Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • no ono je to těžké rekatolizaci ospravedlňovat a je těžké ji i zatracovat.

    Ospravedlnění by bylo omlouváním všech zvěrstev které tu pobělohorští páni prováděli= vylupování očí,rozřezávání lidí za živa,vynucené pojídání dětí rodiči atd. 

    Zatracování zase není možné-jen jako katolíci jsme byli součástí Evropy,resp.součástí Rak.císařství.

    Řekněme že ty syrové doby byly už zažehnány,české obyvatelstvo důkladně umlčeno a kolem Karla VI. se tehdy shromáždilo pár dobrých ekonomů.Ale divil bych se,kdyby se třeba hodilo je připomínat obrozencům a Masarykovi.Nejspíš zmíněný Schwarzenberk byl další prorakouská osobnost,o které se mělo mlčet. 

  • Raději Habsburky a rakouský pořádek a úroveň, než to co se tady předvádí XXX let. Já si už připadám jako na Ukrajině, jdu na nakup, Ukrajinci, jedu MHD řidič UA, slyším ukrajinštinu cestující, přijdu k doktorovi má přízvuk UA. Fakt čím dál lepší..  Zlaté Rakousko.

  • Raději Habsburky a rakouský pořádek a úroveň, než to co se tady předvádí XXX let. Já si už připadám jako na Ukrajině, jdu na nakup, Ukrajinci, jedu MHD řidič UA, slyším ukrajinštinu cestující, přijdu k doktorovi má přízvuk UA. Fakt čím dál lepší..  Zlaté Rakousko.

  • Raději Habsburky a rakouský pořádek a úroveň, než to co se tady předvádí XXX let. Já si už připadám jako na Ukrajině, jdu na nakup, Ukrajinci, jedu MHD řidič UA, slyším ukrajinštinu cestující, přijdu k doktorovi má přízvuk UA. Fakt čím dál lepší..  Zlaté Rakousko.

  • Raději Habsburky a rakouský pořádek a úroveň, než to co se tady předvádí XXX let. Já si už připadám jako na Ukrajině, jdu na nakup, Ukrajinci, jedu MHD řidič UA, slyším ukrajinštinu cestující, přijdu k doktorovi má přízvuk UA. Fakt čím dál lepší..  Zlaté Rakousko.

  • Ano, soudný občan ČR, hrdý na bývalou velikost Zemí Koruny České si přeje aby takový historicky cenný symbol byl obnoven.

    Hmm, a jak se chovali husité? Pod velením sadistického loupežníka Žižky loupili a ničili kláštery a staleté památky, mnichy bestiálně vraždili házením do rokle nebo je v mrazu přivázali ke kůlu a polévali vodou až umrzli.

    Není divu, že se komunisti hlásili k husitství.

  • Mariánský sloup.Postavit stavbu, která symbolizovala ponížení českého národa Habsburky, která měla na podstavci anděla (katolického), který vítězně kopím probodává české kacíře?! Kdo byl tehdy chápán jako kacíř? Například i Jan Amos Komenský, který před běsněním vítězících katolíků musel uprchnout do polského Lešna, protože mu hrozila poprava. Byl knězem Jednoty bratrské, tedy škůdce a kacíř. Opravdu si přejeme takový symbol „(ne)tolerance“ v srdci Prahy?
  • Zrušil bych Wikipedii, vše se již přepsalo na Tichcali!

  • Další zajímavý příběh z historie Zemí Koruny České. Díky, pí Kalendová.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit