Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • S tou se seznam, ta stojí za to *1*
  • "jím nejstarší lidstvo psalo celá čtyři tisíciletí, tudíž jednou tak dlouho, jak my píšeme latinským," píše Hrozný. "
    .
    Já bych to viděl na dvakrát tak dlouho, jak my píšeme.....
  • XYZ je homo kterej musi mit posledni slovo a pod lupou si ho honi !!!!!!!
  • pět?
  • Už devětadvacet kliků "nesouhlasí"; spíš bych uvítal sdělení v čem se mýlím, rád bych se poučil. Nebo to v redakci naklikala autorka článku, že jsem si "dovolil" mít svůj vlastní názor?
  • Tvoji starou neznám, takže nemohou soudit. *4*
  • Ten borec úplně vlevo na tom tehdejším BVP má do boje velmi nepraktický účes...
  • a to je přeci humání a tak to má byt ...že
  • Obrázek: dobrá bitevní vřavička...tam bych nechtěl být ani jako divák, natož jako účastník...a v případě zranění žádná evakuace vrtulníkem na operační sál do rukou odborníků.

    Pro přeživší poražené po zbytek života "radovánky" v otroctví.

    Ale zase tehdy nehrozil zásah malorážovými střelami nábojů 5,45 x 39 nebo 5,56 x 45, které působí devastující poranění...
  • .... ty musíš bejt snad ještě chytřejší než moje stará !!
  • borec
  • Velmi zajímavý článek, který dokazuje jací významní lidé pocházeli z našich zemí. Jen si dovolím pí Heleně Kalendové vytknout, že chce být zjevně "in" a podléhá jakési "módě" a používá tzv. "Hoby speach", kteréžto vydavatelství z neznámých důvodů používá ve svých časopisech přítomný čas k vyjádření minulosti, často až k nesrozumitelnosti. Nejde o preasens historicus, což je něco jiného. V češtině máme čas minulý, přítomný a budoucí a také různé slovesné vidy. Některé jazyky mají i tři i více minulých časů. A to má svůj význam.

    Zajímavá je ovšem uvedená citace "nu ninda-an éccátteni wátarma ekútteni". Slovo "nu" zřejmě znamená "nyní", což je v němčině "nun" a v angličtině "now" a dále slovo "wátarma", což je nejspíš "voda", v němčině "Wasser" a v angličtině "water".

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit