Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • češi ho nerozbili
 • Když už je pryč tak bych ho tam nevracel a určitě to byl spíše generál Rakouska tak at mu postavěj sochu ve Vídni a koukám jak někteří věří v monarchii,jo jo když se ve Vidni tančilo tak se v Plzni střílelo do hladovejch děcek,no když vidím dnešní Vídeňáky zdravit allah akbar a že jich tam je,ještě že jsme se trhli *1* Třeba za sto let se budou učit že proti sobě stály rakouské šítské milice a bojovali proti sunitským Francouzům *1*
  • ty taky, neměli bychom se dělit takový malý národ....
  • do lidí se střílelo i za tatíčka masaryčka
   • A střílelo by se zas.
   • 1. února 1919 bylo při generální stávce dělnictva v Bratislavě zastřeleno ozbrojenými legionáři 7 demonstrantů 25. března 1920 byli při stávce zemědělských a lesních dělníků v Rumanově na Slovensku zastřeleni dva dělníci 18. července 1920 byl při mzdových demonstracích v Hlohovci četníky zastřelen dělník Jan Kulda a více než 10 demonstrantů bylo těžce zraněno 18. prosince 1920 byli na protestní demonstraci ve Vráblech zastřeleni tři stávkující a jedno děcko a přes 20 stávkujících zraněno 21. února 1921 byli v Krompaších při demonstraci proti hladu a zásobovací krizi četníky zastřeleni 4 dělníci a 17 jich bylo zraněno 2. července 1921 byli při exekuci ve vesnici Ardenovo zastřeleni dva rolníci 12. října 1921 byl četníky v Topolčianech při zatýkání zavražděn jeden dělník. Byl zatýkán proto, že jeho dcera sbírala zbytky řepy na sklizeném poli 1. dubna 1922 stříleli v obci Hrušové četníci do stávkujících. 19 osob bylo zraněno 30. července 1922 uspořádala KSČ v Košicích slavnost skautů spojenou s táborem lidu. Při rozhánění průvodu zranila policie 12 dělníků 1. srpna 1922 stávkovali v Močenoku zemědělští dělníci z panství biskupa Kmeťka. Při rozhánění schůze stávkujících byl jeden dělník četníky zabit a jeden těžce zraněn 28. října 1923 provedli četníci v Dulové masakr malorolníků, kteří hájili právo na lesní pastviny, a zastřelili jednoho malozemědělce, 3 těžce a 30 lehce zranili 28. dubna 1924 byl v Zaričevu úkladně zavražděn okresní důvěrník KSČ 6. května 1924 byl v Turje agrárníky úkladně zavražděn důvěrník KS a místní starosta Ivan Stimák 30. května 1924 při násilné exekuci dobytka v Poljaně těžce zranili četníci 7 rolníků 3. srpna 1924 byli ve Svaljavě při protiválečné demonstraci policií zastřeleni tři rolníci 8. října 1924 byl při stávce textilních dělníků v Trenčíně zastřelen 1 dělník a 8 těžce zraněno 10. února 1925 byl v Praze po skončení protidrahotní demonstrace uspořádán demonstrační průvod přes Václavské náměstí. Proti demonstrujícím byla vyslána policie, která střílela a šest demonstrantů těžce a mnoho lehce zranila 31. května 1925 zabili četníci jednu dělnici při stávce cihlářů v Nerejově 11. června 1926 rozháněli v Praze četníci střelbou demonstraci dělníků proti zvýšení zemědělských cel a několik dělníků při tom zranili 2. května 1928 byla četníky při stávce zemědělských dělníků v Dolním Kereškýně zastřelena jedna žena a dvě další ženy a jeden hoch byli těžce zraněni
    • vanhorne
     "1. února 1919 bylo při generální stávce"
     To nebyli Cesi, ale Czechoslovaci, uplne jiny narod.
    • 8. října 1928 byl v Boroňavě četníky v noci bezdůvodně uspořádán pogrom na rolníky. 34 muži a 4 ženy byli zbiti četníky a utrpěli vážná zranění 11. ledna 1930 střílelo četnictvo proti stávkujícím sklářům v Dolním Rychnově. 5 dělníků bylo těžce zraněno. Nad Falknovskem byl vyhlášen výjimečný stav 20. dubna 1930 uspořádal Komunistický svaz mládeže sraz mladých u Radotína. Při rozhánění průvodu střelbou četníci těžce zranili dvě děti a tři členky Komunistického svazu mládeže 4. února 1931 byli při hladovém pochodu nezaměstnaných do Duchcova zabiti 4 horníci a další 4 těžce zraněni 25. května 1931 byli při táboru lidu na ukončení vítězné stávky zemědělských dělníků v Košutech četníky postřeleni 4 zemědělští dělníci a mnoho dalších osob bylo zraněno 20. července 1931 byl při stávce na stavbě regulace řeky v Chustu zastřelen jeden dělník 25. listopadu 1931 bylo při hladovém pochodu nezaměstnaných do Frývaldova četníky zastřeleno 8 demonstrantů, mezi nimi 14leté děvče, které šlo náhodou po ulici, a přes 30 dělníků bylo těžce zraněno 18. února 1932 byl v Turje Pasice při protestu zemědělců proti odvážení zatčených zemědělských dělníků četníky zastřelen jeden zemědělec a několik jich bylo zraněno 18. února 1932 byl při stávce textiláků ve Strakonicích četníky poraněno 18 dělnic
     • 31. března 1932 byl při stávce v Horní Suché na Těšínsku četníky zastřelen jeden horník, dva těžce a několik dalších lehce zraněno 13. dubna 1932 byli při táboru stávkujících v Mostě za velké mostecké stávky zastřeleni dva dělníci, pět těžce a 21 lehce zraněno 8. června 1932 byl při stávce za vyšší mzdy na trati Červená Skala-Margecany četníky zastřelen jeden dělník a další čtyři zraněni 8. června 1932 stříleli četníci v Holiči do nezaměstnaných, kteří žádali, aby byly rozšířeny práce na regulaci řeky Moravy a aby zde dostali práci. Několik dělníků bylo zraněno, jeden z nich těžce 9. června 1932 zastavili v Pohorelé dělníci vlak a žádali, aby jejich soudruzi, kteří byli zatčeni v Telgártu a nyní odváženi v poutech, byli propuštěni. Četnictvo znovu střílelo do dělníků a několik jich zranilo 15. července 1932 byl při exekuci v obci Sutor zastřelen jeden malorolník. Jeho syn, který chtěl otce ošetřit, byl těžce zraněn 21. září 1932 byl při exekuci v Nižní Apši zastřelen jeden malorolník a tři rolníci těžce zraněni 9. listopadu 1932 byl v rosicko-oslavanském revíru při stávce proti snižování mezd četníky zatčen jeden horník a zbit tak, že podlehl zranění 16. listopadu 1932 byli při exekuci v Polomce četníky zastřeleni dva zemědělci 11. února 1933 byl při demonstraci proti zastavení závodu v Horkách četníky zabit jeden dělník 2. března 1933 byl ve Volovci při protestu nezaměstnaných proti zatčení a zbití dělnické delegace četníky zastřelen jeden rolník a tři nezaměstnaní byli zraněni 7. června 1933 byli při protestní demonstraci dřevařských dělníků proti snižování mezd v Čierném Balogu četníky těžce zraněni tři dělníci 11. března 1935 bylo při stávce zemědělských dělníků proti snížení žebráckých mezd v rachovském okrese četníky těžce zraněno 5 a lehce zraněno 15 stávkujících 14. března 1935 stříleli četníci při provádění exekuce v Čertižné do demonstrujících a mnoho osob zranili. Přesný počet raněných nebyl zjištěn, protože se rolníci skryli před četnickými vrahy do lesa ! Tak tohle byla ta vychvalovaná první republika !
      • Bez chyby určitě nebyla ale měřeno očima tehdejší doby kdy v okolí od 30 let byl všude fašismus a na východě bolševik to byla skutečně země na kterou jsme mohli být hrdí.
      • Správně. Tehdy se nikdo s nikým nepáral. Ne jako dnes, kdy chátra vymlátí výlohy v půlce města a policajti se jen hloupě usmívají.
 • Jsem pro návrat Radeckého ,protože to byl velký Čech v Rakousku a ne ten póvl současnosti v absurdistánu zvaný česko a to je tak všecko.
 • jen si zvykejme, za chvíli se budou odstraňovat sochy panenky marie a ostatních svatých s tím, že provokují naše mírumilovné muslimské spoluobčany
  • No zaplať pámbu, každé náboženství je jen opium lidu, Stalin taky musel pryč. *1* *1* *1* *2*
  • no jeden umělec myslím ve švajcu už kříž uříz na nějakým alpským vrcholu a nehradil ho půlměsícem-teda mě to připadlo jako srp bez malatoka. *1* Neni nad to když elity Evropy tvoří pátou kolonu," humanity" dovezenou nám na kolech kamionů a dodávek.Jo kde jsou ty časy kdy přivandrovalec musel makat a ne bejt na dávkách.Mě fascinuje že to jsou 18letí smradi a ještě fetky ,sakra kde berou na ten herák ten by měl bejt ve Španělsku o dost dražší než v Afgánistánu.Teda ne že by soudruh z Norska nebo luftkamikadze z NSDR byl lepší,kde se to bere?
 • Kdysi jsme se učili ( a věřili tomu pod vlivem dokonalých filmů pana Vávra ) že největším a neporaženým českým vojevůdcem byl Jan Žižka. Nechci mu brát osobní úspěchy a vojenskou slávu, ale z jeho působení jsme se "léčili" několik století.
  Naproti tomu pan maršál Radecký zcela zmizel. Přitom je to vítěz nad Napoleonem u Lipska!!!
  Každý národ by si takového vojevůdce opečovával a využíval pro ukázku i své vlastní velikosti a šikovnosti,ale nám zbyl jen Radeckého pochod!!!
  Pokud vůbec ještě někdo ví, že vznikl se souhlasem císaře /nebo snad dokonce na jeho objednávku) a dodnes ho má v repertoáru (každoročním) Vídeňská symfonie. A co my!!!??
 • Obrazoborectví bez ohledu na rozdílnost třídy, náboženství nebo přesvědčení bývá výrazným pokrokovým činem všech kdo se pak dodatečně hlásí o příplatek pro hrdiny odboje.
  Jak zpíval Karel Kryl: "A z milionu líných kmánů dva miliony partyzánů".
  Všechno už tu bylo! V Anglii Cromwellovi vojáci například vypichovali oči na obrazech Panny Marie při zpěvu žalmů. Kolikrát jen v Praze přejmenovali Vinohradskou třídu. Tak proč by se nemohli utrhnout ze řetězu v USA? Když tu sochu generála Lee zatím někdo šikovně uschová bude možná někdy za vlastence, no né!
  • No ale že jim to 150 let nevadilo.
   • Správná námitka, asi byl zrovna na ráně. Kdo se v hlasu lidu vyzná?!
 • v demokracii je to vždycky tak z hrdinů dělají zrádce a ze zrádců hrdiny, viz.Havel Vašek Veškrna Letiště
  • a co s tím uděláš prašivý rusáku ? nic, nic, nic... po tobě se nebudou jmenovat ani veřejné hajz.ly v Chánově *15*
   • A co by se asi dalo pojmenovat po tobě, chuděrko?
    • At byl veškrna jakej chtěl tak za jeho prezidentování nás Čínané chráněni policií ČR nemlátili a synové okupantů z r 68 nám nejezdili v harikách po Václaváku.Jsem jenom koukal zda hradní ožrala mekne něco k 21 srpnu a je vidět že jeho srdce estébé tluče za kágébé.
 • že černí nejsou na stejné úrovni jako bílí ! Jsou totiž mnohem inteligentnější. kulturnější a pracovitější ! ( To byl fór ). :-)
  • blbé fory
 • Jak to psal K.H.Borovský...."Tak to chodí na tom světě každou chvíli jinak,dneska tě ctí za svatého zítra budeš sviňák ....
 • Makak
  Čau Jégle, nyní na trošku závažnější téma...
  Léto: Čas úchyláren a posouvání hranic.
  Společnost je třeba zkazit až k nesnesení.
  Islamizace a pochody pýchy: Dvě strany téže mince?
  Hvězdný obláček a zvrhlá Feryna. Donutí nás devianti ke konverzi?
  http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/3301-leto-cas-uchylaren-a-posouvani-hranic-spolecnost-je-treba-zkazit-az-k-nesneseni-islamizace-a-pochody-pychy-dve-strany-teze-mince-hvezdny-oblacek-a-zvrhla-feryna-donuti-nas-devianti-ke-konverzi.htm
  *5*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit