Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Buď se něčím prokáže trestná činnost, nebo neprokáže. Kromě mučení by využití ostatních (hlavně technických) prostředků mělo být legální a priori! Kdo se chová slušně, ten se bát nemusí!
 • Domnívám se, že naši justici nejde ani tak o to dokázat vinu, ale o čistotu zjišťování trestných činů. Podle mne, pokud se trestný čin udal, je jedno, zda jej dokážeme tak, že viníka chytíme při činu, nebo, že se sám svou blbostí prozradí. Každý důkaz je důkaz a je velkou chybou, že u trestných činů si policie musí od soudů žádat povolení odposlechů. Tak se jenom rozšiřuje okruh lidí, kteří mohou informace vynést a mařit vyšetřování i důkazy. Tak potom justice namísto toho, aby pomáhala padouchy dolapit, spíše byrokratickými kroky jim pomáhá unikat ze sítí policie. Jistě, že odposlouchávat občany, kteří nejsou vedený v kauze obžaloby je nepřípustné, ale naopak, by mělo být samozřejmostí a bez povolení, aby policie mohla odposlouchávat ty, kteří se na trestné činnosti podílejí. A nemyslím si, že by to byl nějaký "Dagestán".
 • Na chudý lid musí být přísnost. Zákony tu dlouhodobě chrání gaunery a zločince. Jejich práva jsou nedotknutelná. Nejvíc kradou ti, kdo vědí, že zákony jsou psány tak, aby největším rybám nešlo nikdy vůbec nic dokázat. A kdyby snad, formalismus a justiční mafie to jistí.
 • už vymýšlejí hlouposti. Darebáci formátu tady doktora už jsou extra mazaní. Pokud dělám profesionálního darebáka musím počítat se vším. Pokud tihle v talárech vymýšlejí kraviny stala se při jejich jmenování chyba. Staví se na stranu zločinu. A to výrazně!
  • tady s panem Rathem.A náš strejda je moc moc nevinný. O co?
 • Z odposlechů je jasné, že do lochu patří, ale neboť byl odposlech nařízen na jiný případ, tak se musí zacpat uši. Už tohle je nesmyl nesmyslů a akorát to nasírá normální slušný lidi, když už mají pocit, že ta špína bude konečně pykat, tak zase nic a jede se vesele dál.
 • Hlavně neškodit zločincům. To by nebylo demokratické. Přece by jste nechtěli, aby takový noblesní zloděj jako pan doktor byl zavřený!!! *1* *1* *1*
 • ČR je nejsvobodnější zemí - smí se u nás tábořit, sbírat houby a lesní plody, opékat buřty, zpívat u táboráku.Život v Česku sice zatím není ideální, ale.. .jinde je to ještě mnohem horší. Pojem “životní úroveň“ je zavádějící, neboť se jedná o individuální představy o tom, co daný člověk od života očekává. Podle jeho představ je potom nutné měřit životní &uacut e; roveň. Dovolil bych si tvrdit, že nejlepším místem k životu na této Zeměkouli je Tábor a jeho okolí. Kdyby tomu tak nebylo, nežil bych tam. Na druhé straně, nějaký arabský šejk z Kuvajtu, se mnou určitě souhlasit nebude. Japonský majitel automobilky asi také ne.Ovšem nechoďme na „konec světa“ a porozhlédněme se po svých zahraničních sousedech.Jedete-li do zahraničí a vezete-li si sebou nůž, buďte opatrní. Celá rodina by mohla lehko skončit za mřížemi.V SRN nesmíte mít u sebe nůž, jehož střenka přesahuje 10cm nebo zavírací 8.5 cm.V Rakousku můžete u sebe mít nůž pouze tehdy, pakliže se prokážete, že jste “myslivec“ a zrovna jdete na hon. Je to obrovský paradox, neboť u našeho jižního souseda si každý občan Rakouska, pakliže nabyl plnoletosti (18 let), může bez zbrojního pasu a pouze na občanský průkaz koupit brokovnici a malorážku. To je v ČR absolutně nemožné!V Belgii a v Lucembursku nesmíte u sebe nosit nůž vůbec i kdyby se jednalo o pouhý “příborák.Ve Velké Británii a v Irsku podle zákona (tzv. “Offensive Weapon Act“) nejen, že se zakazuje nošení všech druhů nožů a zbraní (včetně vzduchovky), nýbrž nesmíte mít u sebe na veřejnosti ani to, co se noži podobá. Existuje tam např. absolutní zákaz vycházení s nůžkami! Takováto opatření v zemi, kde v roce 1907 jeho lordstvo Robert Baden-Powell založil skautské hnutí, je opravdu na pováženou...Naproti tomu české zákonodárství takovouto skutkovou podstatu vůbec neřeší:můžete chodit s popravčím mečem na Václavském náměstí sem a tam, jak se vám zachce, aniž byste porušili jakýkoliv zákon. Jediné nebezpečí, které hrozí, je následující: asi by vás mohli odvézt na psychiatrickou kliniku.
  Pakliže si myslíte: „Vyrazíme na Západ trempovat, rozděláme táborák, budeme opékat buřty, hrát na kytaru a zpívat...“ tak takové myšlenky si nechte rychle zajít. Mimo Česka je to takřka neproveditelné a to dokonce i v USA a Kanadě. Ve většině evropských zemí je rozdělávání táborových ohňů (bez zvláštního povolení) přísně zakázané. Buřty (tedy špekáčky) mimo Česka a Bavorska (tzv. „Regensburger“) nikde jinak neseženete.
  Hrát na kytaru v lese a zpívat je (mimo Česka) zakázáno takřka na celém světě a to dokonce i v Ruské tajze. Když vjíždíte do kanadského pralesa Algonquin Park (provincie Ontario), ptá se vás policie u závory zdali máte střelné zbraně a hudební nástroje. Pakliže ano, musíte je deponovat u vchodu. Byl jsem sám svědek toho jak jednomu černochovi (skautovi) zabavili dokonce i foukací harmoniku. Po chvíli se rozbrečel, ale nebylo mu to nic platné: Prostě s foukací harmonikou se do pralesa nesmí! Hlasitý zpěv a živá hudba má prý velice neblahý vliv na divokou zvířenu. Ovšem hudba reprodukovaná (rádio) prý zas tak moc nevadí. Každopá ;dn� � v Česku není zakázáno ani jedno, ani druhé...
  V některých zemích by se sice dalo trempování a skautování praktikovat - hlavně v USA, Austrálii a v Kanadě, podobně jako v Česku, ale má to nepřekonatelný zádrhel. Každá píď půdy tam někomu patří a všude na vás hulákají cedule: “Private property. No entry.“ (soukromý majetek. Vstup zakázán). Bez povolení majitele tam vkročit nesmíte. Na některých cedulích jsou vyznačeny i lebky se zkříženými hnáty - vlastník vás upozorňuje: “Pakliže se objev& iacute ;te na mém pozemku, zabiju vás!“ Vše tam připomíná “divoký západ“ i když poněkud naruby. Zvykli jsme si na tvrzení: v USA se p rakti kuje volný prodej zbran&iac ute;. Nevěřte tomu. V některý ;ch státech USA se skutečně ke zbraním dostanete lehko. Ovšem v jiných platí např
  • Pakliže vás v Marylandu nebo v Massachusetts nachytají s loveckým nožem u pasu, hrozí vám až 48 hodin kriminálu.Nemyslete si, že to jde všude tak jako v Česku, vzít si ruksak, lovecký nůž, maskáče - vyrazit do lesa na houby a potom se někde vykoupat v rybníku.V SRN jsou kalhoty „maskáče“ považovány za uniformu a bez povolení ministerstva obrany SRN je nesmíte nosit. Jinak vám hrozí až 3 roky odnětí svobody. V Severním Irsku jsou všechny rybníky soukromé a pakliže se tam vykoupete, posuzuje se to coby “vloupání“ (Domestic burglary). V severní Itálii je sbírání hub zakázáno pod trestem vězení do jednoho roku a na zbytek Itálie potřebujete tzv. “houbařský pas“, který místní úřady jaksi velmi neradi vydávají.Ve Velké Británii je většina lesů v soukromých rukou a normální smrtelník se do nich nedostane.V Holandsku sice do lesa můžete, ale nejenže tam nesmíte sbírat houby, nýbrž tam nesmíte sbírat vůbec žádné plodiny. Běda, jestli u vás najdou šišku, ostružinu nebo křemenáče! Počítejte s tím, že si drahnou chvíli posedíte v “chládku“.Až opět někoho uslyšíte hlasitě nedávat, jak to u nás stojí za prd, sdělte mu, že má sice pravdu, ale jinde to může být ještě daleko horší a doporučte mu tuto reportáž, kterou jste si právě přečetli.Z naší planety Země není kam utéct.Na Marsu se žít nedá
   • snuska blbosri na jednom miste se hned tak nenajde. Nad tim by se melo snad smeknout . Nebo autora politovat .
   • Velmi důležitý komentář a poznatek. Tohle by měli naši sluníčkonovináři a i ti ostatní publikovat s obrovskými titulky na předních stránkách. Ale novináři a žurnalisté v pravém slova toho smyslu (a la Havláček Borovský) vymřeli Bohužel.
 • A že to náhodou začalo tomu soudci vadit zrovna u Ratha. Ten Rath má ale kliku, že?
  • a odškodněn. A my všichni mu to zapltíme *5*
   • by bylo kdyby byl právě tento grázl nevinný a byl pověšen.Nikomu by nechyběl nikomu by to nevadilo. Byl by vzorem pro všechny nevinné.
 • Odposlechy nikomu nevadily dokud se nezačaly týkat našich politických vládců. Jakmile se objevil odposlech, kde mezi členy zločinného spiknutí figurovalo "Íčko" (tehdejší ministr vnitra Ivan Langer, kterého si na špagátku vedl mafián Mrázek) a ještě se dostal na veřejnost, tak najednou politici volali po omezení policejních odposlechů a dožadovali se přísného potrestání těch, kteří je zveřejní.
 • jj

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit