Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Rusko se uchýlilo k energetickému vydírání. To už je ta banda v Bruselu v čele s tím naším blbem na tom tak, že nevidí , že to mají na svědomí sami. Sankce, sankce a pak čumí. A my taky. 

    • No pokud si pamatuji, tak Evropská unie řvala, že nechce Ruský plyn, takže o jakém energetickém vydírání píšete?

  • Naše nenažraná vláda okrádá své občany prodejem u nás vyrobené elektřiny přes Německou burzu. Vláda si na nás mastí kapsu, aby mohla naše peníze rozhazovat a čeští otroci jen mlčí a platí. Tak plaťte otroci a neskuhrejte.

    Proč nenapíšete, že dodávky plynu klesly proto, že šmejdi blokují předání turbíny pro Nord Stream 1?

  • goyim

    "Tohle je mocenská hra," řekl mluvčí německé vlády na tiskové konferenci v Berlíně.

    Ano, vše, co dělá EU už pár měsíců je mocenská hra. Hlavně ty sankce, které jsou hlavním důvodem problémů. Zatleskejme Německému chucpáčkovi. Platí staré známé - největším šířitelem lží a dezinformací je stát.

  • Plynu bude dost, elektriky dost. Jenom třikrát dražší. Nemá to jinou logiku, jenom nenažranost energobaronů a aroganci vlády. 

  • Takže my dodáváme MWh elekrtické energie na trh EU za 376 Eur? To si dobře mastíme kapsu. 

    Nebo je to jinak? Plná huba trhu, ale když se to nehodí, tak ho ohneme? 

    • Je to jinak. Kapsu si namastí američtí vlastníci 30% procent akcií. Český stát jim nesmí kazit okrádání českých občanů.

  • Prodávat Český proud přes burzu v Lipsku by měl být trestný čin s vysokou sazbou. Takhle stát okrádá občany, kteří ty elektrárny postavili. A lidé jenom stojí a čumí.

  • Při naší výrobní ceně Megawattu si musíme pěkně mastit kapsu. Na burzu jí dodáváme za pár éček a prodává se za balík.

    Ještě, že my to platit nemusíme, protože si jí umíme vyrábět víc, než potřebujeme. 

  • Kocourkov,Kocourkov.Česko soběstačné ve výrobě el.energie,má takové problémy s cenou,že to normálně pracující Čech,nezaplatí.Oni nám budou dodávat el.energii Ukrajinci.Co je to za debilitu.To je na palici.Ahoj  

  • Po tom co se vše zdražuje jsem se rozhodnul pro instalaci fotovoltaické elektrárny na střechu domu. Vybral jsem si firmu https://fotovoltaikabenekovesco.cz/ ,kde to vlastně s dotací nevyšlo vůbec tak draho. Celé to po odečtení vlastně té dotace vyšlo jen na necelých 200 tisíc. 


  • Plyn,
    elektřina, voda a jídlo. Vypadá to, že za chvilku se tyto komodity stanou
    velkým luxusem a budeme se muset hodně zamýšlet co si pořídíme nebo ne. Dokud
    vyděláváme aktivně, tak by to asi neměl být problém. Až se ale člověk dostane
    do penze, tak to problém být může. Proto jsem zatlačila na manžela pro
    zateplení našeho domu, abych snížila náklady na vytápění. Teď bych se chtěla
    podívat na naši velkou spotřebu energie. Chtěla bych na střechu panely. Máte
    zkušenost s fotovoltaickou elektrárnou? 


    • Zkušenost
      máme z minulého roku. Netrvalo to dlouho. Když jsem se s manželkou na jejím
      vybudování dohodnul, tak jsem vlastně vybral firmu, která by nám to dělala a
      od toho co jsem si s nimi plácnul jsem měl do měsíce panely na střeše. 



      • Od koho
        to máte dělané? Dá se to dát i na střechu, která má plechovou krytinu? 


        • Jo to
          se dá, protože ji máme taky. Není v tom žádný problém. Já bych asi mohl
          doporučit firmu https://columbusenergy.cz/ , která nám to celé zařídila. Celé
          myslím i vlastně včetně dotace. Já jsem si jen zažádal a dostal jsem číslo,
          které jsem jim předal a pak se už o nic nestaral. Používají i kvalitní panely
          Jinko. O tom si vlastně taky můžete něco načíst na jejich stránkách. Pak je
          ale lepší si domluvit schůzku. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit