Hezky si vezmeme prášek na uklidnění a hajneme si ju. *15* *15*
      • tak dobrou....my si zatím podiskutujem...
  • bohužel má pravdu, připadá mi, že chtějí je zlikvidovat. A to že někdo podvádí, neznamená, že musí být potrestaní všichni. O podvody ať se postará policie, která jak víme se chová vždy podle zákona.
    • Neznamená to, že by měli být potrestáni všichni? Já jsem si to dřív taky myslel, ale od té doby, kdy musím v každé tískárně, flešce, HDD a já nevím čem ještě platiti jakýsi autorský poplatek, tak už si to nemyslím. Naopak, Každému dítěti by hned po narození měli useknout alespoň prost, protože s velkou pravděpodobností někdy něco ukradne. Takto zřejmě přemýšlejí naši zákonodárnci *1*
      • Lidi neblbněte, já to s tím useknutím prstu nemyslel vážně, tak važte ty mínusy *1*
    • Tzv.živnostníci jsou koumáci-a je jich z celkového počtu dost-,kteří raději zaplatí velké sumy peněz daňovým poradcům(mimochodem také z řad OVSČ),než by zaplatili něco státu.A policie?Ta je někdy na vychytralost daňových ztrát nedostatečně připravená.A tak se stát musí bránit i formou,která se mnohým vyhcánkům z řad OSVČ nelíbí.
  • Nejlepší by asi bylo převést všechny zaměstnance na OSVČ a neplatit žádné daně,ať se stát o sebe postará sám.A potom by takto vzniklí "podnikatelé"přišli na to,že stát není pro sebe,ale i pro OSVČ.A začali by platit daně,aby nebyli pro smích v okolních zemích.Infrastruktúra státu něco stojí,nejsme v prvotně pospolném řádu.Ale vykládejte toto některým podnikatelům,pro které je stát přítěží.....
    • ne vždy, když vrací DPH za obchod, který proběhl jen virtuálně, zase jim takovou přítěží není....
    • Dal jsem + ale jen doplním,že stát je větší zloděj jak před převratem a největší zloději jsou ti velcí "podnikatelé",kteří kradou a podvádí v milionech.Nebo taky ti co mají sídla v daňových rájích.Ale i u nás třeba má firmu na malem městě ale "sídlo" v Praze a tam daně neplatí protože je malá možnost,že na něj příjdou.Ale když by stát stratil svoji sílu tak to dopadne třeba jak na Ukrajině kde každej boháč má svoji armádu !!! Bylo by to na dlouhé psaní jen doplním:
      Stát je nástroj politické moci vládnoucí třídy .

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit