Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Přečetl jsem si nadpis a tak trochu jsem nevěřil, co se tam píše. Pak jsem zbystřil autora a bylo mi to jasné. Pan Jégl se nezapře. Koho chleba jíš, toho píseň zpívej!
    Britové si konečně oddychnou. Kolonií byli. Teď si budou řídit své záležitosti sami. A pokud jde o obchodování? Tak - každý, komu britské firmy nabídnou solidní obchod, s nimi obchodovat budou. Jenom si to budou řídit podle sebe, ne podle hlupáků v komisích EU. To samé bychom měli po odchodu z EU i my. Nesmíme věřit těm blábolům.
    • "Koho chleba jíš, toho píseň zpívej!"
      Jakou častušku si zpívá Víťa Strnad? *2*
      • bezregistrace
        pravda že nick jsi vybral dobře neb pryž si ale ne buble
      • Já si zpívám svou! Stačí se trochu logicky zamyslet
        • nemá s logikou nic společného.
  • která chce trestat jiný názor, než je ten bruselský ? Co si myslet o EU, která chce direktivně měnit složení obyvatelstva nucenou distribucí afrických a arabských příjemců dávek ? Co si myslet o EU, která si ani nevyslechne názor východního satelitu - ČR - ve věci práva na zbraň a sama rozhodne ? Co si myslet o EU, která ani není schopna, nebo ochotna dodávat stejně kvalitní potraviny všem svým obyvatelům ?! Do deseti let se tento totalitní spolek buď od základů změní, anebo se rozpadne.
    • že bychom byli trestáni za jiný názor, než bruselský. Pokud jsme trestáni, pak za to, že jsme se k něčemu dobrovolně zavázali a nechceme to plnit. Arabské nebo africké příjemce dávek u nás nechceme, ale oni ani díkybohu nechtějí k nám. Že EU nevyslechne něčí názor je nehorázná pitomost. Že pak většina v EU s našim názorem nesouhlasí neznamená, že ten názor nevyslechla. A od kdy k nám EU dodává potraviny? O tom čtu něco takového poprvé. Soukromí výrobci nejsou EU. Mezi ty soukromé výrobce potravin patří například i česká firma Hamé, které je rovněž vytýkána dvojí kvalita potravin dodávaných například k nám nebo do Rakouska.
      • Kup si něco v Rakousku od Hamé a pak u nás a budeš zírat bez vizíru.Tak tady nepindej .Nedávno to byla čokoláda Nestlé.Také dílo z EU.Merklová to již říká otevřeně.Ještě,že je pryč Sralbotka a další odložení socani Špidla apod.
      • Ty si na nic nevzpomínáš, protože nechceš. Především nechceš pochopit, co pisatel myslel svým příspěvkem. Jsi snad jediný, který to nepochopil, Ke Tvé škodě.
      • už podaná žaloba za to, že nechceme vandráky ? Téměř 90 % obyvatelstva je tady nechce, pokud je nějaký závazek, pak jde proti vůli většiny obyvatelstva a kdo z našich politiků by ho proti této vůli měl vymáhat a jak ? :-)To, že komise EU si ani nevyslechla připomínky našich zástupců v Bruselu ke zbraňové směrnici a rovnou rozhodla se psalo i našem tisku, tuším MF Dnes nebo Novinky (pokud to tam tedy nedali ruští agenti :-))). Ano, EU není výrobcem potravin. Pokud ale ani po letech není schopna udělat pořádek v potravínářství a kvalitě potravin, v tom nejzákladnějším, pak nemůže ani omylem doufat ve vybudování "superstátu", jak se o tom kdysi psalo.
        P.S. Dokonce i komouši měli kdysi potravinové normy a bylo jedno, jestli jsem si koupil svíčkovou v Aši nebo v Košicích. Mohla mít jinou chuť ale ošizená nebyla nikde.
        • kecáš. Nahoře píšeš, že jsme trestáni za názor, dole pak za nepřijímání vandráků. Píšeš, že je tu nechce 90% obyvatelstva. Nevím kolik těch % je, ale já je tu nechci také. Obloukem ses ale vyhnul faktu, že ani oni nechtějí k nám, tak co tu vyvoláváš paniku? Tak snad zněla direktiva z ruské ambasády? Nahoře jsi psal o dodávkách potravin z EU a teď píšeš pro změnu o pořádku? MF Dnes jsem číst přestal, protože po převzetí MF Dnes A. Babišem se číst nedala. Normy měli komunisté na všechno, ale s jejich dodržováním, stejně tak s dodržováním zákonů, si těžkou hlavu nedělali a dodržovali je pouze tehdy, když se jim to právě nějak hodilo. Svíčkovou bylo často obtížné vůbec sehnat, natož pak porovnávat její kvalitu v Aši a v Košicích.
          • jiné realitě a vnímání světa kolem nás. Pokud se ale snižuješ k sofistikované argumentaci typu "direktiv z Ruské ambasády", tak to nebudu ani komentovat. Nazdar.
            • nazdar., A zase někdy příště.
  • Mnoho z nás si pamatuje na děsivá léta, kdy jsme nebyli členy EU. Bylo to dlouhé období od r. 1990 - 2003, včetně. Hladomor, nemoci, žebrání, pomalu občanská válka.
    Nebo ne? Jak jsme to tenkrát mohli bez EU přežít? *1*
    • No ono se dá přežít i v jeskyni když na to přijde otázkou je jestli se tam dnes ještě někdo chce vracet , každopádně venku z EU bychom se měli evidentně hůř než uvnitř , na svých příjmech to už nyní pociťují i angličané a to ještě nejsou ani úplně venku , nevím jak by se tady komu líbilo kdyby měl na pásce najednou o pár tisícovek míň to by asi nikdo už nejásal ...
    • Jako fór dobrý, byli jsme přeci tenkrát lidožrouti !
    • Jiří, mám pocit, že jsi toho tedy za komančů moc nezažil.
      • Nestřílíte vedle? *1*
      • Ale je prý sečtělý. Čte vše, co dostane do rukou. A prý nejraději má literaturu z jedné, nikde nejmenované ambasády. *1*
    • o kterých se zmiňujete, nevládl v Rusku Putin, ale Gorbačov a Jelcin. A po roce 1999, kdy se Putin k moci dostal, měl mnoho starostí se svojí zemí, než aby se mohl angažovat v bývalých satelitech SSSR. Nyní ty starosti se svojí zemí už buď nemá, nebo jsou mnohem menší. A tak začal pošilhávat jinam. I k nám.
      • No já se tomu zloduchovi Putinovi ani nedivím, že pošilhává právě po nás. Tolik nerostného bohatství a tak veliké území, kterými oplýváme, to už stojí za ty hrátky s flintičkami. *1*
        • Skoč si k doktorovi na magorku, přednosta je Chocholoušek !
          • Odhaduje, že problém je spíš u vás, než u toho, na koho reagujete.
            Zkuste se nad tím ještě zamyslet *1*
      • Bu, bu, bu!

        Mám pocit, že někdo nechápe rozdíl mezi EU a NATO a jejich odlišný význam.

        Pokud založíte nějaký spolek (nebo třeba jen partnerský, či manželský svazek) a zjistíte, že se objevují snahy o jeho rozdělení, tak zbystřete a zkuste hledat chybu i u sebe. Ne jen u druhých.
        • Jenže u těch druhých a hlavně na východě nebo u vás, těch chyb nacházím mnohonásobně více.
  • ""Největší prohrou Evropské unie bude, když vyjednávání skončí tak, že vítězem bude Británie. To bude nejlepší příklad pro další státy, aby uvažovaly o tom, jak dělat do budoucna vlastní rozhodnutí v podobě referend.""
    .
    Největší výhrou občanů EU bude, když vyjednávání skončí tak, že vítězem Bude Británie.
    To se snad potom konečně europolitici v čele s Juncekerem vzpamatují a buď sami pro neschopnost odejdou nebo je jiní politici konečně vyhodí a začnou to dělat jinak a lépe.
    Tady je prostě neustátlá snaha občany přesvědčit o tom, že musejí přijímat i "zlá" rozhodnutí EU, protože být mimo EU by bylo ještě horší.
    Málokdo ovšem zmíní třetí řešení a to je o čem píšu výše. Vyměnit neschopné europolitiky a přestat tlačit na pilu ohledně zmenšování pravomocí vlád jednotlivých států
    • To se snad potom konečně europolitici v čele s Juncekerem vzpamatují.... Pokuste se Jirko nejprve vzpamatovat vy.
      • Copak? Juncker je váš milovaný neomylný Guru?
        Můj ne...
        • není neomylným Guru, ale vy do té neomylnosti máte zatraceně daleko. Mnohem dále, než Juncker.
          • Vy posuzujete moji "neomylnost", aniž byste mě znal? To moc nesvědčí o vaší objektivitě, že? *1*
            • posuzuji podle vašich zde uvedených názorů. A ty znám.
  • Kdo jednou vstoupí,už nikdy..........
    To je vlastně ďáblova úmluva.
  • Země V4 můžou zachránit EU. Každopádně pokud se bude ubírat tímto směrem tak nemá šanci na přežití. Protože lidé si prostě nepřejí více Evropy a bruselu. takže pro Evropu buď redukce právomocí, nebo snaha o jejich navyšování a následný rozpad.
    http://www.epshark.cz/clanek/287/vychodni-evropa-drzi-zapadni-civilizaci
    • Lidé, kteří jsou senilní nedokáží domyslet důsledky svých tužeb. A kecají o jakémsi "czexitu". Za takové vlastizrádné kecy by měl být kriminál. Jde o tom jestli ty kecy vedou z vlastní hlouposti nebo podle instrukcí svého řídícího orgánu z FSB-KGB.
      • Kriminál by měl být za takové kecy, jaké tady vedete vy. Příliš mně to připomíná kecy komoušů a nacistů.
        • ty vámi zmíněné kecy užíval velmi často.
      • Aneb když je někdo tak zpracovanej EU propagandou, že jen gágá jako kachna naprosté extrémistické nesmysly.
        • To není propaganda ale realita , za současného stavu věcí , by to pro nás byla ekonomická sebevražda , EU nás živí (82%našeho vývozu jde do EU), to by si tady každý měl konečně uvědomit ...a to nemluvím o tom všem co se tady postavilo s přispěním EU...
          • Jmenuj,které jako lavičky Havla za cca 650 000 Kč .Nepotřebné cyklostezky a dál?A co se postavilo.Možná plot na Orlíku.
          • 82% našeho vývozu, ale loni to bylo už přes 83%.
  • Jégl, jako starý pravdolaskař, opět zastrašuje občany. Vybral si ale špatný příklad. Scénář brexitu jsou jenom jeho "hrubé" odhady. Anglie nikdy neztratila na své hegemonii, moci a významu, proto ji EU bude potřebovat stejně, jako Anglie EU. Jde jenom o to, kdo a jak tvrdě bude vyjednávat. Dopadnout to může pouze dobře, především pro Anglii. Ta jediná zatím nabrala odvahu a ukázala EU, že ji vedou diletanti, byrokraté a jejich cesta je do pekel a k zániku staré, dobré Evropy. Domnívám se, že není lepší příklad, proč z nynější EU ven, nebo ji donutit k radikálním změnám, vedoucím k původním záměrům. Jinak brexit nebude to poslední, co EU v budoucnu čeká.
  • "Pro mnohé Brity bude odchod z Evropské unie ponižující. V jejich očích se Británie během brexitu dostane do postavení kolonie řízené z Bruselu."

    - První věta je hloupá EU propaganda. Pokud by to druhé byla pravda, znamená to, že EU je akorát zlo, nic jiného. Zbytek netřeba číst.
    • EU je tak pitomej spolek že nemůže přežít !
      • spolek mohl v klidu a v pohodě spoustu let přežívat, než jsme do něj vstoupili my, Poláci a Maďaři a než Rusko okupovalo Krym a napadlo východní Ukrajinu? A nepřežíval by ten pitomý spolek opět v klidu a v pohodě, kdybychom z něj my, Poláci a Maďaři opět vystoupili?
        • Protože bylo lépe,ale propaganda byla silná.Dnes i Poláci ,Maďaři i my jsme prozřeli.Rusko si vzalo Krym,který jim vždy patřil a nepřekrucuj tady fakta.My umíme číst.Jinak Ukrajina prosí Rusko o plyn,protože z EU je drahý stejně jako u nás.Uč se jazyky ať můžeš číst v orginále.
  • Eurohujersky prohnilou EU čeká euroxit. Britové jsou prozíraví.
  • Pitomost už v titulku !

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit