Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Cena elektřiny podle mého názoru bude horší a horší. Proto je dobré mít takovou svoji nezávislost. Chceme si pořídit na střechu fotovoltaickou elektrárnu. Předem bych však rád věděl, jak se řeší přebytky elektrické energie, které elektrárna vyrobí? Víte někdo? 

    • Zcela určitě se bude za elektřinu platit čím dál více. Pořídit si fotovoltaickou elektrárnu je rozhodně dobrým krokem a dotací se to hodně vyplatí. O přetoky se nám konkrétně stará společnost https://www.electree.cz/ , která nám je vlastně prodává za spotové ceny. Neúčtují si žádnou provizi, jen jim platíme měsíčně paušál nějakých 220 korun. 

  • Kde v této době sehnat elektřinu a plyn za nějakou rozumnou cenu i na delší dobu? Poradíte mi? 

    • Zkoušel jste se dívat na některý z online srovnávačů? To by vám mohlo hodně pomoc z hlediska výběru dodavatele elektřiny a plynu, takže to určitě můžu doporučit ;-) 

      • Tak to se přiznám, že tato možnost mě ani nenapadla, protože jsem o ní nevěděl. Zkusíte mne trochu nasměřovat kam se teda podívat? 

        • Určitě, to není žádný problém. Podívejte se na stránky https://www.klik.cz/srovnani-elektriny/ Tam si vlastně zjistíte nejvýhodnější nabídku poskytovatele energií. 


  • Jsem
    opravdu rád, že jsem se rozhodnul nechat si na střechu dát fotovoltaickou
    elektrárnu. Našel jsem si firmu Columbus energy , která používá kvalitní panely, které jsou navíc dost účinné,
    takže díky tomu ještě víc ušetříme na spotřebě elektřiny. Je důležité
    investovat do svého bydlení a snižovat náklady na jeho provoz. 


  • Nějaký Michal Macenauer. Ředitel strategie poradenské společnosti v energetice EGÚ Brno.

    Dostal v nějaké TV diskuzi přistrčen mikrofon. To byly panečku gejzíry pitomin. To byl panečku pořádný koncert brněnské blbosti.Prý "jsme ve v á l c e" "musíme se uskromnit" "každý musíme svým dílem každý trošku uškodit Putinovi". To je to.Ale on není zájem.Ani vůle se uskromnit-utahovat si opasek. Nikdo z nás celé měsíce před válkou neprovokoval rusáka.Nikdo z nás se nenavážel do Moskvy. Tady je zájem stejný jako v Maďarsku.Mít dostatek levného plynu.Jako roky před tím.Tady nikoho ani nenapadne chodit ve svetru.Protože si to Praha přeje.

    • Tak doufám, že byl okamžitě zatčen a umístěn v psychiatrické léčebně.

      • nené stane se vládním poradcem 

    • goyim

      Těmhle prolhaným kašparům a slouhům cizákům jako je Macenauer, bych jako prvním vypl plyn a elektriku, ať jdou pěkně příkladem. Jsou to ideologové, tzn. ta nejhorší sebranka, která by měla být držena co nejdál od jakýchkoliv rozhodovacích funkcí ve společnosti.

  • Makak

    Dáváme to Putinovi pořádně sežrat, do štědrého dne se už určitě vzdá říkal to Václav Hlodavec na koloniální ČT😂

    • goyim

      Inu, Hlodavec je holt hlodavec...

  • Uvidíme jak to bude dál. Oni novináři jsou vesměs pablbové, které všichni bereme s rezervou.  A jak říkal Josef Švejk "vono může bejt úplně všechno jinak"...

    • goyim

      Tak role "novinářů" je jen konstatovat, že se něco děje, ale zamlčovat kontext a příčiny. Ono to není moc překvapivé, když se podíváme, kdo ty velké média vlastní, dává jim "dary", nebo kdo financuje novinářské školy a různé asociace.

  • kocourXL

    Všechno špatné je pro něco dobré, vysoké ceny energií
    povedou ke krachu mnoha podniků a bude nezaměstnanost, která jen urychlí pád této
    neschopné vlády. Za Babiše bylo líp.

  • Jak to řekla jedna politička za KSČM? Češi budou mrznout aby Němcům bylo teplo a menšinoví akcionáři ČEZu americké hedgeové fondy měly astronomické zisky. 

    • EU už se pomalu rovná RVHP, ráno vyjede ho přiveze.

    • Jestli to řekl politik za tu, či onu partaj je fuk, ale je to pravda.

      Když na energomafii není páka, tak může stát elektrika třeba 2789 Euro. Záleží to jen na libovůli baronů. Jinou logiku v tom nehledejte.

      Dokud se jim neucpou chřtány, tak bude ta černá díra jen větší. A my budeme platit a platit a platit. Sen vydřiduchův

      • Diwa

        Páka je velice jednoduchá ! My všichni do ulic a vyházet to !!!

    • mun.go

      Jiná politička v souvislosti s vytápěním budov zavzpomínala na své studentské časy v zahraničí. „Když jsem byla jako studentka ve Velké Británii, tak si pamatuji, že teploty ve veřejných prostorách byly v zimě mnohem nižší. Bylo to standardní a lidé si nestěžovali,“ připomněla předsedkyně TOP 09.

      Lidem pak radí, aby si v zimě oblékli další svetr. „U nás je to určitě pro některé diskomfort. Já se snažím to vnímat tak, že je to možnost, jak jako jednotlivec můžu pomoci celku – zbytečně neklimatizovat, zbytečně nevytápět a holt si vzít další svetr,“ řekla.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit