Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Jsem všemi deseti pro pomoc těm malým dětem.  Ale, TAM U NICH. Paní Šojdrová snad ví, že v Sýrii bude takových dětí mnohonásobně více. Mají své důvody k tomu, že nikam neodešly. A Sýrie je potřebuje! My je nepotřebujeme!  My nejsme Sýrie a nemáme právo krást jejich budoucnost! Ale co tedy můžeme? Například to, že v rámci EU se ihned odvolají sankce na Sýrii. Ty sankce přece negativně působí i na  ty malé děti v Sýrii! Nechceme být za pokrytce, že ne?! A současně, nepomáhejme svou vojenskou a finančně materiální výpomocí "opozici" na syrském poli, k dalšímu vyrábění sirotků. Válka je už stejně, bohudík,  u konce.  

  A co se týče Pákistánu, tak tam přece válka není, že? A tu v Afghánské islámské republice nemusíme také podporovat. Navíc za situace, že tam jednotky NATO za těch 20 let nedosáhly žádného úspěchu a brzy tam dojde k převzetí moci. A také, neumím si vůbec představit, jak by se zájmoví čeští pěstouni domlouvali s malými Paštůnci a dalšími "paki" nářečími. Než se domluví, budou z nich chlapi ve vojenském věku...a současně, jak by pěstouni chodili s malými muslimy do mešity, či jinak dodržovali jejich náboženské zvyky a tradice? Takže znovu a naposledy, pomáhejme, ale tím, že nebudeme pokrytecky spoluvytvářet sirotky a zbude více času a prostředků na řešení našich problémů a potřebných malých dětí. 😈

 • Wolfcastle

  Jak muze byt nekdo tak kruty a bezcitny a chtit prevychovavt muslimske deti v ateisticke spolecnosti? Dit by to pro ne byl obrovsky psychycky a kulturni sok z ktereho se nikdy nevzpamatuji jsou to muslimove a proto by se o ne meli postarat predevsim jejich bratri ve vire v okolnich statech! Co pro uprchliky delaji takovy saudove? nasich penez za jejich predrazenou ropu maji az az

 • už jenom pohřeb tolika děcek by stál 400 tisíc a to ani nemluvím o všem ostatním. Výchova děcka přijde na 2 miliony,takže x 40=80 milionů . Řeci mají dluhy,ti si půjčí,ale kde my na to máme vzít?

 • " Není to jen otázka pravidel nebo solidarity. Je to otázka civilizace," řekl poslancům zjevně zklamaný Chryssochoidis."

  .

  S tím se dá naprosto souhlasit. Beztrestná podpora nelegální migrace a pokusy se o ní "solidárně" dělit s ostatními státy rozhodně evropskou civilizaci ohrozit mohou. Právě proto je třeba se jí důsledně bránit, když už nelze potretat ty, kteří ji ignorují nebo dokonce podporují.

 • Stav ve kterém se nachází Afrika a blízký východ není  výsledek jakékoliv činnosti občanů ČR . Proto není ani morální , ani jiný důvod se do tohoto stavu vměšovat. Napravovat by tam měly hlavně strany co tento marasmus způsobily. Stěhovat práce schopné obyvatelstvo z těchto území je kontraproduktivní. Už to , že naši vojáci mají bojovat v cizí zemi za cizí zájmy je na hraně. Ale jsme součástí něčeho a tak se to dá pochopit. Co se ale nedá pochopit je snaha zatáhnout nás do něčeho co není důsledek naší politiky.Máme doma dost nezaopatřených dětí a tak nevidím jediný důvod se starat o cizí. Množství prostředků které odchází z ČR na konta postkoloniálních velmocí , které nás již dvakrát prodali je dostatečně velké abych to považoval za vykoupení se z jakékoliv odpovědnosti k třetím stranám jako je ASIE a Afrika. Vždyť mi jsme taky v podstatě v pozici poškozených , akorát  mi se o sebe dokážeme postarat.Pokud si chce p. Šojdrová  honit PR a hrát na charitu , TAK ALE ZA SVOJE.!!!!

 • Soudruzi z Řecka zapomněli, že jsme už jednou dětským uprchlíkům pomáhali! A nejen čtyřiceti,(asi jen 5 000), a za čas následně i jejím rodinným příslušníkům (pokud je nechali vládní vojska s Brity naživu), a to vše gratis, pokud se nemýlím. S některými účastníky bojů z r. 46-49 jsem se setkal, nemluvě o zmíněných dětech. Většinou jsou a byli tito lidé a jejich děti vděčni naší vlasti, že jim zde bylo poskytnuto ubytování vzdělání.
 • Šojdrovský postoj založený na citovém vydírání, falešných pózách a pokrytectví je nepřijatelný. Vnitro zaujímá postoj čestný, zásadový a realistický a vůči občanům ČR nanejvýš zodpovědný postoj.

 • Marcelskrc

  Ještě jednou a jasně NE!

 • Česká republika jasně zformulovala svůj přístup k otázce migrace a tak jej také v rámci zahraniční politiky komunikuje.

  Pomůžeme v místě, kde se problémy rodí, kde je situace složitá. Postavit dětský domov pro opuštěné děti v Sýrii (byla vyspělou a prosperující zemí a jistě si lidé v Sýrii zase poradí s naší pomocí). Pro relokaci osob za hranice států není žádný důvod. 

  Války, pandemie a neštěstí provázejí civilizaci již od pradávna a utéct nebylo nikdy řešení.

  Pomozme podle svých sil, možností a svého rozumu všude tam, kde je to nezbytné, ale nenechme se vydírat a manipulovat.  

 • Kdo ještě neví co je hlídací pes najděte si reportáž Luboše Xavera Veselého.A sirotky pošlete zpátky do afriky odkud přitáhli.Máme tu sirotků  podobného etnika od rodičů co již tři generace nepracují plné ústavy .

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit