Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Energetická krize ?, soudruhu z ods demokracii již 100 let ohrožuje nenažranost a vše došlo tak daleko že stojíme na počátku globální bankovní diktatury a zrovna ODS se moc neliší co se týče okrádání co největšího počtu lidiček , jo liší že by nejradši ukradla i to co kradou globální banky , velkou bankovní loupež  na učet státu už má většina  "velkých" odeesáků za sebou ve spolupráci s bejvalou STB (Sazka , Agrofert , ŘSD, Poldi , H system )  č i ČSSD (MUS , Setuza , též Agrofert ) , postkomunistickými mafiány bez ohledu na politickou příslušnost , nejsou špinavé peníze či více Kožených , který privatizační  guru tohle asi tvrdil ? 😎

  • Netvrdili to náhodou největší privatizátoři, soudruzi agenti Klaus a zeMAN? Klaus KLUK přece tvrdil, že špinavé peníze nezná.

   • bingo ale nemusí to míti dozvuky ještě 30 let po té , bohužel😎

 • Gorobilypes

  A zatím Bulharsko vyjednalo smlouvu z Rf a jedou v klidu dál.No vy si kupte svetr.

 • To praví don Pablo, který se zeMANem ohrožuje stát.

  • Ještě že ho Fiala s Rakušanem zachraňují. To jsem hned klidnější. 

  • Gorobilypes

   Nějaký důkaz nebo jen plácáš jako Novák?

 • I s Blažkem se dá občas souhlasit a tentokrát se Blažek trefil do černého.

 • mun.go

  V těžkých dobách držme spolu, vyzývá premiér Petr Fiala (ODS), Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) a Marian Jurečka (KDU-ČSL) před nadcházejícími komunálními a senátními volbami. „Ať už jde o války, zdražování nebo energetickou krizi. To všechno překonáme jedině, když politici budou hledat co nejširší shodu při realizaci řešení, která zajistí co nejlepší budoucnost pro Českou republiku, její města a obce a jejich občany a firmy. Extremisté a populisté se snaží společnost rozdělit. Staví mladé proti seniorům, města proti vesnicím, motoristy proti cyklistům, developery proti obyvatelům, zaměstnavatele proti zaměstnancům. Nedovolme jim to. V těžkých dobách držme spolu,“ poznamenává dále koalice Spolu na svém twitterovém profilu.

  A obratťe si znaménka: jako přes kopírák ... socialismus = západní demokracie, komunismus = euroatlantické hodnoty ... Pinochet = Putin ... americké = ruské ... extremisté a populisté = ztroskotanci a samozvanci ...

  Článek v Rudém Právu, který zahájil propagandistickou kampaň proti signatářům prohlášení Charta 77.

  I když někteří představitelé buržoazního světa hovoří o nutnosti ideového smíru, nic nesvědčí o tom, že by imperialismus sám ideově odzbrojoval, řekl na XV. sjezdu naší strany generální tajemník ÚV KSČ Gustáv Husák. Zdůraznil, že imperialismus naopak hledá nové formy a metody k rozvinutí antikomunistické ofenzivy, k rozrušení jednoty socialistických zemi, stupňuje útoky proti ČSSR a jiným socialistickým zemím, zejména proti Sovětskému svazu. ... V zoufalém pudu sebezáchovy bije buržoazie kolem sebe hlava nehlava, dělá všechno možné a neštítí se ničeho, aby zastavila revoluční proces.

  Škála prostředků, kterými reakce světí tento účel, je velmi výmluvná: od diskriminačních zákonů namířených proti levicově smýšlejícím lidem, jako je tomu v Německé spolkové republice, přes zákaz činnosti dělnických stran v průmyslových závodech, jako je tomu ve Francii, přes nejrozmanitější metody špehování a perzekvování pokrokově smýšlejících lidí, jak tím prosluly moderní dějiny USA, až po nejkrvavější represálie, kterými se »vyznamenává« proamerická loutka Pinochet.

  Sem patří i nejnovější pamflet, tzv. charta 77, který skupinka lidí z řad zkrachovalé československé reakční buržoazie a také z řad zkrachovalých organizátorů kontrarevoluce 1968 na objednávku antikomunistických a sionistických centrál předala jistým západním agenturám.

  Jde o protistátní, protisocialistický, protilidový a demagogický hanopis, který hrubě a lživě pomlouvá Československou socialistickou republiku a revoluční vymoženosti lidu. Jeho autoři obviňují naši společnost, že v ní není život uspořádán podle jejich buržoazních a elitářských představ.

  Tito samozvanci pohrdající lidem, jeho zájmy, jím volenými zastupitelskými orgány si osobují právo zastupovat náš lid, žádají »dialog s politickou a státní mocí« a dokonce chtějí hrát úlohu jakéhosi »prostředníka v případných konfliktních situacích«. Existenci socialismu v naší zemi bere pamflet v úvahu jen v jediném případě - v názvu republiky. Vystupuje z kosmopolitních pozic, z třídních pozic poražené reakční buržoazie a odmítá socialismus jako společenský systém.

 • Tak jestli už má obavy i sám Don PEdro, tak to bude asi hodně nahnuté. Nebyl bych si tak jist tou 108-kou.!!! Dnes starosta Kuba  vyčinil fanatismu primárně zaměřenému na Ukrajinu, tak jsem zvědav kdo další bude mít tu odvahu jím to říci do oči???

  gas   stav zásobníků  není co dodat.

 • Polsko a Slovensko propojil nový plynovod, který umožní větší diverzifikaci dodávek zemního plynu v Evropě. Slovensko začalo stavět v roce 2018. Kvůli absenci napojení na Českou republiku čelí tehdejší premiér Andrej Babiš (ANO) tvrdé kritice za nečinnost. A co na to povíte soudruzi ,kdyby to bylo určeny jenom pro Agrofert už bylo dávno postavený! lepší je držet hubu než plácat nesmysly!

  • Gorobilypes

   Až na to že to zastavilo Polsko, ne nějaký Babiš.Kdyz už kopíruješ článek z Novinek dej ho celý, nebo ho sám celý čti. Alespon nemusíš předevšema dělat ze sebe hňupa

  • Umíš také něco jiného než papouškovat pětikolku?

  • mun.go

   Jste v jiném článku. "Polsko a Slovensko spojil plynovod, jeho kapacita pokryje roční spotřebu na Slovensku" má Tiscali tady.


   • Vyplula na světlo následující informace. Venku kdekoliv ověřitelná. Ruský nepřítel Dimitrij Medveděv včera oznámil, že Rusko dodá do Evropy tolik plynu kolik si bude Evropa přát, za tří podmínek

    Za prvé – pustí se plynovod Nord Stream 2, který už je naplněný plynem, jenom ho Brusel zakázal pustit.Za druhé – Evropa bude platit za plyn v Rublech a nebude zabavovat žádné peníze za ruské dodávky.Za třetí – Evropa uzavře na dodávky plynu řádné smlouvy s Ruskem.

    • Neuvěřitelné! Žádné válečné/bojové  podmínky. Bez sebemenšího vyhrožování či vydírání. Pragmaticky logické řešení. Bulhaři a maďaři už mají dávno zařízeno. Potíž je v našich  zdejších kyjevských podržtaškách. Fiala, Pekarová, Lipavský by do nekonečna válčili na hubě. A rýpali do třídního nepřítele. Ale je srpen 2022. Nikdo nebude pro "dobro" UKáček sahat hlouběji do peněženky. Jen pro to, že je to politicky správné. Není zájem ani vůle.

    • vanhorne

     Hitler nabizel marmalade, Putin nabizi plyn.

    • mun.go

      ... Nord Stream 2, který už je naplněný plynem, jenom ho Brusel zakázal pustit...

     Neřekl bych, že Brusel. Pravý důvod bude za oceánem.

   • To přeci nevadí, hlavní je plivanec na Babiše. Ubohé jako autor.

    Řeč je o něčem jiném, ale tihle tropidi nic jiného neumí. 

  • goyim

   Mnohem jednodušší řešení, které nestojí NIC a vyřeší problém: Zmáčknout tlačítko ZAPNOUT na Nord Streamu 2.

  • Čo něpovieš, děvčica. A aj tretieho plynovodu by sa ti zachcelo ? Ajajaj... No ak ho zaplatíš, nedbám. A píš s vicerími výkričníky. Daj aj 4 za sebou, aby bol práve tvoj názor zrejmejší a akurátny.

 • Energetická krize je politický problém. Surovin je dost, jen je pár hloupejch lidí ve vedení pětikolky, který si honěj triko, za významný podpory ODS kmotrů. .

  • Přesně tak. Energetická krize je záležitost politická. Plynu a ropy je ve světě dost.

  • Soudruhu Radku Turečku, je třeba si uvědomit, že evropská kultura navazuje na kulturu antickou. Naproti tomu na východ od Evropy lidé sice mluví jazykem, do jisté míry srozumitelným našemu jazyku.  Ale evropské myšlení založeném na antické civilisaci,  ale uvažování a pohled a vnímání světa těchto lidí odpovídá vidění východostepních nájezdníků. Jejich cílem je dobýt, ovládnout, vydrancovat a táhnout dál.

   • mun.go

     ... dobýt, ovládnout, vydrancovat a táhnout dál ... to mi připomíná aktuální světovládné ambice, taktiku a vojenskou doktrínu někoho úplně jiného: anglosaské bojové kmeny usazené za oceánem.

    Nicméně - stejně si počínaly všechny evropské koloniální státy: Velká Británie, Španělsko, Portugalsko, Francie, Belgie, ... Itálie, Německo ...

   • Je třeba si uvědomit, že ovčan je potomek opic

   • Tedy že jste východostepní nájezdníky dislokoval do Bruselu, to je výkon hodný ctitele antické civilizace.

    Dobýt, ovládnout, vydrancovat, táhnout dál. Jako bych slyšel o rafinériích, burzách, pumpařích. Hezký výkon. 

    Proč jste pana Turečka tituloval soudruhu? Copak napsal tak soudružského? Pravdu? To je nás soudruhů tedy více. 

   • goyim

    "Jejich cílem je dobýt, ovládnout, vydrancovat a táhnout dál."

    Pěkné shrnutí anglosaxonského Evropského kolonialismu a "kapitalismu". Zatleskejme vzdělanému Občanovi.

   • Pane Obcane, půjdete-li směrem východním dostatečně dlouho, octnete na západě. Země je kulatá, o myšlení lidském ani nemluvě ☹

 • Naši komedianti:

  Ještě 4. července 2022 český premiér Petr Fiala z bruselské tribuny hřímal: Ruský
  imperialismus způsobil mezinárodní škody – a to nejen ve formě vojenské
  agrese. Využívá energii jako zbraň. Pokud chce být EU respektována,
  nemůže již být životně závislá na zemích, které přímo ohrožují její
  bezpečnost.

  Vidíš Petříku, přichází podzim a lidi ti kašlou na třídní boj a vedoucí úlohu ústředního bruselského polidbyra. Lidi v EU ti houfně prdí na nějaký respekt. Chtějí klídek pohodu, teplo, benzín a potraviny za původní ceny. Není zájem kontaminovat si Evropu nějakými pomatenými zprávami o válce. Toto není válka evropanů.Nepochopíš? Vyfičíš! O co?

  • goyim

   Ano, je to válka NATO, tzn. Ušáka. Všichni tihle Fialové jsou jen ideologové / užiteční id1oti. Ten samý případ jsme viděli i v Sýrii. Ještě živě si pamatuji, jak Stropnický st. šířil lži o Assadovi a obhajoval ilegální agresi NATO. Lidská žumpa sloužící zájmům impéria.

  • Když sem ho poprvé slyšel, říkal sem že je to blb kterej si s.re do huby. A je to tady s dopadem na celou společnost.

 • Ceny elektřiny v Británii vyletí o 80% - od 1. října.

  Uvedl to v pátek britský Úřad pro trhy s plynem a elektřinou Spojeného království. Výše
  průměrného účtu pro britskou domácnost se v porovnaní se současností zvýší o více než 1860 dolarů ročně.


  • Jenom o 80%? Kam se hrabou na nás. 

   Ta britská obdoba naší ministryně války by zmáčkla jaderné tlačítko a bylo by.

   Více žen do politiky! Přinášejí jemnost a pochopení matek.

   • vanhorne

    A zase hezka davka dezinformace. Nerekla nahodou, ze by to byla odpoved az po zmacknuti knofliku tim senilnim idiotem z Kremlu? Skoda a zbabelost, ze ji nikdo z tech dalsich  politiku nepodporil. Zbabelci si neuvedomuji, ze kdyby Putin byl tak silny, nestekal a nevyhrozoval by, ale byl by davno zautocil. Putin je prachobycejny a sprosty bully. 

  • mun.go

   Ano, "Typical energy bill to rise by 80% in October" - píše BBC (a může za to Putin, samozřejmě: British consumers are not alone: the cost of energy is being manipulated from Moscow to exert political pressure across Europe)

   Ale nechť Britové nezoufají - Lizz Truss je zachrání - pokud bude zvolena ministerským předsedou ...

   Writing in the Daily Mail, Liz Truss has pledged "immediate support" to help people with the "energy bill crisis" if she is chosen as the new prime minister. Ms Truss tells the paper she would bring in an emergency budget next month "to ensure support is on its way".

   • vanhorne

    Putinovym molodcum se nelibi, ze konecne nekdo nasel odvahu a ukazal tomu magorovi zuby? Dokud prcek Putin a jeho belorusky kamarad vyhrozuji atomovkou a znicenim Londyna, Parize a Berlina je vsechno v poradku, ze? Uz v r. 1948 Winston navrhoval Americanum, hodit mensi A-bomb na Moskvu. Ten vedel co je ta vychodni Stalinova svoloc zac.

    • mun.go

     Harry Truman jen planě nevyhrožoval a dvě atomovky použil: v Hirošimě a Nagasaki.  Ta v Nagasaki spadla kousek vedle mimo zamýšleného cíle a škody byly menší než u prvního úderu v Hirošimě.

     Truman Statement on Hiroshima

     Doporučuji Kongresu Spojených států, aby urychleně zvážil zřízení příslušné komise pro kontrolu výroby a využívání atomové energie ve Spojených státech. Budu dále zvažovat a předkládat Kongresu další doporučení, jak se atomová energie může stát mocným a silným vlivem na udržení světového míru.

    • A co jinak? V Kanadě dobrý? 😉

     • vanhorne

      Zatim to ujde, ale poslete nam estebaka Burese, bude lip.

   • .. :-)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit