Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 •    U našich západních sousedů neexistuje souběh důchod + zaměstnání.Důchod je daněn jako příjem.Ve funkcích jako jsou  ministerstva,úřady tzn.peníze danových poplatníků by neměl být služební,pracovní poměr prodloužen.Slováci mají druhý důchodový stupeň a nikdo hystericky nekřičí a nic neruší.Ovce, kterým chutnají Burešovi koblihy nemá cenu něco vysvětlovat.

  • mun.go

   No však u nás také pracující důchodce platí daň z příjmu. 

   Důchod sice dostane v plné výši, ale z platu odvádí řádnou daň - takže si vlastně platí svůj důchod.

  • Marcelskrc

   netušil jsem že je vše na počkání? a co jsi dělal 25 let než se do politiky dostal Babiš? Kde jsi chodil plakat že nedoháníme západ v ničem?

 • Knížecí propagandisté v čele se Schwarzenbergem se ráčili vyjádřit v tom smyslu, že rozpočtově odpovědný důchodce včas odchází na věčnost, aby na tomto světě už nezacláněl a dál nezatěžoval státní kasu. Na druhé straně všichni lidé v důchodovém věku nemůžou být prduchové, protože jim to vážné zdravotní problémy nedovolují. A právě tito zdravotně handicapovaní občané mají často dilema, zda-li dát poslední peníze na léky nebo na jídlo. Vlády Topolánka a Nečase zavedly systémové změny tak, aby režim soustavně generoval maximální počet bezdomovců, ale ani toto není řešení zcela optimální, protože existuje velká množina neprivilegovaných důchodců, kteří mají natolik vážné zdravotní problémy, že by v roli bezdomovce nepřežili pod mostem ani jednu noc. Zatím si privilegované skupiny "zdravotně postižených" užívají celoživotní dovolenou, jezdí do světově známých destinací si užívat života, a výše uvedená množina neprivilegovaných lidí v seniorském věku doufá, že už je Zubatá navždy zbaví všech existenčních problémů a nelidského trápení.
 • Sekám trávu, páč když nesekám, mám na zahradě džungli. A hezky kosou. Trávu usuším, předám králíkům. Vykrmeného králíka pak zabiju a sním. Ňam, ňam. Posekám zadarmo, králík je zadarmo. Neutratím žádné peníze za králíka, zabavím se, hýbu se,  netloustnu. Tento postup doporučuji i ostatním seniorům.

  • 80% důchodců žije v paneláku, tam se toho krom štěnic a švábů moc chovat nedá.
   • U nás žádné paneláky nejsou, ale důchodci ano. Vidím ve vašem tvrzení zásadní rozpor.

    • Divil bych se že by se u vás v Rusku nenašel jedinej panelák, pravda že u zemljanky můžete chovat a pěstovat cokoliv, pokud vám to ovšem soudruh soused neuloví, nesklidí a nevypálí z toho samohonku.
     • Omlouvám se diskutujícím za porušení nepsaného pravidla. Trolové se opravdu nemají krmit.

     • :-)

 • Nový název republiky. Měli jsme tu prosperující první republiku Československou, druhou prosperující totalitní republiku Československou lidovou, ta třetí bude neprosperující stát, plný daňových prázdnin, tunelů, odklánění financí, restitučních podvodů včetně církevních,nazveme tento stát republikou ĆeskoSomálskou?
  • Druhá republika nebyla ani totalitní, ani lidová.

   Druhá republika je označení pro politický systém ČSR od 1.10.1938 do 14.3.1939 - nedávno si někteří z nás to druhé datum připomněli. Tato republika, jejíž oficiální název byl Česko-Slovenská republika, následovala kupodivu po první republice a vydržela 167 dní. Tak dlouho trvá dodržování mezinárodních dohod ze strany západních států, s nimiž údajně máme společnou kulturu, myšlení a s nimiž dnes sdílíme EU. 

   Ostatně soudím, že z EU má být vystoupeno.

 • Myslím si, že český důchodce maká jako šroub a také seká trávu - jako relax...

 • V islámském světě se muslimské ženy dle víry starají o děti a muslimové o své ženy, státu nikdo nic neodvádí, neboť z písku tryská ropa.  Jak to bude řešit v ČR s penzí muslimský penzista a penzistka v důchodovém věku??? Muslimské penzistky se zřejmě za sociální dávky budou starat o svá vnoučata a pravnoučata, sociální dávky na muslimské penzistky a své ženy (npř. 5 ks) bude zase pobírat muslimský důchodce, a to se státu vyplatí, než nechat slušně žít občany, kteří svou celoživotní práci a odvody do soc, systémů na stát spoléhali, krásné co v mafiánské zemi Václava Flašky z Hrádečku se dá vymyslet partou politického ksindlu.
 • Ano soudruh Pilný se nemýlil. Na důchody patrně nebude, jelikož si vydržujeme armády takových "Pilných a Drábků", neblahé paměti, jež nic neprodukují a jen vymýšlí kličky, jak s lidmi vy..bat 
  • svatá pravda
  • realista

   Tomu se říká trefa do černého. 🙂 Chybí peníze? Nic nefunguje? Stačí udělat pár jednoduchých opatření....zrušit Senát........zrušit sponzoring stranickým sektám ze státní kasy.......zrušit imunitu a beztrestnost politiků a podrobit je referendové kontrole Lidí ve státě.....to by nám ty miliardy místo mizení začaly zázračně přibývat.....😀

   • Pisatel by si měl doplnit vzdělání, aby pochopil, že dvoukomorový parlament je větší zárukou demokracie než jednokomorové, jímž lze snadněji manipulovat. Když už "snižovat" počet zastupitelů, tak v dolní komoře, kde jich je víc jak 3x tolik jako v horní komoře (senátu).

    Především by měli být být "odejiti" z dolní komory představitelé organizace ze zákona zločinné a opovrženíhodné.

    A rozhodovat v referendu? To bychom museli mít víc občanů s patřičným vzděláním, přehledem a dostatkem času opatřit si potřebné informace, analyzovat je a hledat optimální řešení. Zatím převládají ovce, kterým stačí dát koblihu a slíbit, že bude líp...


    • realista

     Tyhle agitační žvásty už znám a nudí mne na ně  dokola reagovat. Někteří ovčané slabší duchem prostě nemají shůry dáno a v hypermarketu v akci nekoupí. Jsou nezodpovědní, nesvéprávní a neschopní o sobě a svém životě rozhodovat sami, takže chápu že se vzdávají referenda a místo toho hledají stranické sekty a guruy, kterým by předali zodpovědnost a rozhodování o svém životě. Inu ovčan....🙂   A LEPŠÍ UŽ TO NEBUDE  pro ovčana se ovšem nic nemění, jemu může být jedno zda v jeho neschopnosti o něm rozhodne nějaká malá stranická sekta anebo okolní zodpovědní Lidé v referendu. My svéprávní svobodní lidé si nárokujeme rozhodovat o svém životě a svobodě demokraticky sami a ovčan ať si dělá co chce, to nás nezajímá, to je jeho soukromá volba, tak ať nám ji nevnucuje....ledaže by měl ovčan nějakou výhodu z té své agitace, možná je také členem nějaké té stranické manipulační sekty a má z toho provize....?

    • 10....0..00% pravda - lépe to vyjádřit nelze.

     Nebýt pojistky horní komory parlamentu tak už nás ta -pííííp- z hradu měla na lopatkách a zpět v područí rusáckého vychodostepního puchtistánu. Takto to ještě jakž takž funguje.

     A referendum - pořesně jak jste popsal - stačí se podívat na výsledek posledních voleb - stačí kobliha a pár žvástavých chlubivých keců - Áňo budě líp - a obyvatel české kotliny to hodí i něčemu takovému jako je komouš.konfident a megazlodějský imigrantský přivandrovalec.

 • Zase se mi to tu objevilo jako přes kopirák, kemo.
 • Na důchody brzy nebude (Pilný), ... protože státní důchodový systém je z pohledu účetního nastaven jako pyramidová hra. 
 • Ano, tuhle informaci jsem zaznamenal včera. Jde zase o úhel pohledu.

  Je to fajn, že senioři nechtějí sedět doma, je fajn, že jim to solidní zdravotní stav umožňuje, je fajn, že je o jejich práci zájem.

  Problém je, jestli by si neměli lidé v důchodu už užívat odpočinku. Mnozí pracují prostě proto, aby nepropadli do bídy, aby měli na živobytí.

  Je to asi případ od případu.

  No a nakonec, kde jsou nejčastěji zaměstnání? Ve funkcích na ministerstvech, generálních ředitelstvích, ouřadech a nebo je jich také jako smetí na vysokých školách a univerzitách. Pomálu v řemeslech.

  Prostě společnost se mění a na hodně věcí se musíme naučit koukat jinak. I na tuhle skutečnost. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit